وکیل خانواده در تهران

وکیل خانواده خوب کیست و چه وظایفی دارد

همانطور که گفته شد امروز اکثر خانواده‌ها باید یک وکیل مناسب با سابقه کاری و تجربه مرتبط برای خود داشته باشند تا در مواقع مورد نیاز وکیل بتواند پرونده‌ها و امور حقوقی اعضای خانواده را پیگیری کند. در بسیاری از موارد و دعاوی حقوقی کسانی که از قبیل برای خود وکیل مناسبی اختیار نکرده‌اند زمان را از دست داده و متضرر می‌شوند.

این وکیل دعاوی خانواده در حقیقت نقش کلیدی در انجام و پیشبرد مسائل حقوقی شما دارد و بهتر است در انتخاب او دقت و تحقیق لازم را انجام دهید تا بعداً دچار پشیمانی و ندامت نشوید. بنیاد بین‌المللی حقوقی سنا برای کمک به شما در انتخاب بهترین وکیل آماده خدمات‌رسانی است.

مسلماً داشتن اعتبار، قدمت و سابقه درخشان همان چیزی است که گروه بین‌المللی وکلای سنا را از سایرین متمایز کرده و تضمین می‌کند تا شما بتوانید بهترین خدمات مشاوره و وکالت را در اینجا دریافت کنید.

وکیل پایه یک دادگستریانتخاب وکیل دادگاه خانواده در گروه سنا

وکیل خانواده می‌دانید که بسیاری از وکلا به دلیل سابقه و تجربه فعالیت خود در زمینه دعاوی خانوادگی به عنوان وکیل دادگاه برای امور خانوادگی بیشتر شناخته می‌شوند و بنابراین ترجیح می‌دهند در همین زمینه وکالت خود را انجام بدهند. ما در گروه بین‌المللی سنا خدماتی را ارائه می‌دهیم تا شما بتوانید در سریعترین زمان بهترین مشاوره حقوقی تلفنی خانواده در تهران را از وکلای مجرب گروه ما دریافت کنید. کافیست با شماره ۰۲۱۸۸۱۴۰۸۰۸ تماس بگیرید.

شما می‌توانید هم از طریق وب‌سایت و هم از طریق شماره‌های تماس با وکیل مورد نظر خود تماس برقرار کنید. سابقه و بازخورد موکلان در مورد هر یک از وکلا نیز قابل دسترسی و مشاهده می‌باشد. با در اختیار داشتن شماره وکیل خانواده می‌توانید در هر زمانی با او تماس بگیرید و در مورد دغدغه‌ها و مسائل مرتبط با دعاوی و پرونده‌ها اطلاعات لازم را کسب کنید.

خدمات وکیل خانواده با چند کلیک

 خدمات وکیل اگر از قبل با مسائل حقوقی و دعاوی خانوادگی سر و کار دارید و یا حتی اگر اکنون نیازی به وکیل ندارید بهتر است هر چه زودتر به فکر انتخاب وکیل مناسب باشید تا بتوانید در مواقع لازم بدون فوت وقت و هزینه اضافی پرونده‌های خود را به نحو احسنت پیگیری کنید. گروه وکلای سنا در واقع درگاهی برای دسترسی به وکیل خانواده مشاوره تلفنی در کوتاه‌ترین زمان ممکن است تا بتوانید انتخابی آگاهانه و مطمئن برای امور حقوقی خودتان داشته باشید و نتیجه مطلوبی را به دست آورید.

پیشنهاد می‌کنیم که در اولین فرصت ممکن با مراجعه به وب‌سایت گروه وکلای سنا تیم مجرب ما را بررسی کرده و در صورت نیاز حتماً مشاوره حقوقی خانواده دریافت کنید. با تشکر از همراهی شما وکیل خانواده وکیلی است که مسلط به دعاوی مرتبط با حقوق خانواده از جمله طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و… می باشد. این تسلط ناشی از تجربه ای است که این وکلا از طریق حضور در دادگاه های خانواده و کار کردن روی این نوع پرونده ها به دست آورده اند.

وکیل خانواده به دلیل حساسیت و ارزش خاصی که نهاد خانواده در جامعه دارد و در آن با روابط انسانی سروکار داریم تا اموال و.. میبایست از خصوصیات ویژه ای هم به لحاظ تجربه و دانش و هم به لحاظ اخلاقی برخوردار باشد.

بنابراین شایسته است هنگام انتخاب وکیل خانواده دقت لازم داشته باشیم. در این مقاله سعی نموده ایم ویژگی های یک وکیل خانواده خوب را به شما معرفی نماییم.

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده وکیلی است که دارای تخصص و تجربه در اقامه و رسیدگی به دعاوی خانوادگی می باشد.

برای مثال وکیلی که در سوابق کاری خود حجم بیشتری از پرونده هایش در زمینه طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و… می باشد یک یک وکیل خانواده محسوب می شود.

بنابراین مهمترین معیار تشخیص وکیل خانوادگی، سوابق کاری او می باشد. لازم به ذکر است در حقوق ایران از لحاظ آکادمیک وکیل تخصصی نداریم و کلیه وکلا میبایست دارای مدرک حداقل لیسانس حقوق باشند بنابراین از لحاظ مدرک دانشگاهی تفاوتی میان وکلا تا مقطع لیسانس نمی باشد. بنابراین عاملی که تخصص یک وکیل را نشان می دهد تجربه و سابقه کاری او می باشد.

برای مثال وکیلی که بیشتر در زمینه ثبتی فعالیت کرده است و چه بسا در این زمینه دوره های آموزشی گذرانده و مطالعه داشته است، وکیل ثبتی محسوب می شود. در خصوص وکیل خانوادگی نیز همین عامل را میبایست در تشخیص وکیل خانوادگی به کار گیریم.

البته این بدان معنا نمی باشد که وکیلی که در یک زمینه خاص تخصص بیشتری دارد حق فعالیت در سایر زمینه ها را ندارد. ولی به دلیل گسترده بودن رشته حقوق و دشواری کسب دانش و تسلط در کلیه زمینه ها، معمولا خود وکلا ترجیح می دهند در یک حوزه خاص از رشته حقوق فعالیت نمایند.

از سوی دیگر وکیل خانوادگی در حقوق ایران، به وکیلی نیز گفته می شود که از طرف یک خانواده بایت کلیه امور حقوقی آن خانواده منصوب می شود. این نوع وکلا برخلاف وکلای دسته قبل در یک زمینه خاص وکالت نمی کنند بلکه در کلیه دعاوی حقوقی آن خانواده به عنوان وکیل انتخاب می شوند.


بیشتر بخوانید: بهترین وکیل نفقه در تهران


انتخاب وکیل خانوادگی مزیتی که دارد این می باشد که هنگام بروز یک اختلاف حقوقی برای یکی از اعضای آن خانواده، بدون صرف وقت و نیاز به طی کردن مراحل گرفتن وکیل از جمله مذاکره و توافق و همچنین عقد قرارداد وکالت، آن وکیل می تواند روند پرونده مربوط را پیگیری نماید.

برای داشتن وکیل خانوادگی میبایست به موجب قراردادی حق اقامه دعوا و دنبال کردن امور حقوقی اعضای یک خانواده را به طور کامل به یک وکیل سپرد. اما برای پی بردن به حیطه کاری و تخصص وکیل خانوادگی میبایست دعاوی خانوادگی را شناخت. در ادامه به بررسی انواع دعاوی خانوادگی خواهیم پرداخت.

وکیل خانواده خوب کیست و چه وظایفی دارد

دعاوی خانوادگی چیست و اقسام آن کدام اند؟

 دعاوی خانواده به موجب ماده ۴ قانون حمایت خانواده، دعاوی خانوادگی و انواع آن بیان شده است.

انواع دعاوی خانوادگی عبارتند از:

 1. نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
 2. نامزدی و خسارات ناشی از بر هم زدن آن
 3. ازدواج مجدد
 4. شروط ضمن عقد نکاح
 5. مهریه
 6. جهیزیه
 7. تمکین و نشوز
 8. نفقه زوجه و اجرت المثل ایام زوجیت
 9. حضانت و ملاقات طفل
 10. طلاق، رجوع از طلاق، انفساخ و فسخ نکاح ، بذل مدت و انقضای آن
 11. رشد، حجر و رفع آن
 12. نسب
 13. نفقه اقارب
 14. ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان
 15. سرپرستی کودکان بی سرپرست
 16. امور راجع به غایب مفقودالاثر
 17. تغییر جنسیت
 18. اهدای جنین

وکیل خانواده خوب کیست و چه وظایفی دارد

یک وکیل خانوادگی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در این قسمت شما را راهنمایی می کنیم که هنگام انتخاب وکیل خانوادگی چه مسایلی را لازم است در نظر بگیرید.

مهمترین خصوصیات یک وکیل خانوادگی خوب به قرار زیر می باشد:

 • دانش و تجربه: مهمترین ویژگی یک وکیل خانوادگی خوب، دانش و تجربه او در زمینه مسایل حقوقی خانوادگی می باشد. که این دانش شامل دو بخش می باشد.
  یکی دانش عملی و دیگری دانش نظری. یک وکیل خانواده خوب علاوه بر اینکه میبایست به مواد قانونی و حقوق خانواده تسلط و اشراف داشته باشد میبایست از لحاظ عملی نیز با روند طرح دعاوی خانواده، نحوه پیگیری و اعتراض به آراء و سایر مسایل عملی در این زمینه تسلط داشته باشد.
  بنابراین وجود این دو سطح دانش در کنار یکدیگر ضروریست و هیچکدام به تنهایی برای شناخته شدن یک وکیل به عنوان وکیل دعاوی خانواده کافی نیست.
  علاوه بر آن شما می توانید از وکیل خانواده صرفا مشاوره بگیرید و نیازی نباشد وی را برای طرح دعوا در پرونده مداخله دهید. بنابراین در اینجا نیز یک وکیل خانواده خوب می تواند با کمک دانش و تخصص خود شما را در تصمیم گیری مناسب و به موقع راهنمایی نماید.
 • داشتن حسن سابقه و قابل اعتماد بودن: از آنجایی که وکیل خانوادگی با مسایل شخصی افراد درگیر می شود بنابراین بهتر است دارای صفات اخلاقی نظیر رازداری، عدالت و انصاف و وجدان کاری و… برخوردار باشد که این مسایل از بررسی سابقه وی تا حدودی مشخص می شود.
 • رعایت نهایت انصاف در عمل: همچنین وکیل خانواده میبایست دارای عدالت و انصاف باشد و بکوشد تا جایی که ممکن است طرفین دعوای خانواده را به صلح دعوت کند و فقط به فکر موفقیت پرونده خود به هر قیمتی نباشد.
 • داشتن موفقیت در پرونده های قبلی خود: یکی از راه هایی که می توان از طریق آن به میزان تخصص و دانش یک وکیل در مسایل حقوق خانواده پی برد، بررسی میزان موفقیت وی در پرونده های خانوادگی قبلی او می باشد.

وکیل خانواده خوب کیست و چه وظایفی دارد

که البته برای احراز این موضوع میبایست از خود وکیل بخواهید به هر طریقی که صلاح می داند چند نمونه از پرونده های خود را بدون ذکر نام و هویت اشخاص برای شما مثال بزند که البته او موظف به این کار نمی باشد ولی برای دادن اطمینان به شما چنانچه صلاح بداند اقدام به این کار می نماید.

وکیل پایه یک دادگستریهزینه وکیل خانواده

هزینه وکیل خانواده به طور کلی نمی توان سخن گفت چرا که این مساله در پرونده های مختلف و بسته به نوع دعوای خانوادگی که مطرح است متفاوت می باشد و این هزینه برای مشاوره تلفنی با وکیل متخصص خانواده ۵۰ هزار تومان و برای مشاوره حضوری ۳۵۰ هزار تومان می باشد که می توانید برای با شماره گیری ۰۲۱۸۸۱۴۰۸۰۸ با وکیل متخصص مشاوره بگیرید.

برای مثال هزینه طرح دعوای طلاق و مهریه متفاوت از دعوای حضانت می باشد. خود دعوای طلاق و مهریه نیز هزینه اش بسته به عوامل مختلف و اختیاراتی که به وکیل داده می شود و اقداماتی که باید انجام دهد متفاوت می باشد.