بهترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی تضمین کیفیت

وکیل الزام سند

در فروش ملک، خریدار و فروشنده ابتدا تعهدات خود را در قالب قولنامه انجام میدهند بعد از این که طرفین قصد انجام معامله را کردند باید در دفترخانه اسناد رسمی حاضر شوند و ملک را به صورت رسمی انتقال بدهند.

وکیل پایه یک دادگستریحال ممکن است فروشنده به دلیلی حاضر به انجام انتقال سند رسمی نباشد تکلیف چیست؟ اینجاست که وکیل الزام به تنظیم سند رسمی وارد عمل می شود و با طرح یک دادخواست به موقع، موجب می شود که ملک به نام شما سند بخورد.

 با ما همراه باشید تا درباره دعوای الزام به تنظیم سند رسمی و نقش وکیل الزام به تنظیم سند رسمی نکات کاربردی را بیان کنیم.

بهترین وکیل الزامبه تنظیم سند رسمی، وکیل ماهر الزام به تنظیم سند رسمی

اثر قرارداد در انتقال سند رسمی

 گاهی تنظیم مبایعه نامه و قولنامه برای آینده یعنی برای زمانی که قرار است سند رسمی منتقل شود بسیار اهمیت می یابد از این جهت که میتوان با پیش بینی شرایطی برای فروشنده الزام غیر مستقیم او را به تنظیم و انتقال سند ایجاد کرد. برای مثال آوردن وجه التزام در قولنامه از قبیل این موارد است وکیل الزام به تنظیم سند رسمی میتواند با تنظیم قراردادی محکم و پیش بینی شرایط لازم حقوق طرفین را ضمن قرارداد تضمین کند.

لذا توصیه می شود معاملاتی را که بار مالی زیادی دارند را با مشورت و کمک وکیل متخصص در امور قرارداد و وکیل متخصص دعوای الزام به تنظیم سند رسمی تنظیم کنید.

وکیل پایه یک دادگستریشرط نکردن انتقال سند ضمن معامله

نکته ی قابل توجه این است که تنظیم سند رسمی یک ملک وظیفه ی فروشنده است و حتی اگر ضمن قرارداد یا مبایعه نامه بر فروشنده شرط نشده باشد که باید سند رسمی را انتقال دهد باز هم اشکالی پیش نخواهد آمد و وی مکلف به انتقال است زیرا مفاد عرف و قانون در حکم تصریح در قرارداد هستند.

چه دادگاهی برای الزام به تنظیم سند صالح است

در این زمینه باید گفت جون دعوای الزام به تنظیم سند رسمی در مورد ملک و مال غیر منقول است پس دادگاه شهر و محلی صالح است که ملک و مال غیر منقول در آن حوزه قرار دارد. برای مثال اگر ملک در کرمانشاه باشد دادگاه کرمانشاه و اگر در تهران باشد دادگاه تهران صالح برای رسیدگی است.

البته که وکیل الزام به تنظیم سند دادخواست را به دفتر خدمات قضایی شهر خود تقدیم میکند و سپس دادخواست توسط واحد مربوطه ارجاع داده می شود.

وکیل الزام به تنظیم، الزام به تنظیم سند رسمی

طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

دعوی مزبور در دادگاهی که گفته شد با تقدیم دادخواست از طریق دفاتر خدمات قضایی آغاز خواهد شد. دادگاه پس از تعیین وقت رسیدگی و شروع به کار پس از بررسی موارد مختلف مثل صحت قرارداد و انتقال ملک رای به نفع خریدار صادر می کند حال اگر فروشنده حکم دادگاه را انجام ندهد که در بیشتر موارد هم چنین است و اکثرا از انجام حکم دادگاه امتناع می کنند؛ دادگاه به جانشینی او در دفتر اسناد رسمی، انتقال سند را امضا میکند و ملک به خریدارش منتقل خواهد شد.

دعوای الزام به تسلیم مبیع

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که ممکن است فروشنده به جز خودداری از انتقال سند، ملک را هم تحویل ندهد در اینجا خریدار میتواند با مشورت با وکیل الزام به تنظیم سند ضمن این دادخواست الزام فروشنده را نیز به تسلیم و تحویل ملک درخواست بدهد.

هزینه دادرسی دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

این دعوای دعوای مالی به حساب می آید و میزان هزینه دادرسی آن بر اساس قیمت منطقه ای ملک ارزیابی خواهد شد خریدار میتواند ضمن دادخواست مطالبه خسارات و هزینه دادرسی و حق الوکاله را نیز بخواهد.

وکیل پایه یک دادگستریدعوای الزام به تنظیم سند ملک در رهن

اگر ملکی که باید به شما تسلیم شود در رهن بانک قرار داشته باشد؛ در اینجا لازم است که بانکی که ملک در رهن او قرار دارد نیز طرف دعوا قرار بگیرد و دادگاه پس از بررسی های لازم در صورت احراز موضوع حکم به الزام فروشنده به فک رهن و پرداخت بدهی بانک میکند اگر این کار را انجام دهد مقدمات تنظیم سند آماده می شود اما اگر این کار را نکند؛ خریدار میتواند با اجازه دادگاه مبلغ بدهی بانک را بدهد و از ملک فک رهن کند و بعد میتواند بابت آنچه پرداخت به فروشنده رجوع کند.

همه ی موارد بالا می تواند توسط وکالت دادن به وکیل تنظیم سند رسمی انجام شود؛ بدون اینکه نیاز به حضور شما باشد.

بهترین و متبحر ترین وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

معرفی بهترین وکیل برای دعوای الزام به تنظیم سند رسمی

این دعوا به خودی خود یک دعوای تخصصی است که حتما از ابتدا نیاز به حضور یا حداقل مشورت با وکیل دارد. دعوای الزام به تنظیم سند رسمی گاه به دلایل مختلف مثل در رهن بودن و انتقال ملک و کارهای دیگر پیچیده تر می شود و باعث سرگردانی خریداری می شود که در اینجا حقوق وی زائل شده است لازم در اینجا با وکیل متخصص در این حوزه مشورت شود.

گروه وکلای سنا متشکل از وکلای متخصص در حوزه های مختلف حقوقی با داشتن تجربه ی چندین ساله می تواند علاوه بر مشاوره حقوقی راجع به مسائل شما، وکالت و صفر تا صد دعاوی شما را عهده دار شوند و با توجه به اینکه هر وکیلی در حیطه تخصصی خودش فعالیت می کند این اطمینان هست که صحیح ترین و کم هزینه ترین راه ممکن برای حل مسائل حقوقی شما به کار بسته شده و بهترین نتیجه ممکن به ارمغان آید.

وکلای الزام به تنظیم سند رسمی گروه وکلای سنا سال های سال در این زمینه فعالیت کرده اند و از تمام راه هایی که باعث کوتاه شدن این فرآِیند و رسیدن سریعتر شما به حقتان می شود آگاهی کامل دارند.

برای اخذ مشاوره و معرفی وکیل می توانید با شماره ۰۲۱۸۷۷۰۰۴۷۳ تماس بگیرید.

نتیجه گیری

 وکیل الزام به تنظیم سند رسمی که تخصص در حوزه ملک و معاملات راجع به آن دارد میتواند پیچیدگی های دعوای الزام را سریع تر پیش ببرد زیرا گاهی برای مثال ممکن است ملک در رهن باشد که لازم است خواسته دعوا تغییر کند.باید بدانید که دعوای الزام به تنظیم سند رسمی در دادگاه محلی که مال غیر منقول یا ملک در آن است اقامه می شود.

2 پرسش و پاسخ ها

 • بهروز نوری مجد

  24 مرداد 1401 - 8:54 ق.ظ

  مغازه ای اجاره کردم و در پایان قرار داد موجر برای تحویل کلید حاضر نشد و کلید را تحویل شورای حل اختلاف دادم، بعد از شکایت در دادگاه بدوی به نفع بنده رای صادر شد و تجدید نظر هم تایید کرد ، موجر درخواست اعسار کرد و قبل از زمان رسیدگی فوت شد ، و تمام اموال خودش رو به نام همسرش کرده بود در زمانی که ۶ ماه از قرار دادم مانده بود
  پول پیش منو خوردن . میشه کاری کرد؟

  • بهزاد زینالی

   24 مرداد 1401 - 9:58 ق.ظ

   سلام: خیر نمیشود کاری کرد چون قبل اتمام اجاره منتقل شده است و فرار از دین نیست.

پرسش و پاسخ بسته شده اند