تیر ۰۱, ۱۴۰۰
گروه وکلای سنا(دفتر وکالت برادران زینالی) - وکیل متخصص سرقفلی
درباره نویسنده
مطالب مرتبط
3 دیدگاه
 1. 1
  Avatar

  کیوان فرح بخش

  به عنوان حمایت از حیوانات تبعیض بین آنها برقرار می کنیم اولا مگر مرغ و گاو و گوسفند که انسانها می خورند و مقداری از آن را به سگها می دهند حیوان نیستند منظور عده ای از حمایت از حیوانات حمایت از سگها می باشد و نه حیوانات.
  آیا می دانید تعداد زیاد سگ ولگرد یا بی پناه باعث به خطر افتادن نسل پلنگ ایرانی شده است به دو دلیل اینکه در مواجهه با سگاه اگر سگ را بکشد و شکار کند به احتمال زیاد ویروسی می گیرد که در بدن سگ سانان زیاد است و برای سگها ضرری ندارد ولی گربه سانان و پلنگ را دچار بیماری عفونی مغزی کرده و پلنگ در یک شکل دایره وار به دور خود می چرخد تا می میرد.
  نمونه ها از این نوع ویدئو در فضای مجازی موجود می باشد.
  اگر هم تعدادسگها زیاد باشد و گله ای باشند که پلنگ را در اطراف شهر ها شکار می کنند.و در هر دو حال تکرار می کنم تعداد زیاد و غیر معمول سگ ولگرد که شما در این ده ساله مسوول آن می باشید زندگی پلنگ ایرانی را در ایران به خطر انداخته است.
  کجا قبلا این تعداد سگ ولگرد در اطراف شهر وجود داشت الان جلوی هر رستوران بین راهی ده تا سگ پرسه می زنند که با اتکا به آمار که می توانید سرچ کنیند hydatid cyst از ۵ تا ۴۹% سگهای ولگرد ایران در استانهای مختلف دارای کرم این انگل در رودهای خود می باشند به این دلیل که بعد از قربانی کردن گوسفند جگر سفید و یا شش را که نمی خورند جلوی سگ می اندازند که دارای کیست بوده و پس از خورده شدن توسط سگ سانان به تعدادچندین هزار کرم در روده سگ ایجاد می شود که به مدت یک سال هر روز چندین هزار تخم انگل بیرون می ریزد که به بدن و موهایش هم می چسبد و قلاب دار می باشند این تخم ها و اگر توسط میزبان اتفاقی که انسان می باشد خورده شود باعث رشد کیست در کبد و شش وکلیه و قلب و در نوجوانان و کودکان در مغز و سیستم اعصاب مرکزی می شود که پس از ۵ یا ۱۰ یا ۱۵ یا ۲۰ یا ۲۵ سال بعد به حداکثر رشد می رسد که باعث مرگ و یا از کارافتادگی می شود و در کل یک در صد از کل جراحی های پیوند اعضا مربوط به این موضوع می باشد.
  به دلیل اینکه فاصله بین آلودگی و ظهور علایم بیماری چندین سال می باشد اکثر افراد متوجه علت موضوع و گرفتاری خود نمی شوند و مثلا می گویند من دو سال است سگ دارم و هیچ مشکلی هم ندارم.
  از طرف دیگر در آمریکا این انگل ریشه کن شده و در چرخه گوسفند و سگ یا گرگهایشان وجود ندارد و در اروپا هم در کشورهای شمال اروپا وجود ندارد به دلیل اینکه کشتار حیوانات صنعتی می باشد و ضایعات offals به خورد سگ داده نمی شود آنهم بصورت خام.
  از شما انتظار دارم که برنامه آموزشی ترتیب داده و به مانند اروپا که هر فردی که سگ می برد بیرون از خانه باید کیسه در جیبش داشته باشد و فضولات سگ را جمع آوری کرده و در سطل آشغال بیاندازد.و اجازه ندهد سگش به در و دیوار مغازه ها ادرار کن و قفل مغازه ها را آلوده نماید.
  همچنین سالی چهار بار در مناطق اندمیک مخصوصا به سگهای بی پناه یا ولگرد باید قرص پرازیکوانتل بدهند بخورد اگر به سگی غذا می دهیم وظیفه داریم که برای حفظ سلامتی خود و بچه ها و عابرین و دیگر مردم قرص ضد کرم هم بدهیم که به راحتی بدون نسخه در داروخانه های معمولی سر کوچه و خیابان و دامپزشکی ها موجود می باشدpraziquantel chewable چون برای انسان هم کاربرد دارد.
  خلاصه اینکه deworm کردن سگ سانانی که به ادامه زندگیشان کمک می کنیم وظیفه ماست و یا حداقل آگاه کردن مردم که زیاد به سگ ولگرد که معلوم نیست چه غذایی می خورد نزدیک نشود و مخصوصا بچه ها که به دلیل سیستم ایمنی ضعیف در خطر بزرگی قرار دارند زیاد نزدیک سگ ولگرد نشوند.
  سگ بی پناه یا سگ ولگرد که شما در انگلیس می بینید که دامپزشک می روند و مداوم deworm می شوند از زمین تا آسمان فرق دارد لطفا اشتباه نگیرید موضوع ضدیت با سگ نیست موضوع زیاد شدن تصاعدی تعدادسگهای ولگرد در ده سال گذشته می باشد که مسولیت ساخت وآگاهی مردم به ندادن غذای خام و دل جگر و شش گوسفند و گاو و شتر به سگ به هیچ عنوان و در صورت اجبار باید در آب جوش پخته شود و سپس داده شود.
  جگرهای حاوی کسیت که کیستهای سفید کپک مانندی دارند باید به بینندگان نشان داده شوند که نه خودشان بخورند و نه بدتر به سگ ندهند چون برای انسان خطر کمی دارد اگر بخورد ولی اگر سگ بخورد مدفوعش هزار برابر کشنده می شود برای انسان و دیگر حیوانات اطرافمان چون فقط در روده سگ رشد می کنند این نوع کرمها .
  با تشکر

  پاسخ
 2. 2
  Avatar

  سحر

  صدا و سیما هم باید در مورد مزاحمت نگهداری سگ و حیوان در خانه ها فرهنگ سازی کنه. نمیشه که تک تک مردم برن شکایت کنند. متاسفانه افرادی که سگ نکهداری میکنند با ایجاد صدای سگ آرامش همسایه را ازشون گرفتن و حقوق مردم رو زیر پا گذاشتن. این مشکل اینقد زیاد شده که دیگه تو هر محله ای هست.

  پاسخ
 3. 3
  Avatar

  محمد

  سلام
  متاسفانه در کشوری که من و شما در اون زندگی میکنیم اوضاع خیلی خراب تر از اون چیزی هستش که فکر میکنیم
  اصلا نمیخوام وارد موضوعات حاشیه ای و کلیشه ای بشم ولی میخوام این رو بگم که همه چیزی از شیئ تا جاندار یا کامل تر روابط اجتماعی و … نیاز به آموزش و فرهنگ سازی داره که اینجا در حد صفر هستش
  اتوموبیل مگه وسیله بدی هست ؟
  تلفن همراه
  کامپیوتر
  موتور سیکلت
  و و و … آیا ما فرهنگ استفاده ازشو داریم
  مطمئنن جواب نه هستش
  هر کدوم به نحوی ، من کتری ندارم افرادی هستن که حیوون حالا از هر نوعی رو به بدترین شکل ممکن نگهداری که چه عرض کنم شکنجه میکنن و باعث ناراحتی دیگران میشن که من خودم جزئی از اون افراد هستم اما عده ای هم هستن که از حیوون خونگیشون به شدت مراقبت میکنن و این رو بدونین حیوونی مثل سگ که قدرت یادگیری بالایی داره کاملا قابل تربیت هست مخصوصا سگ های با نژاد بزرگ … اما تصویر سازی عده ای باعث ایجاد کلی توهم غلط و ترس در افراد نا آگاه میشه
  انتقال بیماری از حیوان به انسان بسیار نادر هستش مخصوصا حیوانات خانگی که مراقبت میشه ازشون کاری به آلرژی ندارم ، بیماری منظورم هست
  ابن یه تصور بسبار غلط هست که کرونا با تمام این مشکلات این موضوع رو کاملا مشخص کرد از بابت انتقال ویروس
  دود موضوع نگهداری و تربیت باید این رو خاطر نشان بشن که متاسفانه خیلی ار خانواده ها برتی تربیت فرزندان خودشون که خودشون به وجود آورندگانشون هستن نه وقت میزارن نه هزینه ای میکنن چه برسه که بخوان سگ یا حالا حیوون دیگری داشته باشن
  از بابت بهداشت هم به همین صورت …
  خلاصه موضوع که اگر کسی متاهد به نگهداری از حیون خونگیش باشه ، آگاه باشه و بدون چطور باید حیون رو نگهداری کرد ، تربیت کرد ، تغذیه کرد هیچ مشکلی پیش نمیاد اما قانون و قانون گذار مردم ابله همیشه در صحنه با درست کردن مشکلات برای افراد دارای پت هر روز خدا حماسه ای جدید خلق میکنن و کارشناسی جدید ارائه میدن در مجموع امیدی به تغییر این لوکیشن در کره زمین نیست و تنها افسوس
  جوون مردم رو راست راست میگیرن میکش هیچی به هیچی بعد اگر طرف سگت رو ببینه بترسه مجرمی واقعا خنده داره قتل عمد کردی …

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حق چاپ برای گروه وکلای سنا محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع و لینک امکانپذیر می باشد© ©