نحوه و چگونگی شکایت از مامور نیروی انتظامی

نحوه شکایت از مامور نیرو انتظامی و پلیس

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

ماموران نیروی انتظامی، ضابطان دادگستری می باشند که از طرف مقام قضایی جهت انجام وظایفی نظیر دستگیری و تعقیب متهمین، جمع آوری ادله و مدارک جرم، انجام تحقیقات پیرامون جرم ارتکابی و.. مامور می باشند.

اگرچه این مامورین دارای اختیاراتی در ارتباط با متهمین می باشند ولی در برخورد با اشخاص، موظف به رعایت ضوابطی نیز می باشند. برای مثال حق ندارند برای گرفتن اقرار از متهم او را مورد ضرب و شتم یا خشونت فیزیکی یا کلامی  قرار دهند و یا بدون داشتن مجوز وارد منزل مسکونی اشخاص شوند.

در صورت ارتکاب چنین تخلفاتی از جانب مامورین، می توان از آنها شکایت نمود. در این مقاله ضمن بررسی جرایم ارتکابی توسط مامورین انتظامی، نحوه شکایت از آن ها و سایر مسایل پیرامون آنها را بررسی می نماییم.

تماس با گروه وکلای سنا

 

جرایم ارتکابی توسط مامورین پلیس

مامورین پلیس نیز مانند اشخاص عادی ممکن است مرتکب جرایمی حین انجام وظیفه شان بشوند از جمله توهین، فحاشی یا اخذ رشوه و … .
در این قسمت تعدادی از رایج ترین جرایمی که مامورین پلیس را که معمولا به سبب شغل خود مرتکب می شوند بررسی می نماییم.نحوه شکایت از مامور نیرو انتظامی و پلیس

 • ضرب و شتم متهم توسط مامورین انتظامی و یا توهین و فحاشی و به طور کلی نقض حقوق شهروندی: گاها اشخاص از برخورد نامناسب مامورین پلیس به ویژه در برخورد با اشخاص بدحجاب گلایه دارند و بعضا پیش آمده که زنان و دخترانی که به علت بد حجابی، مامورین قصد بازداشت آن ها را داشته اند؛ به دلیل مقاومت با برخورد فیزیکی یا توهین و بعضا تهدید آنها مواجه شده اند.
  سوال اینجاست که آیا این مامورین حق اعمال چنین رفتار هایی را داند یا خیر؟ قطعا مامورین نیروی انتظامی در خصوص حقوق شهروندی و حفظ کرامت متهمین آموزش هایی را می بینند؛ لیکن در موارد محدودی ممکن است حقوق اشخاص توسط آن ها نقض شود.
  قطعا نقض حقوق شهروندی توسط مامورین نیروی انتظامی نه تنها مجاز نمی باشد بلکه به موجب ماده ( ۵۷۰ ) قانون مجازات اسلامی، جرم و قابل مجازات نیز می باشد.
 • افشا نمودن اطلاعات موضوع پرونده توسط کارکنان کلانتری: به موجب ماده ( ۴۰) قانون آیین دادرسی کیفری، مامورین انتظامی حق افشای اطلاعات پرونده از جمله نام متهمین و یا شاکی، اسامی شهود و مطلعین، محل اقامت و سایر اطلاعات پرونده را جز در مواردی که قانون مقرر کرده است ندارند لذا تخلف از این ماده موجب محکومیت انتظامی ( سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی) می باشد.
 • تهدید و شکنجه متهم توسط مامورین انتظامی: به موجب ماده (۶۰) قانون آیین دادرسی کیفری، مامورین انتظامی، در بازجویی های خود، حق اجبار یا تهدید متهم، استفاده از کلمت توهین آمیز، طرح سوالات اغفال کننده، و سوالات خارج از موضوع اتهام را ندارند و اظهارات متهم که ناشی از شکنجه و تهدید و اجبار باشد معتبر نیست.
 • بازداشت غیر قانونی و بدون مجوز اشخاص توسط مامورین انتظامی به موجب ماده ( ۴۴ قانون آیین دادرسی کیفری) ضابطان دادگستری به در جرایم غیر مشهود بدون کسب نظر از دادستان حق بازداشت متهم را ندارند در جرایم مشهود نیز بیش از ۲۴ ساعت حق بازداشت متهم را ندارند.

نحوه شکایت از مامور نیرو انتظامی و پلیس

منظور از جرم مشهود، وقوع جرم با شرایط زیر است:

الف- چنانچه جرم در منظر ضابطان دادگستری واقع شود یا ماموران یاد شده بلافاصله در محل وقوع جرم حضور یابند و یا آثار جرم را بلافاصله پس از وقوع مشاهده کنند می توانند متهم را بازداشت نمایند.
ب – بزه دیده یا دو نفر یا بیشتر که ناظر وقوع جرم بوده اند، حین وقوع جرم یا بلافاصله پس از آن، شخص معینی را به عنوان مرتکب معرفی نمایند.
پ – بلافاصله پس از وقوع جرم، علائم و آثار واضح یا اسباب و ادله جرم در تصرف متهم یافت شود و یا تعلق اسباب و ادله یاد شده به متهم محرز شود. برای مثال هنگام به قتل رسیدن مقتول، یک نفر با چاقوی خونی در صحنه جرم حاضر باشد. در این صورت جرم مشهود است و مامورین حق بازداشت وی را داند.
ت – متهم بلافاصله پس از وقوع جرم، قصد فرار داشته یا در حال فرار باشد یا بلافاصله پس از وقوع جرم دستگیر شود.
ث – جرم در منزل یا محل سکونت افراد، اتفاق افتاده یا در حال وقوع باشد و شخص ساکن، در همان حال یا بلافاصله پس از وقوع جرم، ورود ماموران را به منزل یا محل سکونت خود درخواست نماید.
ج – چنانچه متهم بلافاصله پس از وقوع جرم، خود را معرفی کند و وقوع آن را خبر دهد نیز مامورین حق بازداشت وی را دارند.
چ – متهم ولگرد باشد و در آن محل نیز بدنام باشد.

 • ورود بدون مجوز به منزل اشخاص: به موجب ماده ۵۵ قانون آیین دارسی کیفری، مامورین انتظامی حق ورود به منازل، اماکن تعطیل و بسته و تفتیش آنها، همچنین بازرسی اشخاص و اشیاء را بدون مجوز مقام قضایی ندارند مگر آنکه جرم مشهود باشد
 • گرفتن مدرک از اشخاص بدون داشتن ضرورت
 • عدم پاسخگویی به موقع به مراجعین و بی توجهی و عدم پیگیری شکایات
 • اخذ رشوه و یا دادن پیشنهاد آن به اشخاص
 • مداخله غیر مجاز در پرونده از جمله تغییر موضوع آن و یا کم و زیاد نمودن اوراق آن

مجازات جرایم ارتکابی توسط مامورین پلیس:

چنانچه مامورین انتظامی مرتکب تخلفاتی از جمله نقض حقوق شهروندی، توهین و فحاشی، ضرب و شتم، بازداشت غیر قانونی و تهدید و شکنجه گردند علاوه بر محکومیت های  انتظامی، به موجب ماده ( ۵۷۰ ) قانون مجازات اسلامی، علاوه بر انفصال از خدمت و محرومیت یک‌ تا پنج سال از مشاغل حکومتی به حبس از دو ماه تا سه سال محکوم خواهند شد.

همچنین در صورتی که جرم ارتکابی مامور انتظامی، تحت عناوینی از قبیل توهین قرار بگیرد نیز به موجب مواد مختلف از جمله ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی قابل مجازات است. در صورتی که مامور برخلاف وظایف خود اشخاص دخیل در پرونده را مورد آزار و ضرب قرار دهد نیز علاوه بر دیه محکوم به زندان خواهد شد

نحوه شکایت از مامور نیرو انتظامی و پلیس

 • چگونه و به کجا از مامورین انتظامی شکایت کنیم؟

برای شکایت از مامورین انتظامی ساده ترین راه، تماس با سامانه ۱۹۷ و اعلام شکایت از مامور متخلف به این سامانه می باشد که البته میبایست نام مامور و همچنین سند و مدرکی دال بر ارتکاب تخلف توسط وی داشته باشید.
علاوه بر آن برای جرایمی نظیر توهین و فحاشی و یا ضرب و شتم مامور انتظامی می توانید به دادسرای محل وقوع جرم مراجعه نموده و ضمن تنظیم شکواییه و یا به صورت شفاهی اعلام جرم نمایید.
همچنین می توانید با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی شکایت خود را تسلیم نمایید.

 • نحوه تنظیم شکواییه از مامور نیروی انتظامی

برای تنظیم شکواییه علیه پلیس متخلف نکات زیر را میبایست در نظر گرفت:

 1. نام و نام خانوادگی، نام پدر، سن، میزان تحصیلات، شغل، وضعیت تاهل، مذهب، تابعیت، شماره‌ی شناسنامه، شماره‌ی ملی، نشانی دقیق، در صورت لزوم آدرس ایمیل، شماره‌ی تلفن ثابت و همراه، کدپستی شاکی
 2. موضوع شکایت، تاریخ و محل وقوع جرم رخ داده توسط مامور انتظامی
 3. میزان خسارت وارده به مدعی و مورد مطالبه‌ی وی
 4. دلایل وقوع جرم از جمله نظر کارشناس مبنی بر قصور و تخلف مامور، مشخصات و نشانی شهود و مطلعان در صورت امکان
 5. مشخصات و نشانی مامور متخلف یا مظنون در صورت امکان

هزینه طرح دعوا در این خصوص بین  ۴۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ ریال طبق بخشنامه رئیس قوه قضاییه میباشد.
در ادامه یک نمونه شکواییه علیه مامور نیروی انتظامی ارایه می نماییم.نحوه شکایت از مامور نیرو انتظامی و پلیس

 • نمونه شکواییه شکایت از مامور انتظامی

با عرض سلام و احتراما به استحضار عالی می رساند:

اینجانب…………………به نشانی …………………………………………………. هستم.

در تاریخ……………………. آقای ……………….. که مامور نیروی انتظامی است اقدام به بازداشت اینجانب به اتهام وجود و مصرف مقداری مواد مخدر در کیف بنده نمود.

مشتکی عنه در هنگام دستگیری بنده اقدام به فحاشی و توهین کرده و بعد از اعتراض اینجانب چند ضربه مشت و لگد نیز به بنده وارد نمود.

فلذا با عنایت به شرح موضوع با کیفیت فوق و با توجه به اینکه اقدام مشتکی عنه از مصادیق بارز نقض بند اول ماده واحده قانون احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی مصوب ۱۳۸۲، ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۶۳ آیین دادرسی کیفری است، اعزام اینجانب به پزشکی قانونی و النهایه درخواست کیفر برای مشتکی عنه صدرالذکر را از محضر مقام معظم دادستان تقاضا دارم.

– همچنین با توجه به خسارات وارده به اینجانب که مبلغ …………… ریال است، بدوا تقاضای صدور و اجرای فوری تامین خواسته را دارم.

پیشاپیش کمال امتنان خود را از توجه مقام قضایی محترم ابراز مینمایم.

56 پاسخ

 1. هیچ جا به این شکایت ها رسیدگی نمیشه جز اینکه یه عالمه هزینه میکنی آخرشم مقصر خودت میشی

  اگر شکایت از پلیس به جایی می‌رسید پلیس سینه سپر نمی‌کرد بگه هرجا دوس داری برو شکایت کن اونم با اعتماد به نفس بالا

  پس پشت همشون پره

  ۱۱۰ زنگ میزنیم واس درگیری هیچ ماموری نمیاد

  انگار اصلا پلیس نداریم

 2. من چراغ زرد رو رد کردم ، جریمم کرد گفت برو شکایت کن ، ادم خوبه مال حلال سر سفرش ببره

 3. با درود
  یک معلم هستم در شهر جدید پرند با ۲۹ سال سابقه . من معلم هیچ توقعی از ایچ بنی بشری ندارم مگر یک جو احترام . بنده به دلیل شرایط جسمی و بیماری برای طی فاصله منزل تا مدرسه اقدام بخرید یک موتورسی‌لک فرسوده مدل ۸۲ نمودم روز گذشته هنگام برگشتن د مدرسه رست س کوپه ای کهمنزل ما آنجاست توسط یک مامو نیروی انتظامی د کلانتری ۱۷ پرند بنام آقای قراردادی متوقف و مورد بازجویی و سئوال در خصوص موتور واقع شدم .بنده با خیال اینکه اگر بگویم معلم هستم شاید دست از این رفتار توهین آمیز و این هتک حرمت بردارد اما با کمال تاسف ایشان با شنیدن اینکه رنده معلم هسکگ بر شدت رفتار توهین آمززش افزودو با گروگان گرفتن گوشی بنده خواست که فردا به کلانتری بروم . به چه کسی باید گلایهکرد و از ازن گامو نالید ؟ آیا اینست جواب جامعه برای ۳۰ سال خدمت صادبانه ؟ به خدا که اگر این پلیس ازهر کشور دیگری بود با شنیدن نام معلم سر تکریم و تعظیم فرود می‌آورد . به‌جا رسیده ایم

  1. نام پلیسم هرجا در کشورای دیگه میشنون اطاعت پذبری دارن احترام میزارن و قلدری نمیکنن و تعظیم میکنن

   1. شما درست میگید ولیاگه قرار به مقایسه هست ی نگاه به ظاهر و طرز صحبت وادب پلیس های خارجی هم بکنید چند روز پیش تو فردیس کرج طرح مواد مخدر بود پلیسی که یک نفررو دسگیر کرده بود قیافش بدون آزمایش شش ماه کمپ نیاز داشت

   2. آره به شرطی که قلدری نکنه پلیس ،ضمنا آدمی که بادست خالی بدون هیچ گونه حمایتی،در مقابل یکی با پشتیبانی کامل ومسلح تا بن دندان رو هیچ جور عقلی قبول نمیکنه،پس لطفاشلوغش نکن،ای کاش امکان نوشتن یه چیزایی بودکه آدم یه کمی حس کنه حرفشو زده

 4. سلام من با ۱۹۷تماس گرفتم کسی جواب گو نبود یک مشکل بزرگ سامانه۱۹۷اینه ک تو ساعات اداری کار میکنن و بعد از تماس با ۱۱۰من رو ب کلانتر بردن و ب صورت وحشیانه انگار ک داعشی گرفتن میزدن ک چرا زنگ زدم ۱۹۷بعدم یه جوری برام پرونده سازی میخواستن برام بکنن ک تا میخواستم ثابت کنم چی ب چیه ده سال طول می‌کشید.چون ماشینم رو بدون دلیل توقیف کردن در حالی ک مسافر بودم و ازم درخواست رشوه کردن جوری ک میگفتن برو برامون پیکنیک پر کن و بیا

 5. خلاصه مواد بهم بستن درگیری با مأمور بهم بستن و میگفتن تو نمیتونی ثابت کنی ک ازت رشوه خواستیم پس با قاضی کشیش هماهنگ کردن و جوری برام پرونده میخواستن درست کنن ک خدا می‌دونه تو شهر غریب آخرش چی میشد .خدا جواب این همه بی عدالتی رو میده اگه پول و پارتی بود خیلی راحت حل میشد.

  1. سلام شما نیاز به وکیل داربدبه کانون وکلای محلتان مراجعه درخواست وکیل معاضدتی کنید

 6. سلام در اخبار فضای مجازی ویدیو سارقان موبایل رو گذاشته بودن که از جلوی پاساژ علاء الدین عبور می دادند مامور پلیس سرشون رو گرفته بود که مردم ببینند و متاسفانه پلیس پشت سرشون به دفعات در سرشون میزد و مورد ضرب وشتم قرار می داد طبق قانون ۵۷۰ مجازات اسلامی این کار مامور پلیس جرم محسوب میشه چون نقض حقوق شهروندی شدهو مجازات سارق باید توسط ضابطین قضایی مشخص بشه و پلیس این حق رو نداره ضمن اینکه در فضای مجازی مورد دید همگان قرار گرفته

 7. من رفتم خلافی بگیرم متوجه شدم صاحب خودروی من که ۵ سال پیش قولنامه‌ای خریدم به جرم سرقت توقیف از آگاهی محل کرده . این در حالی است که مالک اولیه ادعا میکند خریدار قبل از من بابت پول قرار بوده مالک به او دهد ولی نداده . البته در قولنامه فروشنده صراحتا نوشته ماشین رو با مبلغ …….. فروختم
  در هر حال به آگاهی رفتم مدارک کافی نشان دادم حتی بیمه ۴ سال و معاینه فنی این ۴ سال رو نشان دادم متاسفانه مامور اصرار دارد ماشین پارکینگ رود . آیا این کار مامور جرم هست . چون گزارش صاحب اولیه خودرو که سند به نام ایشان هست دروغ گفته و مامور را فریب داده . چه کار کنم
  سپاس نوری جلایر

 8. مملکت مارو نگا خدا
  دیشب تو کوچه یکی داشت کاپوت ماشین همسایمونو با چندتا چیز میز باز میکرد، زنگ زدم ۱۱۰ گفتن نیرو اعزام کردیم بیان منطقه😐😂 ما به یه موتورشم قانعیم بخدا-_- اخه جالب اینجاست هیچ پلیسی نیومد، محل ماهم پاتوق دزداس هر روز یا خونه یکیو خالی میکنن یا ماشین یکیو میدزدن، آدم دلش میگیره از ابن حجم بی مسئولیتی

 9. من راننده ی اسنپ هستم یک شب دوتا پسر جوون مسافرم بودند که موقع سوار شدن یکیشون یه وسیله ای رو گفت میخوام بذارم توی صندوق منم صندوق براش زدم،در همین حین یکی از همسایه ها که خانومی بودن،اومدن بیرون و شروع کردن به جروبحث کردن با مسافرها که چیکار داشتید اینجا و از کدوم خونه اومدید بیرون،خلاصه من فکر کردم یه دعوای همسایگیه،ولی بعد یکی ازمسافرها گفت آقا حرکت کن وسیله همرامونه،بعد من شک کردم و گفتم لطفا پیاده شید من نمیرسونمتون،خلاصه پیادشون کردم،با اسنپ هم تماس گرفتم،که مسافر من مشکوکه لطفا سفر رو لغو کنید،بعد متوجه شدم دونفرشون فرار کردن وسیله شون هم رو زمین جا گذاشتن،خانومه هم اونجا بود،خلاصه تصمیم گرفتیم زنگ بزنیم پلیس بیاد صاحب وسیله(که بعد فهمیدیم مونور کولر بوده) رو پیدا کنه،بعد از ۲ساعت مامور اومد،گزارش نوشت،خانومه اصرار داشت که من برم با مامور و از روی برنامه گوشی من بتونن رد سارق هارو بگیرن،منم همکاری کردم،ولی به محض ورود به کلانتری من شدم متهم سرقت و شروع کردن به توهین و ضرب و شتم،که منم از کوره در رفتم گفتم بازرسی شکایت میکنم،که باز بدتر کردن،و در نهایت فرستادنم پیش قاضی با یه گزارش کاملا دروغ،که این آقا توی گوشیش برنامه اسنپ نبوده و با مامور هم درگیر شده،خلاصه قاضی وثیقه نوشت ولی باز مامور کلانتری نذاشت من برادرم که درب دادگاه بود ببینم و بگم وثیقه بیاره برام،در نهایت من ۶روز در زندان بودم و در آخر با سند آزاد و بعد از استعلام از اسنپ تبرئه شدم،حالا من بدبختی که قصد جلوگیری از یه سرقت رو داشتم،و این بلا سرم اومد چیکار باید بکنم؟؟

  1. سلام به جرم افترا که خیر نمیتونید شکایت کنید چون ایشون قصدی نداشته ولی هم میتونید خسارت ایام باز داشتو مطالبه کنید هم از بازپرس شکایت کنید

  2. سلام وقت بخیر. بیخود دنبالش نرو از پلیس و ماموران انتظامی و قضایی ما ۹۹ درصدشون بویی از انسانیت نبردند و چون زور دستشون هست و دولت هم هیچوقت پشت مامور خودش رو خالی نمیکنه پس بهتره داداش بیخیال بشی چون یک درصد امکان داره شما شکایت کنی و پیش یه آدم درستکار شکایت بره و بهش رسیدگی عادلانه بشه. به نظر من قوه قضائیه اگه میخواد مامورین نیروی انتظامی رو آدم کنه باید سراغ یکی از اینایی بره ک ظلم کردن و ی هفته هر روز دورشهر بچرخونه آبروشون رو ببره تو نماز جمعه هم شلاق شون بزنه بلکه بقیه شون آدم بشن وگرنه در به همان پاشنه میچرخه

  3. با سلام
   دزد اومده شیشه ماشینو شکونده ماشینو خالی کرده
   زنگ زدم پلیس اومده از ماشین پیاده نشدحتی تو کوچه ام نیومد صحنه رو ببینه بش گفتم بیا ببین سرم داد زد گف لازم نیس
   قانون چی میگه؟

 10. ببخشید اگه داستانم یه مقدار طولانی بود،ولی باور کنید برای من مثل یه کابوسی بود که هنوزم درگیری ذهنی دارم با این قضیه،ضمن اینکه ماشینم هم دقیقا یک ماه توی پارکینگ بود و من از کار و زندگی هم افتادم،بنظر شما چه مسیری رو من باید برم برای احقاق حقم؟ آیا از طریق دادگاه باید شکایت کنم یا از طریق بازرسی؟ البته اون شخصی که صاحب اون وسیله ی سرقتی بوده که اصلا من ندیدمش رو میتونم به جرم تهمت و افترا ازش شکایت کنم،ولی از مامورین کلانتری چجوری باید شکایت کنم؟

 11. پاسگاه فرودگاه اصفهان بشکل غیرقانونی با همکاری تاکسیرانی اقدام به آزار راننده ها و مسافرین فرودگاه میکنند.آنها کاملا غیر قانونی اجازه نمیدهند خودرو های دیگر ( اعم از اینترنتی و عبوری ) مسافران را جابجا کنند تا تاکسیرانی فرودگاه بدون رقیب قیمت های کلان از مسافران دریافت کنند به ۱۹۷ شکایت کردیم رسیدگی نکردند به دادگاه رفتیم و شکایت کردیم ولی افسوس … مسیول اصلی این تخلفات و رسوایی ، سروان حمیدرضافاضلی و همکار زیر دستش ستوان دهقان هستند.تااین تخلف آشکار ، منجر به رسوایی دیگری برای پلیس کشور نشده لطفا بسرعت رسیدگی کنید. ما از دلسوزان نظام هستیم و مدتهاست که داریم مورد اذیت و آزار پاسگاه فرودگاه میشویم . اگر رسیدگی نکنید اینبار مجبور میشویم به شبکه های خارج از کشور و سایت های شبکه های مجازی متوسل شویم و با فیلم و عکس از اعمال پلیس فرودگاه اصفهان یه رسوایی دیگر پلیس کشور را رقم بزنیم . لطفا ما را وادار به این کار نکنید . با سپاس و درود بیکران به همه خدمتگزاران نظام.

 12. سلام مامور کلانتری میتونه بدو ن اجازه وارد ساختمون بشه وپله ها وپارکینگ و زیرو روی ماشینهارو بگرده سر اخر هم اچارها و دو عدد باطری که مربوط به ماشینهای پارک شده جلوی درب پارکینگ بود رو هم باخودشون بردن من مکانیک سیارم الان باید چطوری بدون اچار نون در بیارم تاوان باطری ماشین مردمو چطوری بدم دارم کم کم به این نتیجه میرسم که خدا و پیغمبر دروغه مهضه

  1. تو کشور ما قانون نیست و شکایتم به جایی نمیرسه
   دیروز راه صاف خودمو میرفتم مامور پیچید جلوم پیادم کرد ازش کارت شناسایی وحکم بازرسی خواستم منو با زور خوابوند زمین و دست بند زد برد کلانتری لختم کرد و کتکم زدن و بازور مجبورم کردن تا برگه سفید اثر انگشت و امضا کنم .بعد زورم کردن بنویسم که کتک نخوردم گوشی ۸میلیونیم خودش شکسته و به دستور مامور تمرد کردم و به مقام قضایی توهین کردم.
   کدوم وکیلی میتونه پشتم دراد که این ظلم بزرگ رو ثابت کنم .ت

 13. اقای زینالی یه راهی جلو پام بزار چطوری اچارامو بگیرم صاحب ماشینا رفتن پی باطریشون بهشون گفتن فردا صح بیاین الان اومدن از من باطریاشونو میخوان حالا تو این بدبختیا گیربکس رو زمین دارم صاحبشم شب ماشینشو میخواد اقا ینی الان باید کجا برم خودمو اتیش بزنم

  1. سلام خیر باید اجازه ورود به منزل داشته باشه به کلانترب مراجعه کنید فیلم مداربسته ساختمان میتونه راه گشا باشه

 14. سلام چند شب پیش من با ماشین در حال حرکت بود ک پلیس نیرو انتظامی جلو ماشینمو گرفت و گفت مشکل امنیت اخلاقی داری و ماشینو برد پارکینگ در صورتی ک همچین چیزی نبود فقط به خاطر گرفتن شماره ی من دو سه ساعت منو اسیر کرد ماشینو برد پارکین من حتی ماشینم هم جزیمه نداشت همون موقع نمیدونستم ک میتونم شکایت کنم اسم اون مامور رو دارم ایا میشه الان اقدام کنم

  1. سلام احتمالا دستور توقیف بخاطر بی حجابی بوده و شما شکایتی نمیتونید بکنید

 15. تفتیش منزل بدون دستور در دادگاه انکار کرده استشهاد محلی وشاهد هم دارم تجدید نظر خواهی کردم رد شد دادگاه شاهد احضار نور دار کرج کسی رسیدگی نکرد چه کار باید کرد

  1. سلام پیشنهاد میکنم با وکیل متخصص کیفری مشورت کنید اگر راهی باشه راهنماییتون میکنند. ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 16. دادگاه بدون توجه به دادخواست واستشهادیه محلی و بدون احضار شاهدان من فقط با گزارش دروغ از طرف مامور حق و نا حق کرده به دادستانی به رئیس دادگستری به حفاظت اطلاعات دادگستری مراجعه کردم فایده نداشت حالا میخوام بدم تهران

 17. سلام،دوتا ازهمسایه ها باخانواده من درگیرشدن،حالا از جفتشون شکایت کردیم ونامه پزشک قانونی داریم. یکی از اونا هم زنش رو فرستاده شکایت کرده و به ما اتهام وافترا زدن .دادگاه هم به کلانتری محل دستور تحقیقات محلی دادن. مأمور کلانتری اومده تحقیقات مثلأ،
  رفته درخونه همون شاکی و زنه هم دستش رو گرفته برده پیش همسایه دوم که ماازشون شکایت کرده بودیم و بعداز اون برده پیش یکی از همسایه ها که یه مرد دائم الخمر ،مجرد،سگباز وهرزه هست وتاالان هرفسادی بگید ازاین بشرسر زده و هردوتاشون شهادت دروغ دادن ،وجالبه کتک خوردیم وپناه آوردیم به قانون و الان اونهاشاکین . وبدبختانه کسی هم جرأت نمیکنه برای ماشهادت بده.
  فقط توکلمون بخداست .چکار کنیم؟؟؟؟؟

  1. سلام باید موضوع رو با مشورت وکیل جلو ببرید میتونید برای مشاوره حقوقی با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید

 18. سلام.مادمادرمن باهمسایه طبقه بالا دچارمشکل شد وردگیری شد.این همسایه اشتباهی چون اسم بلد نبوده واسم بنده روقبلا شنیده بوده رفته ازمن درکلانتری شکایت کرده وبنده هم حاضرشدم .در کلانتری سرگردی به پرونده مارسیدگی کرد واصلا اجازه صحبت نداد وکلا شاکی درحال صحبت کردن بود ودرنهایت سرگرد به خواهرومادرمن توهین کرد وماروملزم به پرداخت۲ونیم میلیون پول کرد وپرونده روبست
  بعدامن متوجه شدم کاراین مامور غیرقانونی بوده
  وبه۱۹۷شکایت کردم ولی خیلی قشنگ ماروپیچوندن

  1. سلام میتوانید به دادسرا یا دفتر خدمات قضایی برای طرح شکایت کیفری مراجعه نمایید

 19. سلام‌‌من‌یک‌مستاجر‌‌زن‌دارم‌اما‌این‌مستاجر‌ادم‌بسیار‌
  بداخلاق‌ومشکوکیه‌‌پول‌قبض‌ابوبرق‌وگاز‌رونمیده‌هروقت‌از‌جلواپارتمان‌من‌ردمیشه‌میگم‌‌فلان‌قدر‌سهم‌شما
  میشه‌بده‌ببرم‌‌رداخت‌کنم‌هربارزنگ‌میزنه‌پلیس‌،که‌وقتی‌پلیس‌ها‌میان‌میان‌گزارش‌خلاف‌واقع‌به‌نفع‌اون‌می‌نویسن‌اینطوری‌حق‌راناحق‌می‌کنن‌چکار‌کنم‌ایا‌من‌ویتونم‌از‌مامور‌پلیس‌شکایت‌کنم؟

 20. با سلام. ما فروشگاه خدمات کشاورزی داریم و جوان و تحصیلکرده کشاورزی هستیم یه روز ناگهانی از آگاهی ریختن تو فروشگاهمون و گفتن باید انبار رو تفتیش کنن آمار کودهامون که همه مجوز دارند و شماره ثبت کودی هم دارند برداشتند و بعد برامون پرونده درست کردند که انبار باید پلمپ بشه همه اجناس هم از شرکتهای کشاورزی وارد کننده و تولید کننده با شماره ثبت ماده کودی خریداری کردیم. با اینکه هیچ گناهی و جرمی مرتکب نشدیم الان یکماهه با استرس و تنش منتظریم ببینیم چرا و چه بلائی میخوان سر ما بیارن به دلیل بی گناهی. و به ما تهمت مشکوک به
  قاچاق بودن زدند در حالیکه دروغه و میخوان ما رو اذیت کننآیا اینکار آگاهی درسته ما کجا و چطور باید از خودمون دفاع کنیم دستی دستی ما رو دارن نابود میکنند لطفا کمک کنید

  1. سلام برای طرح دفاع باید با وکیل صحبت کنید . میتونید تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 21. سلام.چهارشنبه دهم دی ماه نودونه از کرمان به کیش پرواز داشتم،ماموری که از گیت ورودی رد میشویم به همکارش گفت،ببین پلاتین ندارد؟!مامور داخل اتاقکی من را بازرسی بدنی تا کفش و حوراب ووو را بازرسی کرد وخیلی مودب و انسان بود گفت موردی ندارد و اون مامور که پلاک نامش برگشته بود با توهین و معطل کردن من را از پرواز انداخت و خسارت بلیط و کاری که در کیش داشتم همگی خسارت مالی بود اما تحقیر و توهین یک فرد بازنشسته در مرز شصت سالگی، از همه بدتر بود،هنگامی از پرواز افتادم و‌گفتم ببین چکار کردی شروع به فحاشی و تهدید به کتک کاری کرد با صدونود وهفت تماس گرفتم،امیدوارم نتیجه بگیرم

 22. سلام.بعضی مامورین خیلی بی ادب هستند میان برای بازرسی میپرسی جرم چیه کی شاکیه جوابت نمیدن باهمون کفش پوتین میان رو فرشی که پیرزن بدبخت درحال نماز خوندن این کفش نجس وکثیف نیست بااین اوضاع کرونا۹ نفر مامور واسه یه نفر زیاد نیست؟وقتی پیرزن خودش میگه بفرمایید دیگه چرا باکفش هجوم میبرن خو این ۹نفر دوتاشون کفشش دربیاره چی میشه بقیه دوتا در مواظب باشن اگه متهمی هست فرار نکنه اینجا لرستانه بامجرما کار ندارن بایه ادم بی گناه کار دارند

 23. سلام چرا مامورین باکفش میان روفرش ،فرضی که پیرزن سجادش پهن داره نمار میخونه میگه بفرمایید اونا مثل وحشی هجوم میبرن داخل ؟وقتی یه پیرزن تنهاداخل خونست این رفتار درسته پیرزنی که فشار خون و مشکل قلبی داره باید اینجور رفتار کنند متهمین دارن ازاد میگردن اما دنبال ادم بی گناه که نمیتونه ثابت کنه بی گناه قانون مملکت کجاست؟؟؟

  1. سلام .متاسفانه حفظ کرامت انسانی که جز شروط بازرسی ها و محاکمات هست در بسیاری از مواقع اجرا نمیشه

 24. سلام.انوقت این پلیس متخلف جز نیروی انتظامی….است چه فردی دستگیر و……خواهد کرد !!شکایت نکنید چون خودتان را بجای انان زندانی خواهند کرد همیشه اینطوری هست وبوده

 25. مملکت نیست ک خراب شده ،اقا محسن منم چندباری مثل شما تو نوجوانی اسیر این بی عدالتی شدم اینا هیچ کدوم ادم سالم نیستن ، حالا گوش کن ی چیز تعریف کنم برگاتون بریزه ، طرف توی ساختمون ی دزدی میشه زنگ میزنه ۱۱۰ مامور میفرستن میاد از زنه خوشش میاد شماره میده بهش میگه کاری داشتی زنگ بزن ، زنه هم ک با شوهرش مشکل داشته زنگ میزنه میگه اینجوریه و رفیق میشن چندبار ک دعواشون بوده زنگ میزنه پلیسه خودشو میرسونه چ با لباس شخصی چه فرم شوهرشو کتک میزنن میرن ، خلاصه الان اقا پلیسه با زنه ریخته روهم طلاقشو گرفته طرف ی بچه ۷ سالم داره ی هفته میش جدا شدن دیروز با اقا پلیسه از شمال تشریف میاوردن ، اینه امین نوامیس مردم

 26. سلام وقت بخیر خوب هستین چند روز پیش منو توی محل کار خلاف جهت دستبند زدن بردن داخل اطاقی ن حکم ن کارت شناسایی گوشیم و گشتن لپ تاپ و گشتن خالی کردن ماشینمو نبودم گشتن تهمت و… چیز خوردم کردن انقدر تحقیرم کردن تهدیدم کردن برگه ازم گرفتن صورتجلسه حالم بد شد دکتر اومد گفت دستبند باز کنید گفتن کلید نداریم منو بردن کلانتری همون موقع بلور و شیشه هدیه دادن کلانتری رئیس اومد گفت حکم نداشتن و رئیس شرکت رضایت داده صورتجلسه و بسلامت رفتم ماشینمو بگیرم پولم ازم گرفتن رفتم بازرسی شکایت کردم سه روز بعد شرکت ازم شکایت کرده نمیدونم والا چی ب چیه هیچ کسم حدود ۱۷ روز گذشته نگفته …
  ای ………………..

  1. سلام شما می توانید طبق ماده ۲۱۴ و ۲۱۵ قانون ایین دادرسی کیفری از ضابط شکایت کنید ولی اینکه پرونده تا چه حد موفقیت امیز باشد مشخص نیست

 27. سلام

  چند سال پیش دو ماهمور اگاهی بر علیه من با فریب خوردن پرونده فیک و جعلی برعلیه من ساخته شده بزودی شکلیت و با مدرک و ادله ابروی شونو میبرم

 28. یک وکیلی داشتم عمدا کارمو پیگیری نمیکرد و ازم پول اضافه گرفته بود و برای فرار مالیاتی شماره کارتی داده بود بهم پول رو به کارتش زده بودم پرینت هم داشتم شکایت کردم اسناد و مدارک داشتم رئیس دادگاه برای انجام تحقیقات به اطالاعات دستور داد نگو شوهر وکیل خودشم مامور نیروی انتظامیه و همکار سابق کارکنان اطالاعات هست اداره اطالاعات با اجبار میخواست رضایت بدم و به خواست شوهر اون خانم که بنده زیر بار نرفتم و ماموران عمدا جریان پرونده رو تحریف کردند و علی رغم وجود اونهمه /رینت و دست خط و قرار داد با وکیل شکایتم رد شد رئیس اطالاعات هم بهم گفت اگه رضایت میدادی سنگینتر بودی ولی الان من میتونم همش بهت گیر بدم به مغازت و ازون تاریخ مدام بی جهت میان به رستوران و گیر میدن خلاصه میترسم گزارش کنم بدتر لج کنن چون رسیدگی نمیشه شکایت

 29. باعرض سلام دوستان عزیز اکثرمامورین نیروی انتظامی کشورمان متاسفانه ازنظر سواد و فرهنگ معاشرتی وبرخورد کلامی در حدصفرهستند!! معمولا یک عده ای ازآنها دارای اندامهایی بلندوقوی هستندومیبایست با خلافکاران دزدان اموال ونوامیس ازاین اندام بهره ببرندولی افسوس که فقط برای یک مشت آدم بی دفاع وبی تقصیر و سن بالا شاخ وشونه میکشن.من ۵۷سالمه چندشب پبش ساعت ۱۰ونیم شب یه گونی که توش آشغال بودمیبردم آن سمت خبابون بندازم دور عرض خیابون رو سریع رد کردم یک مرتبه یک نره غول با باتوم ویونیفرم نیروانتظامی بابرخوردی که لیاقت امثال خودشان بود گفت وایسا ببینم بنده به اقتضای سنم به آنها سلام وخسه نباشیدگفتم(نفردوم باماشین جلوی من ایستاد) گفت چی چی داری؟گفتم آشغاله قربان.ضمنا ماسک هم نزده بودندوقتی بهشون گعتم ببخشیدقربان ماسک استفاده نمیفرمایید.خودم ماسک زده بودم.بالحن بدوکلام ناجورجوابم راداد گفت گفتم چیه توکیسه گفتم آشغاله مجبورم کردآشغالها رو توپیاده رو بریرم بعدش گفت جیباتو خالی کن گفتم چرا گفتم حرف زیادی نباشه موبایلمو درآوردم یک خودنویس وبرگه باداشت توجیبم بودگفت چرا اینارو درنیاوردی خلاصه سرتون را دردنیارم هرچی دلش خواست گفت برخوردبدو……خوشبختانه پول توجیبام نبودوگرنه تو اون موقع شب چی میخاسن از منه پیرمرد.اسمشون رو نتونستم بخونم گفتم بایدپاسخگوی رفتاروگفتار بدتان باشید گفتندهرغلطب میخای بکنی بکن
  لعنت برمامورین بی ادب بیسوادوبدبرخورد هرگوهی بخواهند میخورن هیچکس هم گوش به شکایت مردم که توسط مامورین انتظامی مورد بی مهری قرارگرفتن میدهد.واگذارشون به خدا

 30. سلام دوستان من شخصا بانظربعضی از دوستان مخالفم چون این موضوع روکه مامور مثلا میگه هرغلطی دلتون میخواد بکنید متاسفانه دلایلش اینه!
  ۱: یاما مشکلی وخلافی داریم که ازترس سنگین نشدن پرونده چون گزارش ضابطان دررای قاضی صددرصدتاثیرداره باعث میشیم مامور بخاطرنقطه ضعف ما گستاخ بشه بااین حال هم میگم بازنمیتونه مثلا ورودغیرقانونی به منزل وبازداشت متهم وحتی بازرسی وکشف جرم بدون اخذدستورقضایی جرم محسوب میشه ضرب وجرح عمدی وسواستفاده از مقام وموقعیت شغلی برای مقاصدغیرقانونی ومخصوصا گزارش خلاف واقع قابل پیگیری که اگربا مدرک ودلیل واقعی باشه صددرصد مامورمحکم میشه متاسفانه چون اینکه ازقانون بی اطلاع هستیم وازعواقب بعدی میترسیم میگم حق دارن ویا یه کلام ترسو وتوسری خورهستیم وگرنه قانونما خیلی خوبه اگرواقعا حق باماباشه ومامورخلاف کرده باشه دادگاه نظام مخصوصا دا گاه تجدیدنظر نظامی ازعادل ترین قضات بهره میبره شخصا اینو چون با تبانی وعدم رعایت قانون زندگیم درحال پاشیدن قرارگرفته باپیگیری مداوم ودلایل محکمه پسند دوتامامورمتخلف رابه ۵ماه زندان محکوم کردم باجرایم نقدی به دولت واخذتمام خسارت وارده بمن روپرداخت کنن

 31. سلام چند پلیس کلانتری تو کلانتری حمله کردن زیر دوربین منا بی جهت زدن و فهش های رکیک ناموسی دادن الان نمیدونم کجا ارجا بدم ک جواب این ظلما با بی عدالتی نده

 32. با سلام هر چند میدونم این درد و دل الکیه ولی برای اینایی که این پیاما رو میخونن خالی از لطف نیست ،روز عید چند ساعت قبل از تحویل سال مامور نیروی انتظامی اومده منو داخل رختخواب گرفته به خاطر کنتور اب که بیست روز جلوتر هم گرفته بودم ولی به خاطر اطلاع ندادن به نیروی انتظانی یا دادگاه منو بردن بازداشت کردن وکتک کاری وفحش فقط بخاطر اینکه من بهشون گفتم من فرهنگیم پیش همسایه ها ابرو دارم چرا بخاطر یه اخطار اب با ماشین گشت وچند ماموربیاین در خونه من.که متاسفانه نه حکم ورود به منزل به من نشون دادن نه کارت شناسایی ودر اخر هم گفتن به جرم توهین به رهبر ی شش ماه زندانت میکنیم که با کلی اشنا بازی و التماس کردن که باید از ماموری که کتک خوردی رضایت بگیری تا ازادت کنیم که همین طور هم شد. وقتی میگید بازرسی زیر مجموعه خودشونه به کجا شکایت ببریم .یکی از خودشون میگفت نه عوذبه اله شکایت خدا رو نمیشه به خدا کرد.

 33. با سلام خدمت آقای زینالی
  عارضم به خدمتتون که امروز چند مآمور به خانه ی ما اومدن برای دستگیری داداش بزگم،حکمم همراهشون بود ولی داداش بزرگم خونه نبود،از همون اول که وارد خونه شدن شروع کردن به فیلم گرفتن و میخواستن یهو برن تو اتاق خواهرام که مادرم جیغ کشید گفت حق ندارید یهو وارد اتاق دخترا بشی که بعدشم داداش کوچیکم غیرتی شد و داد کشید سرشون که اونو دستبند زدن و به خواهرامم توهین کردن که ما پدرتونو در میاریم و بعد ش یکی دیگه از مآمورا رفت داخل اتاق داداش بزگم و کمدی که پر از خرتو پرت بود که دو ساعت نیاز به زمان بود تا بگردنش،همون اول کار دست کرد تو کیف و یه بسته در آوورد گفت این موادا رو پیدا کردم در صورتی که خودشون این مواد رو که همراهشون بود گذاشتن رو پرونده(به خاطر لج بازی با داداش دومیم که باهاشون یکی دوتا میکرد)و بعد هم بردنش دادگاه که خدا روشکر آزاد شد.حالا جدا از این مباحث این که ما خانواده ی آبرو دار بهمون خدشه وارد شده و یه جورایی افسرده شدیم که چرا اینا اینجوری باهامون برخورد کردن.خیلی ناراحت شدیم هم خودم و داداشم هم مادرم و خواهرام که واقعآ ناراحتن.ممنون میشم از راهنماییتون که ما از اینها شکایت کنیم تا دفعه ی بعدی همچین غلطی نکنن.با تشکر

  1. سلام:بله می توانید شکایت کرده واز مامورین امر اعاده حیثیت نمایید.

   1. آقای زینالی یک جوری جواب همه رو میدید که انگار با شکایت کردن اتفاق مثبتی قرار ه بیافته. آسیبی که امثال ما از نیروی انتظامی و دادگاه دیدیدم از دزد و کلاهبردار ندیدیم.

مقالات دیگر

6 مارس 2024

با ما در ارتباط باشید