خرداد ۲۳, ۱۴۰۰
گروه وکلای سنا(دفتر وکالت برادران زینالی) - وکیل متخصص سرقفلی
درباره نویسنده
مطالب مرتبط
3 دیدگاه
 1. 1
  Avatar

  زهرا مومنی

  پس از مصوبه ستادمبارزه با کرونا نسبت به الزام به تمدید قرارداد اجاره .صاحبخانه اصرار بر تخلیه داشت واقدام به شکایت در دادگاه نمود و رای دادگاه توقیف دادرسی بود و صاحبخانه ملزم به تمدید شد.بعد از چند روز بنده اظهارنامه ای جهت تمدید قرارداد طبق مبلغی که قانونا جهت تمدید مصوب شده ایشان را دعوت به جلسه ای حضوری در دفتر املاک نمودم.وقتی پاسخی نیامد به شعبه مذکور مراجعه وشناسه ای جهت واریز مبلغ اجاره دریافت واجاره را پرداخت نمودم.بعد از آن طی ابلاغیه ای متوجه شدم که شخص ناشناسی بعنوان مالک بازهم جهت حکم تخلیه وخسارت از بنده شکایت کرده اینبار هم دادگاه برحسب همان ادله دستور توقف دادرسی داده ورای قطعی شد. اما با وجود اینکه من هنوز در همان خانه وشهر محل دعوا مستاجر و ساکن هستم. اینبارصاحبخانه قبلی در شهر دیگری که خانه پدری بنده است وآدرس بنده در سامانه ثنا (بجهت اینکه مستاجرم وآدرسم متغیرست) در آن شهر وهمان آدرس خانه پدری درج شده.دردادگاه آن شهر اقدام به شکایت ومطالبه مبلغ اجاره روزانه ای که در قولنامه درصورت عدم تخلیه بموقع ملک توسط مستاجر روزی ۵۰ هزار تومن قید شده ونیز اجاره افزایش یافته شده بشرط تمدیدکه طبق آن تاسقف ۲۰%مجاز به افزایش اجاره بوده،شده است.حالا
  خواهشمندم بفرمایید آیا ایراد عدم صلاحیت محلی وذاتی بر دادگاه فعلی وارد است ؟باتوجه به اینکه اولا دادگاه خارج از حوزه ابست کخ محل اقامت بنده بوده و اتفاقا در همین موضوع دعوا بعنوان مستاجر کاملا محل اقامت فعلی مشخص است ؟ وآیا باتوجه به اینکه دوبار همین خواسته ذیل خواسته تخلیه مطرح ودر دادگاه شهر محل اقامت رد شده ورای قطعی شده .این دادگاه میتواند مجددا به همان رسیدگی کند؟ودر آخر باوجود اینکه ایشان از تمدید ممانعت میکرده ورای دادگاه به نفع من وتمدیدقرارداد بوده ومن نیز بعد از اظهارنامه اژ که بی پاسخ ماند ،کرایه اضافه شده را بجهت اینکه شماره حسابی از ایشون نداشتم (قبلا فقط رهن بوده) بت حسابی که از دادگاه گرفتم واریز کردم باز ایشان میتواند طلب جریمه دیرکرد ویا خسارت کند.؟بسیار ممنون وسپاسگزارم.

  پاسخ
  1. 1.1
   Avatar

   بهزاد زینالی

   سلام موضوعتون نیاز به اخذ توضیحات شفاهی داره تماس بگیرید.۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

   پاسخ
 2. 2
  Avatar

  حمد حیدری

  در خصوص مالکیت یک واحد آپارتمان( معامله مقدم اینجانب با فروشنده) دادگاه حقوقی حکم به اثبات مالکیت اینجانب صادر کرده و رای قطعی شده است. دادخواستهای مکرر اعاده دادرسی و درخواست اعمال ماده ۴۷۷ طرف مقابل رد شده است.در شکایت فروش مال غیر من از فروشنده نیز دادگاه تجدید نظر رای به رد مال بر له اینجانب صادر کرده و در حال حاضر واحد با حکم دادگاه به اینجانب تحویل شده است. از طرفی نامبرده در دادگاه حقوقی در غیاب اینجانب اقدام به اخذ رای الزام به تنظیم سند به طرفیت فروشنده داده و سند گرفته است. ۶ بار دادخواست اعتراض ثالث بنده در مورد الزام به تنظیم سند نامبرده با صدور قرار رد شده است.
  ایشان در حال حاضر مجددا دادخواست اعاده دادرسی تقدیم دادگاه تجدید نظر داده و اینجانب در جلسه اول دادگاه دادخواست اعتراض ثالث طاری داده ام ولی دادگاه هنوز نظری نداده.
  اخیرا نامبرده دادخواست خلع ید در همان شعبه ای که رای به اثبات مالکیت من داده طرح کرده . حال سوالات من اینها هستند:
  ۱-آیا دادخواست خلع ید که ایشان طرح کرده مشمول بند ۶ و بند ۲ ماده ۸۴ ق .آ.د (بند ۲ به دلیل طرح مجدد اعاده دادرسی در دادگاه تجدید نظر) می شود؟
  ۲-آیا تا زمانی که اثبات مالکیت اینجانب باطل نشده ایشان می تواند به استناد داشتن سند دادخواست خلع ید نماید؟
  ۳- آیا دادخواست اعتراض ثالث طاری طرح شده از طرف من وجاهت حقوقی دارد؟

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق چاپ برای گروه وکلای سنا محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع و لینک امکانپذیر می باشد© ©