مشاوره با وکیل خانواده و مکالمه با وکیل متخصص خانواده

وکیل خوب خانواده تهران

پرونده های مرتبط با خانواده یکی از شایع ترین اختلافات دادگستری هاست از جهت دیگر مسائل مربوط به حقوق خانواده و امور که در صلاحیت دادگاه خانواده است تنها منحصر به طلاق و مهریه نیست و مسائل دیگری نیز که در ادامه اشاره خواهیم کرد در صلاحیت دادگاه خانواده و در شهر هایی که دادگاه خانواده ندارد در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی است. در این راستا همانطور که گفته خواهد شد وکیل خانواده مسلط به تمامی قوانین و مقررات مربوط به این امر است و می تواند به بهترین نحو کمک کار افراد باشد.

وکیل پایه یک دادگستریوکیل خانواده کیست؟

وکلا میتوانند در تمام زمینه های حقوقی پرونده قبول کنند اما گاهی افراد به صورت تخصصی در حیطه خاصی اقدام میکنند. برای مثال وکلای ملکی در زمینه ملک، وکلای کیفری در زمینه کیفری تمرکز و تخصص و مطالعه دارند، برهی هم در امور و مسائل خانواده تمرکز دارند که این وکلا با توجه به تجربه و زمان فراوانی که در این راه سپری کرده اند با داشتن پرونده های گوناگون می توانند به بهترین شکل شما را به حقوق خود برسانند.

مشاوره با وکیل خانواده

پرونده های مربوط به وکیل خانواده

وکیل خانواده در اموری که در صلاحیت دادگاه خانواده و یا حتی دادگاه عمومی حقوقی است و مرتبط با خانواده است، تخصص و تسلط دارد و می توان برای این مسائل از تجربه وی استفاده کرد. موضوعات زیر طبق قانون حمایت خانواده در صلاحیت دادگاه خانواده است:

 1. نامزدی و خسارات ناشی از برهم ‌زدن آن
 2.  نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح
 3. شروط ضمن عقد نکاح
 4.  ازدواج مجدد
 5. جهیزیه
 6.  مهریه
 7. نفقه زوجه و اجرت‌المثل ایام زوجیت
 8.  تمکین و نشوز
 9.  طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن
 10. حضانت و ملاقات طفل
 11.  نسب
 12.  رشد، حجر و رفع آن
 13. ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان
 14.  نفقه اقارب
 15. امور راجع به غایب مفقودالاثر
 16.  سرپرستی کودکان بی‌سرپرست
 17.  اهدای جنین
 18. تغییر جنسیت

وکیل خانواده، حضانت فرزند

در صورت طلاق گرفتن زوجین برای حضانت آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد مصلحت طفل و کودک است. اما در صورتی که هر دو مشکل خاصی نداشته باشند که مانع حضانت باشد مانند اعتیاد مشکل زا و فساد اخلاقی و… تا سن ۷ سالگی مادر و بعد از آن پدر عهده دار حضانت فرد است.

وکیل خانواده برای الزام به تمکین

تمکین از وظایف زن است که در صورت عدم تمکین، زن استحقاق نفقه را از دست میدهد، گاها در همین تمکین‌ هم امور اختلافی و مشکلی پیش می آید که نیازمند نظر تخصصی و تحلیل حقوقی است که تجربه و تخصص وکیل خانواده میتواند در اینجا بیشتر قبل کمک کار باشد.

وکیل خانواده طلاق توافقی

وکیل خانواده می تواند در پرونده های مهمی مثل طلاق نقش مهمی ایفا کند گاهی طلاق به درخواست زن است و زندگی برای وی غیر قابل تحمل است و از آنجا که لازمه این امر اثبات عسر و حرج است وکیل خانواده می تواند کمک کار مناسبی باشد از این جهت که به خوبی با رویه قضایی آشنایی دارد.

به تبع طلاق امور مهمی مثل امور مالی و مهریه هم مطرح می شود که وکیل خانواده با تجربه ای که دارد می تواند کمک کار فرد باشد.

وکیل پایه یک دادگستریوکیل خانواده، مشاوره حقوقی

برای بسیاری از مسائل که در بالا هم به برخی اشاره شد که در صلاحیت دادگاه خانواده است می توان از وکیل خانواده کمک گرفت. بنیاد حقوقی سنا می تواند در این زمینه با وکلای متخصص در امور خانواده به بهترین نحوه به طرق گوناگون به شما مشاوره حقوقی ارائه بدهد. برای این کار می توانید با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید.  اخذ مشاوره حقوقی این سود را دارد که بدون آگاهی اقدام به شکایت نکرده باشیم زیرا پیش آمده است که در پی ایجاد اختلاف بین زوجین فرد بدون آگاهی اقدام به شکایتی کرده است که بعدها برای طرف مقابل امکان اعاده حیثیت و… را به وجود آورده است. لذا توصیه می شود قبل از اقدام با فردی آگاه به امور حقوقی مشورت کنید تا از راه کار های لازم جویا شوید.

وکیل تلفنی خانواده

نتیجه گیری

هر یک از مواردی که مرتبط با حقوق خانواده است میتواند دارای پیچیدگی هایی باشد با وجود این نحوه تنظیم و تقدیم دادخواست و اقامه دعوا و استناد به ادله بسیار مهم خواهد بود و وکیل خانواده با توجه به تجربه فراوانی که در این زمینه دارد میتواند فرد را زودتر به هدفی که میخواهد برساند. در بالا به موارد مختلفی مثل طلاق و مهریه و جهیزیه تا تغییر جنسیت و رشد و حجر اشاره کردیم که مرتبط با خانواده و وکیل خانواده است و اگر با هر یک از این مسائل مواجه هستید میتوانید از مشاوره و وکالت وکیل خانواده استفاده کنید.

سوالات متداول

در شهر هایی که دادگاه خانواده وجود ندارد کدام مرجع صالح است؟

 در شهرهایی که دادگاه خانواده وجود ندارد دادگاه عمومی حقوقی صلاحیت رسیدگی به مسائل را دارد.

گرفتن وکیل خانواده چه مزیتی دارد؟

بدیهی ست افراد که با حقوق آشنا نیستند در زمینه های حقوقی نیازمند مشاوره با شخص آگاه به این مسائل هستند از طرف دیگر وکیل خانواده با تجربه ای که دارد راحت تر از هر شخصی پرونده های مربوطه را پیش می برد.

چه موضوعاتی مرتبط با وکیل خانواده و دادگاه خانواده است؟

در بالا مطابق قانون حمایت خانواده به این موارد از قبیل جهیزیه، طلاق، رشد، حجر و… اشاره کردیم.

درخواست تغییر جنسیت در صلاحیت کدام دادگاه است؟

 این امر در صلاحیت دادگاه خانواده است و در جایی که دادگاه خانواده نباشد با دادگاه عمومی حقوقی خواهد بود.