0 امتیاز
در قرار دادها توسط
ویرایش شده توسط

سلام.
بنده شغلم نگارش پایان نامه است
این رو هم میدونم که نگارش پایان نامه جرمه. یعنی خرید تحقی علمی از کسی و فروش اون به شخص دیگه جرم و قطعا تقلب محسوب میشه.
طبق قانون جدیدی که اومده میگه تبصره ۵ لایحه «پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی»: ارائه خدماتی که در جریان تهیه آثار علمی، پژوهشی و هنری انجام آنها توسط اشخاص ثالث متعارف است از قبیل خدمات آزمایشگاهی تایپ، کمک به گردآوری داده‌ها، ترجمه، تکثیر و ویراستاری اثر، مشمول حکم مقرر در ماده واحده نیست.
بنده هم کارم مشمول تایپ و کمک به گرد آوری داده هست نه خرید و فروش.

با یک مرکز پژوهشی در تهران کار برداشتم و خودم گیلان هستم. ادرس وتماساهاشونم دارم. برای من فرم قرارداد فرستادند که مشخصات بنده ، زمان انجام. اسم خودشون و اسم دانشجو داخلش قید شده. و هزینه ها و غیره بالای فرم هم نوشته: توافق نامه آموزش، مشاوره و همکاری پایان نامه .
این توافق ما بین گروه پژوهشی ........ (پروژه آنلاین) آقای ............... به عنوان مشاور و آقای..................................به عنوان سفارش دهنده کار، به منظور ارائه خدمات مربوط به مشاوره، تجزیه تحلیل آماری و نگارش  پایان نامه با موضوع زیر می باشد...

بنده چند تا کارانجام دادم براشون. هر کار هم مبلغ کمی به بنده دادند. ولی دیگ بعد از تحویل کار ، هزینه مابقی رو ندادند
طی کار هم خیلی اذیت شدم.
چجور میتونم هزینه رو از اونها بگیرم؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (2.2k امتیاز)
با سلام؛

 شما می توانید به شورای حل اختلاف اگر مطالباتتون کمتر از ۲۰ میلیون هست دادخواست مطالبه الباقی حق الزحمه را بدهد.

 مشکلی هم ندارد چرا که کاری که شما انجام میدهید مشمول عنوان مجرمانه ماده واحد نیست . البته برای دیدن نمونه دادخواست و نمونه رای در این خصوص به کتاب شورای حل اختلاف در رویه دادگاهها مراجعه فرمایید موفق باشید.

...