اردیبهشت ۰۳, ۱۴۰۰
گروه وکلای سنا(دفتر وکالت برادران زینالی) - وکیل متخصص سرقفلی
درباره نویسنده
مطالب مرتبط
3 دیدگاه
 1. 1
  Avatar

  رضا بهروز بیاتی

  برادر ارجمند جناب آقای زینالی
  با سلام
  مقاله شما را مطالعه کردم. خوب بود. ولی ایراداتی دارد از قبیل اینکه :
  ۱- اعتراض ثالث اجرایی نیاز به دادخواست ندارد و با ستناد ماده ۱۴۷ ق.ا.ا.م بدون رعایت تشریفات دادرسی انجام می شود و یکی از تشریفات دادرسی به استناد ماده ۱۹ قانون شوراهای حل اختلاف مصوب ۱۳۹۴ شکل دادخواست است. بنابراین معترض ثالث اعتراض خود را درغالب درخواست و بدون فرم های چاپی (دادخواست) نیز می تواند به شعبه مجری حکم دادگاه یا شورا تقدیم می کند تا شعبه اجرا کننده درخواست مذکور را به شورا یا دادگاه بفرستد هر چند اگر معترض ثالث اعتراض خود را در قالب دادخواست نیزتقدیم کند شعبه اجرای احکام حق استنکاف از دریافت آنرا ندارد.
  ۲- نمونه دادخواستی که در مقاله خود گنجانده اید نمونه دادخواست اعتراض ثالث موضوع ماده ۴۱۷ ق.آ.د.م (که بنده در پایان نامه خود از باب غلبه و عمومیت آنرا اعتراض ثالث حکمی نامیده ام ) می باشد زیرا ما در اعتراض ثالث اجرایی مواد ۱۴۶ و ۱۴۷ قرارتاخیر اجرای حکم نداریم بلکه دادگاه یا شورا چنانچه دلایل شکایت را قوی یافت قرار توقف یا توقیف عملیات اجرایی صادر می کند و در اعتراض ثالث حکمی وفق ماده ۴۲۴ ق. آ.د.م دادگاه یا شوراحسب مورد نسبت به صدور قرار تاخیر اجرای حکم برای مدت معین اقدام می کند.

  1. 1.1
   Avatar

   بهزاد زینالی

   با سلام و درود با تشکر از نظر و مطلب که ارائه دادید

 2. 2
  Avatar

  کریمی

  با سلام
  بنده در آذرماه ۹۶ در اصفهان یک دستگاه خودرو با یک قولنامه عادی از شخصی خریده ام . تا شهریور ۹۸ فروشنده و سایر ایادی مربوطه از در شهریور ۹۸ در پی استعلام از پلیس راهور متوجه شده ام که در شورای حل اختلاف کرج در تاریخ های شهریور ۹۷ و تیر ماه ۹۸ توقیفی عدم‌نقل و انتقال و عدم ارائه خدمات و نیز روی پلاک ماشین گذاشته اند و نمی دانم که چه کسی توقیفی را گذاشته است. ماشین فوق قبل از خرید بنده ۴ دست خرید و فروش شده که تمام قولنامه ها بجز قولنامه یا وکالت نامه فی مابین صاحب اصلی خودرو و خریدار خودرو از مالک را دارم و اصل سند و کارت سبز ماشین نیز دست خود بنده است‌.این که بین مالک اصلی و خریدار خودرو از مالک چه اتفاقی افتاده بنده در جریان نیستم فقط مالک گفته من ماشین را امانت دست خریدار دادم و رفیق چند ساله مالک بوده .با این شرایط میتونم اعتراض ثالث بزنم یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاهها بسته شده است

حق چاپ برای گروه وکلای سنا محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع و لینک امکانپذیر می باشد© ©