شرکت تلفیق هنر چیست و نحوه شکایت از آن

شرکت تلفیق هنر چیست و نحوه شکایت از آن

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

با وجود تحریم های حداکثری، بالارفتن هزینه ها، عدم حمایت دولت از تولید کنندگان که به تبع آن موجب از بین رفتن بسیاری از فرصت های شغلی در وضعیت فعلی شده است.

همین امر موجب شده است که تولید کنندگان یا عرضه کنندگان کالا با پیشرفت تکنولوژی به سمت فروش اینترنتی و ارائه و عرضه از این طریق بنمایند.

فروش و عرضه کالا از طریق اینترنت تقریبا در کشور موفقیت آمیز بوده و با استقبال مصرف کننده ها روبه رو بوده است که همین امر این فضا و بستر را برای بسیاری از ارائه کنندگان کالا و خدمات به وجود آورد تا با هزینه های به مراتب کمتر کالا و خدمات خود را ارائه کنند.

در این مطلب قصد داریم به فعالیت یکی از این ارائه کنندگان بپردازیم.

شرکت تلفیق هنر

همانطور که اشاره شد خرید اینترنتی امروزه بسیار مورد اقبال و استفاده مردم قرارگرفته است و عموما این کالاها به مواد خوراکی، پوشاک و … تقسیم می شوند.

اما در طی سالیان اخیر شرکتی تحت عنوان “شرکت تلفیق هنر” اقدام به فروش گسترده صنایع دستی از طریق فضای مجازی نموده است که در نوع خود متمایز و متفاوت از سایر مشاغل اینترنتی به حساب می آمد.

 شرکت تلفیق هنر

طریقه فعالیت شرکت تلفیق هنر

سیاست و قواعد حاکم بر این شرکت به نحوی است که محصولات و صنایع دستی به تعداد بسیار بالایی به کارگاه ها تولیدی صنایع دستی سفارش داده می شد و طبیعتا با سفارش بالا قیمت تمام شده هر محصول پایین تر خواهد آمد.

درثانی به جهت پایین آمدن قیمت ها و فروش زیر قیمت بازار، محصولات تولیدی این شرکت به اذعان بسیاری از خریداران و کارشناسان از کیفیت پایین تری نسبت به محصولات مشابه برخوردار است.

اما فعالیت این شرکت به جهت عرضه محصولات و صنایع با قیمت کمتر نسبت به محصولات مشابه به همین جا ختم نمی شود؛ بلکه این شرکت یک امتیاز و مزیت برای خریداران این کالا در نظر گرفته است که با خرید هر یک از محصولات این شرکت و معرفی آن به دو نفر دیگر و خرید حداقل یک محصول از محصولات شرکت توسط هر دو نفر معرفی شده درصدی به خریدار اول تعلق می گرفت.

با اتخاذ این شیوه افراد بسیاری اعم از خریدار و بازاریاب و … جذب این شرکت شده و از این طریق درصدی از این شرکت دریافت می کردند.

طریقه فعالیت شرکت تلفیق هنر

انتقاد های وارده بر فعالیت شرکت تلفیق هنر

 • جدای از بحث آثار قانونی وارده بر اعمال و سیاست های این شرکت که به آن در مباحث بعد خواهیم پرداخت.
 • بررسی محصولات این شرکت از نگاه و منظر متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه صنایع دستی امری مهمی است که لازم است به آن پرداخته شود.
 • به گواه بسیاری از کارشناسان، محصولات این شرکت که به صورت انبوه تولید میشوند به وضوح از کیفیت پایینی برخوردار بوده و به نوعی مشابه و کپی با یک کالا مرغوب و اصل بوده و هیچ گونه ابداع و نوآوری در این محصولات دیده نمی شود.
 • شیوه فروش شرکت تلفیق هنر، موجب شده صنایع دستی از هویت خود به عنوان کالایی هنری و فرهنگی تهی شود، و وِجهه آن لطمه بیند.
 • عده ای اندک آن را دستاویزی برای سودجویی خود قرار داده اند و زیرشاخه های بسیاری از خرید چند برابر قیمت کالای بی کیفیت خود ناخشنود هستند.
 • چرخه فروش ناعادلانه شرکت تلفیق هنر، تبعات اجتماعی نامطلوبی برای صنایع دستی داشته است، که از آن جمله بی علاقه ای و حتی تنفر اقشار زیان دیده نسبت به صنایع دستی است.
 • که این احساس نسبت به یک تولید ملی، می ‌تواند در آینده نه چندان دور تبعات بسیار بدی برای محصولات صنایع دستی ببار آورد.
 • اشباع بازار برای چندین سال آینده، صنایع دستی کالایی مصرفی نیست، پایدار می ماند و لازم نیست مرتباً تجدید شود.
 • بنابراین نیاز بازار به صنایع دستی مقدار محدودی است.
 • سفارش تولید و پخش شرکت تلفیق هنر بسیار بیشتر از نیاز واقعی بازار بوده است، و از آن بدتر اینکه با کالای بی کیفیت هم اشباع شده است.
 • بنابراین درصورت ادامه فعالیت شرکت مذکور، بازار سال های آینده نیز کششی برای کالای صنایع دستی ندارد، و شاهد رکود و زیان کارگاه های تولیدی خواهد بود.
 • اخلال در بازار صنایع دستی، عرضه کالای بی کیفیت ولی ارزان تر، مردم و بسیاری از مصرف کنندگان متمایل می شوند از محصولات این شرکت استفاده کنند .

شرکت تلفیق هنر

کالای باکیفیت و اصیل توسط هنرمند و فعال این زمینه خریدار و علاقه مند کمتری داشته باشد که لطمه سنگینی را بر پیکره صنایع دستی و فعالان در این زمینه وارد خواهد کرد.

سرنوشت شرکت تلفیق هنر

درپی انتقادات متعدد به فعالیت این شرکت و همچنین با توجه به لزوم فعالیت هرگونه واحد صنفی مبنی بر اخذ مجوز های لازم از مراجع ذیربط و با توجه به اینکه شرکت تلفیق فاقد هرگونه مجوز و تضمین های لازم در زمینه فعالیت و ارائه خدمات بود پس از اخطار های متعدد مراجع نظارتی، ابتدا پایگاه اینترنتی این شرکت به دستور دادستانی مسدود شد.

پس از عدم اخذ مجوز توسط مدیران این شرکت و احراز تخلفات و جرائم ارتکابی کلیه مدیران این شرکت در شهرهای مختلف تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و دستگیر شدند.

سرنوشت شرکت تلفیق هنر

آثار قانونی وارده بر فعالیت شرکت تلفیق هنر

اعمال ارتکابی این شرکت جدای از فعالیت بدون مجوز که تخلف محسوب شود دارای عنوان مجرمانه نیز می باشد.

مطابق با قانون اخلالگران در نظام اقتصادی مصوب ۶۹ با اصلاحات بعدی:

 • تأسیس
 • قبول نمایندگی و عضوگیری در بنگاه
 • مؤسسه

شرکت یا گروه به‌ منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضاء به نحوی که اعضاء جدید جهت کسب منفعت، افراد دیگری را جذب نموده و توسعه زنجیره یا شبکه انسانی تداوم یابد.

مصادیق که از قانون اخلالگران نظام اقتصادی بیان شد، بیان گر شرکت های هرمی است و عملیات و اقدامات شرکت تلفیق هنر کاملا منطبق با یکدیگر بوده و شرکت تلفیق هنر یک شرکت هرمی محسوب می شود.

طریقه شکایت از شرکت های هرمی

افراد مالباخته پس از برچیده شدن شرکت هرمی و آگاهی از بردن مال، مستاصل شده و نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند.

در این خصوص باید بیان داشت جدای از مطلع کردن پلیس که امری بدیهی است می بایست در دادسرای محل وقوع شرکت هرمی اقدام به طرح دعوا نمود.

از آنجایی که رسیدگی کیفری در نظام قضایی ایران دو مرحله ای است.

پس از ثبت شکایت و انجام تحقیقات توسط بازپرس پرونده در دادسرا، در صورت وجود ادله و اثبات وقوع این جرم، بازپرس با صدور قرار جلب به دادرسی و در صورت ضرورت قرار بازداشت موقت و یا دستور جلوگیری از، خروج از کشور متهمین را صادر و پرونده را به دادگاه منتقل می نماید.

طریقه شکایت از شرکت های هرمی

دادگاه پس از بررسی موضوع، در صورت لزوم پس از انجام تحقیقات مجدد از متهم یا متهمین و اخذ دفاعیات و نظر به نوع جرم اقدام به صدور رای می نماید.

لازم به ذکر است لازم نیست حتما جهت ثبت شکوائیه به دادسرا مراجعه کرد، بلکه کافیست با مراجعه به هریک از دفاتر خدمات قضایی و ارائه مستندات و پرداخت هزینه دادرسی اقدام به ثبت شکوائیه نمایند.

همچنین اگر فعالیت شرکت های هرمی از طریق فضای مجازی محقق شده باشد می توان موضوع را از طریق پلیس فتا نیز پیگیری نمود.

نتیجه گیری مبحث

در پایان و به عنوان نتیجه گیری از آنچه که گفته شد، امروزه با افزایش شرکت ها و ارائه دهندگان کالا و خدمات از طریق فضای مجازی و رونق کسب و کار از این طریق، باید به این موضوع توجه ویژه ای داشت که بسیاری از فعالیت این شرکت ها غیرقانونی و بدون مجوز و هدفی جز بردن مال نخواهند و چه بسا می بایست از اعتماد بی مورد خودداری و تحقیقات لازم جهت همکاری و فعالیت در این زمینه صورت گیرد.

یکی از هزاران موارد شرکت های متخلف اینترنتی، شرکت تلفیق هنر می باشد که با تبلیغات گسترده و جلب اعتماد مردم و بدون مجوز قانونی تشکیل یک شرکت هرمی را داده بود و منافع زیادی را هم از این طریق به دست آورده بود.

حوزه فعالیتی این شرکت در زمینه فروش محصولات و صنایع دستی و معرفی آن به اشخاص دیگر تا از این طریق سود و عایدی نصیب خریدار اول شود.

2 پاسخ

 1. سلام یک سالی ونیم قبل به منم پیشنهاد شد واینقد روی ذهن من کار کردن تا من ۲۰میلیون خرید زدم وقتی کالاهام رسید خیلی حالم بد شد اونی که میخواستم نبود الان باید چیکار کنم اون نفری که پول رو به حسابش ریختم تا خرید بزنه رو میشناسم باید از اون شکایت کنم فکر کنم هنوزم جاهایی فعالیت میکنه اگه شکایت کنم پولم رو به نرخ روز ازشون میتونم بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام: بله می توانید شکایت نموده و درخواست تاخیر تادیه نیر مطالبه نمایید.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید