خرداد ۰۱, ۱۳۹۸
گروه وکلای سنا - وکیل متخصص سرقفلی در تهران
0
0
سلام . 4300 متر زمین رو برای اخذ سند در سال 69 دیوار به ارتفاع 80 سانت با مصالح بلوک محصور کردیم . و در سال 84 ارتفاع ان را به دو متر افزایش دادیم . اوایل سال 88 درخواست ترمیم از جهاد کردیم که کارشناس جهاد ضمن گرفتن عکس و کروکی  قدمت دیوار را بیش از 15 سال اعلام کرد . در سال 89 اقدام به احداث 45 متر اتاق کردم که البته هنوز هم نیمه کاره رها شده . ده روز پیش جهاد شکایتی بابت تغییر  کاربری مطرح کرده و منکر وجود دیوار هستش . این رو هم بگم که به دلیل کوتاه بودن دیوار ها و مابین درختچه های انار تصاویر گوگل تا سال 86  اثاری از دیوار را نشان نمیدهد .
1. باتوجه به ماده 107 ق مجازات جدید  و قرار گرفتن مجازات درجه 6 الی 8 ماده 18 قانون م مصوب سال 92 و با توجه به اینکه سال 88 جهاد از وجود چهار دیواری خبر داشته و تا الان شکایت نکرده ایا شامل مرور زمان میشود؟

2. ملک دارای سند تک برگ ششدانگ و نوع کاربری هم در ان قید نشده . طی رای هیت ثبتی سال 86  و صدور ان در سال94 میباشد در ان قید شده که دارای درب ودیوار ابنیه و اشجار است . و زمین در  حریم شهر و با کاربری پیشنهادی باغ ویلای است و شهرداری منطقه بالای 2500 متر زمین با سند ششدانگ را هم اکنون مجوز دیوار و 120 متر ساختمان میدهد. ایا این تعارض به نفع این جانب نیست؟

ایا در صورت قلع و قمع بنا  و دیوار ها با محتویات سند در تضاد نیست ؟ با توجه به اینکه در مواد قانونی قانون حفظ  اراضی ذکر شده خارج از محدوده شهری و نامی از حریم نیاورده .

لطفا راهنمایی فرمایید . متشکرم

کلمات کلیدی
Accepted/Unaccepted
0
0

سلام

اگر ملک شما در حریم شهر قرار گیرد از قانون زمین شهری تبعیت کرده و اقدامات شما مصداق تغییر کاربری اراضی مشمول قانون حفظ کاربری اراضی نخواهد بود. لیکن به هر دلیلی ملک شما خارج از محدوده شهر باشد شما می توانید با تقاضای ارجاع امر به کارشناسی برای تعیین قدمت ابنیه ساخته شده و همچنین اسناد و مدارک موجود که در آن به صراحت به وجود ابنیه و اشجار اشاره شده استفاده نموده تا بدین طریق جرم تغییر کاربری منتفی شود. برای آشنایی با طرح و دفاع از چنین دعای به کتاب «جرم تغییر کاربری اراضی در رویه دادگاه ها – انتشارات چراغ دانش» مراجعه فرمائید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وبسایت

حق چاپ برای گروه وکلای سنا محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع و لینک امکانپذیر می باشد© ©