شکایت از پزشک زیبایی + نمونه دادخواست شکایت

مراحل و نحوه شکایت از پزشک زیبایی

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

امروزه شاهد افزایش جراحی های پزشکی زیبایی از جمله عمل بینی می باشیم. در پاره ای موارد، این جراحی ها با شکست مواجه می شوند و نه تنها نتیجه مد نظر بیمار را ایجاد نمی کنند بلکه آسیب های جدی را نیز به همراه می آورند.

در مواقع، بیماران که به دنبال حمایت قانونی می باشند با این مساله مواجهند که چگونه از پزشک زیبایی خود شکایت کنند؟ نزد چه مرجعی می بایست شکایت خود را مطرح نمایند؟ چه مراحلی را باید طی کنند؟ چگونه دادخواست خود را تنظیم نمایند؟

در این مقاله ما سعی داریم به طور کامل شما را با مراحل طرح شکایت از پزشک زیبایی خود آشنا سازیم.

 

تماس با گروه وکلای سنا

چگونه از پزشک زیبایی خود شکایت نماییم؟

به طور کلی سه روش برای شکایت از پزشک زیبایی متخلف وجود دارد که عبارت اند از شکایت انتظامی از دادسرای سازمان نظام پزشکی، شکایت حقوق و کیفری، شکایت از دادسرای ویژه پزشکی و شکایت از شورای حل اختلاف. در ادامه به تفکیک هرکدام از این موارد را برسی می نماییم.مراحل و نحوه شکایت از پزشک زیبایی

الف)شکایت انتظامی از پزشک در سازمان نظام پزشکی

این گزینه در ارتباط با تخلفات انتظامی پزشک زیبایی می باشد. تخلفات انتظامی شامل عدم رعایت تعرفه های پزشکی، تجویز داروهای مشابه به جای داروی اصلی، برخورد ناشایسته کادر پزشکی با بیماران، خودداری از پذیرش بیماران اورژانسی توسط مراکز درمانی را شامل می شود که مجازات ها نیز از نوع انتظامی است.

ب)شکایت از پزشک زیبایی در شورای حل اختلاف

مجتمع شماره ۲۹ شورای حل اختلاف تهران مستقر در سازمان نظام پزشکی، به اختلافات کم اهمیت و ساده تر در جرایم پزشکی اختصاص یافته است.

اما اشخاص می توانند قبل از شروع دعوای کیفری و آغاز مراحل شکایت از پزشک زیبایی و سایر پزشکان محترم، بر اساس قانون جدید آیین دادرسی کیفری، درخواست میانجیگری و صلح و سازش کنند.

پس از طرح شکایت در شورا و مطالبه خسارت و دیه از پزشک زیبایی از طریق شورای حل اختلاف امور پزشکی در تهران و شهرستان‌ها، شورای حل اختلاف با تعیین وقت و دعوت از طرفین به منظور ایجاد صلح و سازش، سعی در میانجیگری در امور کیفری و عدم طرح شکایت از پزشک در صورت جلب رضایت شاکی خواهد نمود.مراحل و نحوه شکایت از پزشک زیبایی

ج) طرح شکایت از پزشک زیبایی در دادگاه های عمومی

اصولا جرایم پزشکی دارای جنبه حقوقی و جزایی نیز می باشند که در دادگاه های عمومی قابل رسیدگی می باشند.

به موجب ماده ۴۹۵ قانون مجازات:

چنانچه پزشک در معالجاتی که انجام می‌دهد موجب تلف یا صدمه بدنی گردد، ضامن دیه است.

همچنین در ماده ۴۹۶ قانون مذکور مقرر می دارد:

«پزشک در معالجاتی که دستور انجام آن را به مریض یا پرستار و مانند آن صادر می کند، در صورت تلف یا صدمه بدنی ضامن است مگر آنکه مطابق ماده ۴۹۵ که اشاره شد، عمل کند.»

اشخاص برای طرح شکایت در دادگاه های عمومی نیز می بایست به طریقی که در خصوص دادسرای جرایم پزشکی عمل می شود از طریق مراجعه حضوری به دادسرا و اعلام شفاهی جرم و یا از طریق دادخواست عمل نمایند. همچنین می توانند با مراجعه به مرکز خدمات حقوقی قوه قضاییه دادخواست خود را ثبت و پیگیری نمایند.

د) شکایت کیفری از پزشک در دادسرای جرایم پزشکی

دادسرای جرایم پزشکی یکی از دادسرا های اختصاصی می باشد که به جرایم ارتکابی توسط پزشکان رسیدگی می کند.
روند طرح شکایت در این مرجع همانند سایر دادسرا ها می باشد به این ترتیب که هم می توان از طریق مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی به آدرس تهران- پل سیدخندان- ابتدای خیابان دبستان- خیابان آریا محمودی- دادسرای ویژه جرایم پزشکی و داوریی تهران مراجعه و تقدیم دادخواست و یا اعلام شفاهی جرم اقدام نمود و هم با مراجعه به دفتر خدمات قضایی و ثبت شکوائیه به صورت الکترونیکیمراحل و نحوه شکایت از پزشک زیبایی

پس از دریافت شکایت، موضوع به کمیسیون‌های پزشکی ارجاع می شود و پرونده بررسی می شود و چنانچه قصور پزشک تشخیص داده شود، مراتب به شعبه رسیدگی ‌کننده ارسال و به دنبال آن پزشک و تیم پزشکی برای ادای توضیحات فراخوانده می‌شوند و در نهایت دادسرا در صورتی که محرز شود که از جانب پزشک متخلف قصوری رخ نداده است؛

قرار منع یا موقوفی تعقیب صادر می کند ولی چنانچه ادعای شاکی را قریب به واقع بیند و با صدور کیفرخواست پرونده را به دادگاه ارسال می کند و دادگاه عمومی جزایی نیز بر اساس محتویات پرونده، نظریه کارشناس و دفاعیات هر دو طرف اقدام به صدور رأی می نماید.

اما برای تنظیم شکواییه نکاتی را باید در نظر گرفت که ما در اینجا به آن ها اشاره می نماییم و برای آگاهی بیشتر یک نمونه شکواییه نیز در سایت قرار می دهیم.

نحوه تنظیم شکوائیه برای شکایت از پزشک زیبایی

در دادخواست، می بایست نکات زیر را رعایت کرد:

 1. نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، میزان تحصیلات، شغل، وضعیت تاهل، مذهب، تابعیت، شماره‌ی شناسنامه، شماره‌ی ملی، نشانی دقیق، در صورت لزوم آدرس ایمیل، شماره‌ی تلفن ثابت و همراه، کد پستی بیمار.
 2. موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم پزشک
 3. میزان زیان وارده به بیمار و مورد مطالبه‌ی وی
 4. دلایل وقوع جرم از جمله نظر پزشکی قانونی مبنی بر قصور یا تخلف پزشک
 5. مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان
 6. مشخصات و نشانی پزشک یا مظنون در صورت امکان

مراحل و نحوه شکایت از پزشک زیبایی

نمونه دادخواست شکایت از پزشک زیبایی بینی

دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان

با عرض سلام و ادب

اینجانب ….. پس از مشورت با پزشک متخصص آقا/خانم ………. در تاریخ ….. اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بینی نموده و پس از طی عمل جراحی در بیمارستان……. به خانه بازگشتم. از همان ابتدا تنگی نفس شدید و عدم تقارن دو سوراخ بینی ام را به پزشک معالجم اطلاع دادم که ایشان این موضوع را از عوارض طبیعی جراحی بینی دانسته و معتقد بودند

که پس از چند هفته بهبود می یابد. اکنون پس از گذشت دو ماه همچنان از تنگی نفس رنج می برم و همچنین از وضع ظاهری بینی خود به هیچ وجه راضی نبوده و بینی بنده دچار عدم تقارن دو سوراخ و کجی قابل مشاهده می باشد.

لذا از مقام محترم قضایی خواهشمندم با عنایت به مستنداتی از قبیل، مدارک پزشکی اینجانب، نظریه کمیسیون پزشکی دال بر تخلف محرز پزشک و نیز شهادت شهود تقاضای تعقیب کیفری نامبرده و همچنین جبران خسارات و زیان  جسمی و روحی و سایر هزینه ­ها از جمله هزینه معاینه ادواری پزشک و داروها و نیز از کارافتادگی اینجانب را خواستارم.

58 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  من در شهر شیراز خدمت دکتر زیبایی سینه و شکم رفتم و ماه ۳ عمل شکم کردم و ایشون چربی های شکمم و پهلوی من دست نزد چندین بار خدمت ایشون رفتم گفتم ناقص هست عملتون گفتند نه بدنت سیاه میشد و من باور کردم و سینه هام پیش همین دکتر ماه ۸عمل کردم و سینه هام بالا و پایین و بسیار زشت و کلی از چربی ها زیر سینه وحشتناک شده اصلا بسیار زشت عمل شده بعد از ۳ماه اشک و التماس گفت بیا سینت عمل کنم من راضی نیستم از کارش میخوام شکایت کنم آیا من جوابی میگیرم دیه بگیرم برم دکتر دیگه ترمیم کنم ؟خواهش میکنم کمکم کنید

  1. سلام در خصوص امکان شکایت باید گفت بله امکان شکایت هست و با ثابت شدن تقصیر مکلف به پرداخت دیه هستند

 2. سلام خسته نباشید بینی من از لحاظ ظاهزی کمی تغیر دادن دو بینی نامتقارن و بالا بینی من دارای قوز بسیار شدید ک میفرمایند طبیعی و باید ترمیم جدید با هزینه جدید اگ من میخاستم دوبار عمل کنم ب هیچ وجه پیش ایشون از شهرستان ب تهران نمیومدم ب نظرتون بخاطر قوز میتونم شکایت کنم ک هزینه دوباره نخوام بدم؟

 3. سلام من دوماه عمل کردم و تغییری نکرده بینی باسوراخ های تنگ ناراضیم ایاشکایت کنم ب جایی میرسه

 4. سلام من نزدیک دوماه عمل کردم تغییر زیادی نداشته چ از رخ چ از نیم رخ و سوراخ بینی تنگ و نامتقارن ونفس گیر باید چ کنم!؟

  1. سلام میتونید از پزشک شکایت کنید ولی برای محکوم شدن باید تقصیر ایشان ثابت گردد

 5. سلام‌ من پیش دکتر زیبایی عمل کردم . طبق صحبتهای اولیه قرار برا لیپو ماتیک شکم و پهلو و عبدو شکم و چربی داخل ران و لیپو کمر شد . بعد از عمل ایشون لیپو شکم بالا ناف رو نکردن و پهلوی من هم لیپو نکردن و برجستهدهست و اینکه فقط عبدو شده و انتهای بخیه هم برجستگی ایجاد شده . جای بخیه یه جاهایی به علت بد بخیه زدن فوقالعاده سیاد هست و یه جاهایی خوب هست و داخل رانم هم چربیها همه تخلیه نشده . من‌میخوام شکلایت کنم به دکار اعتراص کردم
  که شکایت میکنم میگه بیا درستش میکنم ولی من نمیدونم چیکار کنم میشه منو راهنمایی کنین . میگن دیه داره . و دکتر دوباره میخواد منو راضی کنه من نمیخوام

  1. سلام در صورتی که ثابت بشه دکتر مرتکب تقصیر شده بله دیه داره میتونید شکایت کنید

 6. سلام من داخل اصفهان و زیر دست دکتر کامران بابایی که ادعای چندانی تو عمل بینی داره عمل کردم از اول نوک بینی من رو کج کرد و گفت با سوزن کورتون حل میشه با این که این سوزن ضرر داره بالای ۸ بار تزریق کردم و خوب نشد بعد مدتی بینی من قوز هم پیدا کرد که سوهان زدن پیشنهاد کرد با درد زیادش این کارم کردم اما بینی من از قبل از عملش بدتر شده هر بارم ۶۰ تومن حق ویزیت گرفته و سال ۹۸ ۷ ملیون از من برای جراحی گرفتن آیا دستم به جایی بند هست یا طرف دکتر رو میگیرند!؟

 7. سلام
  من سه هفته پیش تزریق بوتاکس انجام دادم، افتادگی پلک گرفتم و اینکه ایشون توی صورت من و گونه هام من هم بوتاکس زد، صورتم بسیار زشت و پر ایراد شده، چه باید بکنم ؟

  1. سلام در صورتی که پزشم مرتکب تقصیر شده باشه امکان به نتیجه رسیدن شکایت وجود داره

 8. سلام من سال ۹۸عمل زیبایی بینی انجام دادم ولی کنار بینی من ی غضروف در اومده و باعث میشه ک بینی من کج دیده بشه البته ب دکترم ک گفتم فقط گفت باید یک سال بگذره خودش درست میشه ولی اینطور نشد آیا من میتونم از پزشکم شکایت کنم ؟

  1. امکان شکایت هست لکن پزشک قانونی باید تشخیص بده که پزشک مرتکب تقصیر شده یا نه

 9. سلام
  وقت بخیر
  آبان ماه دخنرم ۱۶ واحد کامپوزیت انجام داد
  سه هفته پیش یک دندانپزشک وقتی گامپوزیت ها رو دید گفت مشکل اور هنگ داره و باید ریمو بشه
  آیا ما میتونیم شکایت کنیم ؟ و به کجا ؟

 10. سلام،وقت بخیر
  من سه ماهه پیش زیر چشمامو ژل زدم برای رفع سیاهی دور چشم،بعد از یه مدت به حالت اول برگشت و الان سیاه تر شده،میتونم از این کلینیک زیبایی شکایت کنم؟

 11. سلام وقت به خیر من چهل روزه عمل کردم و سوراخ های بینی من کاملا باهم فرق دارن رفتم پیش دکترم میگن امکان درست شدن نداشته و الانم هیچ دکتری نمیتونه درست کنه و الان از دور معلومه که فرق دارن ایا بنده میتونم پیگیر بشم و ازدکتر شکایت بکنم

  1. سلام امکان شکایت هست اگر تقصیر پزشک محرز سود و این عمل توسط پزشکی قانونی تشخیص داده میشود

 12. سلام من از شهر دیگه ای به تهران رفتم و در یک مرکز زیبایی تزریق ژل داشتم دکتر هزینه گرون نرین ژل رو از من گرفتن و هر سی سی ۳ میلیون پرداخت کردم اما از ژل بی کیفیت استفاده کردن و باعث کبودی و ورم شد بعد از ۱ماه و علاوه بر اون تمام ژل من گلوله گلوله شده
  اما من برام مقدور نیست که تهران برم برای شکایت
  آیا میتونم از شهر خودم اقدام کنم برای شکایت؟

 13. سلام من حدودا یکسال از عمل بینی ام می گذره جراحی زیبایی و انحراف داخلی رو باهم پیش دکتر ایلخانی ارومیه انجام دادم الان مشکل تنفسی دارم و انحراف داخلیم بدتر هم شده بینی ام کج شده و سوراخای نامتقارن دارم سمت چپ بینی ام هم غضروفش فرورفتگی داره میشه دقیق راهنماییم کنین ارومیه کجا برم شکایت کنم ؟

 14. سلام.من عمل بلفاروپلاستی انجام دادم جای بخیه ها خیلی بد شکل روی پلکم موندن و جدا ازین دوتا چشمم ی شکل نیستن و تفاوت ظاهری خیلی واضحی باهم دارن یکبار عمل ترمیم برام انجام دادن ولی باز هم از نتیجه راضی نیستم دو بار درد کشیدم ولی نتیجه ی دلخواهمو نگرفتم .آیا میتونم شکایت کنم؟

 15. سلام وقت بخیر
  من ۷ سال پیش بینیمو جراحی کردم
  یه قوز از همون ایتدا داره که بهم گفتن میره و سه جلسه تو سه سال برام کورتون تزریق کردن نرفت و بالای قوز یه چاله هست . نوک بینیمم یه طرف خالیه یه طرف یه غضروف گذاشته و یه نخ بخیه از داخل بینیم قسمت درونی نوک بینیم زده بیرون که دو ساله سر و کلش پیدا شده و هر از گاهی بشدت عفونت میکنه و درد شدید میگیره تا برم دکتر و چرکشو تخلیه و خشک کنم ، الان من میتونم شکایت کنم؟

  1. سلام میتوانید بااثبات تقصیر ازپزشک معالج شکایت نمایید

 16. سلام من سال۹۹۶ماه پیش عمل بینی انجام دادم که الان اصلا راضی نیستم و پره های بینیم نامتقارن شدن و افتادگی نوک بینی و تنگی نفس پیدا کردم البته دکترم قبل عمل یه دست خط ازمن گرفت و الان میگه این شکل بینی شما طبیعی هست قبول نمیکنن میخاستم بدونم با این دس خطی که ازمن گرفته میشه ازش شکایت کنم یانه؟

  1. سلام:میتوانید به طرفیت پزشک مقصر شکایت نمایید.

 17. سلام من ۵ ماه پیش نزد دکتر پوست و مو مزوتراپى و یه متد دیگه که براى خود دکتر برد انجام دادم با درد بسیار بسیار زیاد
  دو قسمت سرم اسکاز شد و به شدت ریخت و خالى شد دکتر گفت از من شکایت نکن برات کاشت انجام میدم خود دکتر اون دو قسمت رو کاشت اما ریزش مو در اطراف اون ناحیه و خود اون ناحیه هم قرمز و خارش داره آیا میتونم شکایت منم

  1. سلام:میتوانید از پزشک مقصربابت تقصیر یاقصور دردرمان یا معالجه شکایت نمایید.

   1. بزرگوار اگر بخوام شکایت کنم از کجا و چطور اقدام کنم؟خودم میتونم؟و دستمزد وکیل دراین باب رو بفرمایید؟

    1. سلام: از اگر تهران هستید دادسرای تخصصی پزشکان و اگر شهرستان هستید دادسرای محل اقامت می توانید شکایت نمایید.

 18. ساام من ۸ ماه پیش لیفت صورت انجام دادم قبل از انجام عمل دکتر به من اطمینان دادند که چند بخیه مختصر کنار گوش خواهید داشت که با استفاده از پماد اثر بخیه محو خواهد شد اما الان نه تنها جای بخیه محو نشده بلکه خطوط بخیه کنار گوشم مثل بخیه لحاف دوزی شده بعد گوشت اضافه آورده به پزشک اطلاع دادم ایشون به من میگن باید بری دوباره هزینه کنی و جای بخیه ها رو میزوبیلدینگ کنند.

  1. سلام:میتوانیددرصورت تقصیر پزشک از پزشک مقصرشکایت نمایید.

 19. سلام وقت بخیر
  من پیش دکتر ژل لب تزریق کردم و مبلغ ۲ میلیون ازم گرفتن الان بعد ۴ روز داره به حالت قبل برمیگرده امکان پیگیری وجود داره که به نفع من باشه؟
  لطفا راهنماییم کنید چون با همسرم همش بحث داریم این چند روز

  1. سلام:می توانید از پزشک شکایت کرده ومطالبه خسارت نمایید.

 20. سلام خسته نباشید.من بیستم دی پیش یه جراح زیبایی عمل لیپو انجام دادم از اول اصرار داشتم که شکمم خوب تخلیه نشده ولی گفتن ورمه،الان بعد از گذشت چهار ماه شکمم هنوز برجسته س عین یه خانم باردار پنج ماهه.حالا که بهشون میگم میخوام ترمیم برام انجام بدین میگن باید هزینه مجدد بدی.آیا میتونم ازشون شکایت کنم؟و اینکه دکترم تهران هستن خودم شهرستان به کجا باید مراجعه کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام:می توانید بااثبات تقصیر پزشک وورود خسارت از پزشک معالج شکایت نمایید.

   1. ممنون از راهنماییتون.فقط اینکه من باید برم تهران یا تو شهر خودمم میتونم اقدام کنم؟؟و اینکه باید برم دادگاه یا نظام پزشکی؟
    ممنون

    1. سلام:باید ازطریق دفاتر خدمات قضایی شکایت نمایید.

 21. سلام من سال ۸۴ پیش دکتر امین معصومی متخصص پوست و مو تزریق ژل انجام دادم و پس از این همه سال هنوز این ژل داخل صورتم هست و مشخص شده که ژل پاژ می باشد و بسیار خطرناک می باشد و وارد بافت صورتم شده که مستلزم این شده که باید عمل کنم تا بتونند این ژلها را از داخل صورت بردارند حالا می خواستم بپرسم من می تونم شکایت کنم از دکتر امین معصومی و حداقل نصف عمل صورتم را از آن بگیرم یا نه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

  1. سلام:می توانید بااثبات تقصیر پزشک معالج شکایت کرده ومطالبه خسارت نمایید.

 22. سلام
  بعد از ۱۴ ماه از عمل جراحی هنوز مشکل تنفسی شدید داریم و تنفس واقعا سخته میخوام بدونم میتونم از دکتر شکایت کنم و چطور باید اینکار رو انجام بدم

  1. سلام:می توانیدبابت تقصیر پزشک معالج شکایت نمایید.

 23. باسلام و درود خدمت شما. دختر من جراحی زیبایی بینی انجام داد. بعد از عمل دیدیم که سوراخهای بینی متقارن نیست و گوشت اضافه آورده و علاوه بر ناراحتی تنفسی مشگل در رفتن تیغه بینی هم پیدا کرده . بعد از عمل چندین بار پیش دکتر مربوطه رفتیم. حدود ۹ ماه ما را سردواند و برای آخرین بار پیش دکتر مربوطه رفتیم و هربار پاسخهای بیربطی میداد تا اینکه قبول کرد که جراحی ترمیمی انجام دهد. تاریخ ۳۰ ام اردیبهشت عمل ترمیمی انجام داد و الآن بعد از یک هفته مشاهده کردیم بخیه را رو ی نوک بینی آنهم در جایی که کاملا در معرض دید هست انجام داده. و احتمالا جای بخیه برای همیشه باقی میماند آنهم در روی نوک بینی که از روبرو کاملا مشخصه. لطفا راهنمایی بفرمائید. و اگر پمادی یا دارویی که محل بخیه را پر کند را سراغ دارید هم لطفا راهنمایی کنید. باتشکرفراوان

  1. سلام :می توانید به طرفیت پزشک مقصر شکایت و مطالبه خسارت نمایید.

 24. باسلام . چند ماه قبل در مشهد نزد دکتر داریوش عرفانیان عمل زیبایی بینی انجام دادم که تیغه بینی کج و افتضاح شده و پره های بینی هم بالا و پایین می باشد که آقای دکتر اصلأ زیر بار نمیره و میگه مشکل از نامتقارن بودن صورته . به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم این دکتر رو . آیا میتونم از ایشون شکایت کنم و به جایی برسم ؟

  1. سلام:می توانید از دکتر متخلف شکایت کرده و مطالبه خسارت نمایید.

 25. سلام وقت بخیر
  من بهمن ماه ۱۳۹۹ جراحی بینی انجام دادم یکهفته پس از عمل به صورت وحشناکی دچار خونریزی بینی شدم که مجبور به جراحی مجدد بینی شدم و این موضوع باعث ایجاد زخم روی بینی من شد که متاسفانه جاش مونده، حالا بعد از گذشت حدود چهار ماه متاسفانه بینی من عدم تقارن در سوراخ بینی داره و همچنین ضعف در غضروف بینی که باعث میشه زمان تنفس از بینی سوراخ بینیم جمع بشه.
  الان باید چه کنم؟ میتونم شکایت کنم و هزینه ی دو عمل انجام شده و هزینه ی عمل جدید برای اصلاح رو بگیرم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام: می توانید از پزشک متخلف شکایت و مطالبه خسارت نمایید.

 26. سلام،تقریبا ۳سال هست عمل زیبایی بینی کردم، و تو این مدت خیلی زجر کشیدم، دکترم اصلا اجازه دیدنش رو نمی داد.امروز از حال رفتم و یه تکه ژلاتینی که از عمل جا مونده بود تو گلوم گیر کرد داشتم خفه میشدم، به بدبختی کمکم کردن از گلوم بیرون اومد، حالا که دکترم فهمیده با التماس میگه بیا باهم صحبت کنیم، بفرستمت پیش یه متخصص، شما چه پیشنهادی دارید،🙏

  1. سلام: از پزشک متخلف شکایت کرده و مطالبه خسارت نمایید.

 27. سلام وقت بخیر
  من شش ماه پیش عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی انجام دادم
  از همان اول متوجه عدم تقارن بدنم و درد درناحیه شکم و ناف شدم به پزشک اطلاع دادم و ایشون اعلام کردن عملشون بدون نقص بوده و پس از گذشت شش ماه درد با مراجعه به پزشک دیگر و انجام ازمایش متوجه حونریزی و ایجاد زائده در شکمم و عفونت در نافم شدم و اینکه بنده از ساعت ۸صبح تا ۱۴ظهر در اتاق عمل بودم در کلینیک وبا نارضایتی بنده عکس از برهنگی بدنم گرفته و‌پزشکم عکس و به مشاور خود ارسال میکنن و بنده مبلغ عمل را به گفته پزشکم به حساب شخص دیگری واریز کردم (فرار مالیاتی)
  ایا با این اوصاف میتونم ازشون شکایت و طلب دیه و خسارت کنم؟

 28. سلام من اسفند ۹۹ عمل بینی نیمه فانتزی انجام دادم تا الان ۳ ماه گذشته دکتر بهم گفت یکماه اول لازمه چسب بزنم و دیگه لازم نیست منم فقط یکماه اول چسب زدم و تا ماه دوم چسب نزدم ، بعد یکی از دوستانمون که زیردست دکترزیبایی کار میکنه بینیم رو دید و بهم گفت که سپتوم بینیم از سه جا شکسته و اینکه بینیم از نیم رخ تغییر کرده که دوست دارم البته اگه برجستگی که بدلیل شکستگی پیش اومده رو فراموش کنم ولی از جلو تغییری نکرده و انحراف بینیم برطرف نشده میخواستم بدونم میتونم ازشون شکایت کنم ؟

  1. سلام: می توانید از پزشک مقصر شکایت کرده و مطالبه خسارت نمایید.

 29. سلام وقت بخیر. من بینی م رو ۸ ماه عمل کردم .ولی خیلی سخت نفس میکشم .واینکه نوک بینی م خیلی بالاست و نوک بینی م خیلی باریک وبیش از حد تیز شده دماغم مثل خوک شده و اینکه نیم رخ یه طرفم با طزف دیگه م فرق میکنه. چندین بارهم به دکتر گفتم درمورد تنفسم هربار گفت اسپره استفاده کن ولی تاثیر نداشت و میگم نوک بینی م خیلی بزرگه ولی سوراخ های بینی کوچیک و خیلی سربالا و سوراخ های بینی م باهم فرق داره .به نظرتون شکایت کنم میتونم عمل ترمیمی بدون هزینه انجام بدم ؟

  1. سلام: بخاطر تخلف پزشک می توانید از پزشک خاطی شکایت و مطالبه خسارت نمایید.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید