تمامی شرایط ثبت نام و اخذ وام فرزند سوم در سال ۱۴۰۰

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

برای تشکیل خانواده ارکان های زیادی وجود دارد که برای وجود خانواده ی بهتر به آن ها نیاز است. اما یکی از این ارکان مهم برای داشتن فرزند یا فرزندان بیشتر، شرایط اقتصادی مناسب است.

امروزه در کشور ما متاسفانه به علت شرایط اقتصادی موجود، نرخ فرزند آوری بسیار پایین آمده است و از علل اصلی این اتفاق ناتوانی مالی در نگهداری فرزند است.

از همین رو، دولت برای جلوگیری از این نرخ پایین فرزند آوری و کم شدت جمعیت جوان کشور؛ برای خانواده هایی که بچه دار می شوند وامی در نظر گرفته است.

در این بخش از شرایط وام برای فرزند آوری مطالبی بیان خواهد شد.

تماس با گروه وکلای سنا

وام فرزند سوم

با توجه به نرخ بالای تورم در کشور بالا رفتن هزینه ها و در همین راستا رشد منفی جمعیت؛ دولت تصمیم گرفت برای تشویق مردم به فرزند آوری مبلغی را به عنوان وام در اختیار متقاضیان قرار دهد.

این حمایت در راستای کمک به اقشار محروم جامعه برای تولد فرزند بیشتر در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

در خصوص مبلغ ان وام گمانه زنی های مختلفی وجود دارد که بدان پرداخته خواهد شد.

وام فرزند سوم

مبلغ وام فرزند سوم

مجلس شورای اسلامی در راستای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوبه پرداخت وام ۱۵۰ میلیون تومانی مسکن جهت تولد فرزند سوم را به تصویب رساند.

بر اساس مصوبه مجلس بنابر این است که وام ۱۵۰ میلیون تومانی مسکن برای تولد فرزند سوم با اولویت مناطق محروم با بازپرداخت ۲۰ ساله اعطا شود.

اما در خصوص گمانه زنی های که انجام می شود لازم به توضیح است که در ابتدا مبلغ وام ۷۰ میلیون بود که نمایندگان آن را به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش دادند.

از همین رو عده ای به اشتباه تصور می کنند این مبلغ ۷۰ میلیون تومان است.

مناطق در اولویت برای اخذ وام

با توجه به اینکه فلسفه ی اعطای این وام، کمک به اقشار ضعیف تر جامعه برای فرزند آوری است، لذا مناطقی که از مشکلات مالی بیشتری را دارند در اولویت اعطای وام قرار گرفتند.

این امر به این دلیل است که خیلی از اقشار محروم مناطق اگر هم تمایل به فرزند آوری داشته باشند، به جهت مشکلات مالی فراوانی که با آن روبرو هستند توانایی پرداخت هزینه های فرزند بیش تر را ندارند.

از همین رو، استان های کهکیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و ایلام در اولویت پرداخت این وام قرار گرفتند.

اخذ وام

شرایط دریافت وام فرزند آوری

بانک مرکزی مکلف است نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌ الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن (بنا به درخواست خانوار) با بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله برای خانواده های فاقد مسکن که در سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ به بعد؛ صاحب فرزند سوم شده یا می‌شوند به میزان ۱۵۰ میلیون تومان اقدام کند.

پس شرط اصلی ۱٫ فاقد مسکن بودن ۲٫ فرزند آوری در سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ است.

لازم به ذکر در حال حاضر آدرس معینی برای ثبت نام جهت دریافت وام فرزند سوم از طرف بانک ها اعلام نشده است و تاریخ ثبت نام نیز مشخص نمی باشد.

نتیجه گیری

با توجه به نرخ بالای تورم در کشور بالا رفتن هزینه ها و در همین راستا رشد منفی جمعیت؛ دولت تصمیم گرفت برای تشویق مردم به فرزند آوری مبلغی را به عنوان وام در اختیار متقاضیان قرار دهد. این حمایت در راستای کمک به اقشار محروم جامعه برای تولد فرزند بیشتر در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

از همین رو، مجلس شورای اسلامی در راستای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوبه پرداخت وام ۱۵۰ میلیون تومانی مسکن جهت تولد فرزند سوم را به تصویب رساند.

بنابر این، بانک مرکزی مکلف است نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن (بنا به درخواست خانوار) با بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله برای خانواده های فاقد مسکن که در سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ به بعد؛ صاحب فرزند سوم شده یا می‌شوند به میزان ۱۵۰ میلیون تومان اقدام کند

سوالات متداول

سود دریافتی برای وام ۱۵۰ میلیونی فرزند آوری چقدر است؟

این وام ۱۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد پرداخت باید پرداخت شود.

آیا اشخاصی که سه فرزند دارند همه مشمول دریافت این وام می شوند؟

خیر، برای خانواده های فاقد مسکن که در سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۰ به بعد؛ صاحب فرزند سوم شده یا می‌شوند.

11 پاسخ

 1. بنده راجع به شهر بزرگ اطلاع دارم . روستا و شهر کوچک نمیدونم.
  اولاً آخه آدم فاقد مسکن فرزند سوم میخواد برای چی. برای اینکه دیگه خونه هم نتونه اجاره کنه!
  دوماً منظور کسی که این قانون روگذاشته و شرط کرده که از سال ۹۹ به بعد هم بچه سوم گیرشون بیاد این بوده که
  مثلا کسیکه خونه نداره و دو بچه هم داره با این اوضاع واحوال بگه آها دارن ۱۵۰ تومن میدن برم بچه سوم اقدام کنم!!
  مردم رو چی فرض کردن؟!

 2. ای تو روحتون…
  اگه میدونستم شرایط مملکت ایجور میشه. بچه دار نمیشدیم
  خب به ما هم وام بدید.بچه سوم من شهریور ۹۸ بدنیا اومده

 3. یعنی ماکه بچه سوم مون سال۹۸به دنیا اومده جزع آدم نیستیم بریم دزدی کنیم

 4. اخه لامصبا اونی که نه خونه داره نه املاکی تو این تورم شدید بازار مگه مرض داره بچه بدنیا بیاره اگه میخواهین بدیم بدون قید شرط بدین اونا هم که املاک دارن بچه بدنیا بیارن

 5. سلام
  من دوم آذر ۱۴۰۰ فرزند سومم به دنیا اومده . کارمند رسمی هستم و خانه دارم ولی به شدت خرجم رفته بالا توصیه من اینه که به هیچ وجه بچه دار نشید اینا دارن دروغ میگن.
  لعنت بر دروغگو…

 6. دروغگو هستید.
  وام برای خودتون بگیرید بی شرف ها .
  حروم خورید ، شرف رو قی کردید.

 7. هیچ بانکی و ارگانی پاسخگو نیست اگر حرفتون درست بود یه سامانه یا سایتی مشخص میکردیت بر ثابت نام

 8. فرزندسوم من ۱۰،،۱۱،،۱۴۰۰ بدنیا میاد.
  این حرفاهمش الکیه
  کو سایت یا آدرسای دریافت وام ،خودرو یامسکن
  همش دروغه محضه.
  همش حرف یاوه س.

 9. خسته نباشی دلاور مرد آقای رئیسی . اولا شما قولدادی قرعه کشی ماشین حذفشه حالا شده امتیاز برا بچه زایی.دوما با۱۵۰م وام مسکن طرف خیلی زرنگ باشه بتونه یه پراید ۹۵بخره.شما قولدادی نرخ ماشین نصفشه.توی مملکتی که موتورسیکلت خداقل ۳۰م پولشه شما وعده وام ۲۰میلیونی میدی برا فرزند.با این پول باید یه کالسکه و۴تا پوشک بخریم برا آیندش.عربستان داره بپول ایران نفری ۷م یارانه نفتی میده کجای کاری شیخ.

 10. بچه بیاریم باهزار مصیبت بزرگش کنیم بفرستیم دانشگاه بعد دست از پادرازتر بیاد بره راننده اسنپ بشه.معتادبشه. وسط خیابون پرپربشه.تا کی میخاین صورت مسئله را پاک کنید. آقای رئیسی بنده لیسانس دارم خانمم فوق لیسانس هردو بیکاریم.شما وعده بزک نمیر بهار میاد میدی.تورا جدت مردم ازشما هیچی نمیخان فقط شما لطف کن دست مافیای خودرو.گوشت.املاک.و………..قطع کن.بخدا دیگه خسته شدیم .آقای رئیسی جوانان ما دارن حسرت ملت عربستان و اسرائیل و امارات و دبی وقطر را میخورن که همشون به اندازه پشت ناخن ایران نه تمدن دارن نه ریشه وفرهنگ . ما وام نمیخایم مافیای کثیف را تو میادین شهرها به دار بکش.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید