اردیبهشت ۰۱, ۱۳۹۸
گروه وکلای سنا - وکیل متخصص سرقفلی در تهران
0
0

با سلام. بنده خدایی در حکم دادگاه بدوی بعلت ترک انفاق به 91 روز حبس تعزیری محکوم شده و در دادگاه تجدید نظر با توجه به شرایط محکوم حکم تا دو سال بحالت تعلیق درامدو در صورتی که در این مدت دو سال جرم درجه 7 صورت گیرد علاوه بر جرم فوق محکومیت 91 روز حبس نیز اجرامیشود. سوال: 1. آیا گذشت شاکی و رضایت او در حالی که حکم قطعی شده (با توجه به قابل گذشت بودن جرم ترک انفاق)میتواند مانع از اجرای حبس فوق در آینده گردد و بنوعی حکم بدوی و قطعی کان لم یکن شود؟
2. آیا قاضی اجرای احکام میتواند با توجه به ماده 77 قانون مجازات اسلامی از دادگاه صادر کننده رای درخواست تخفیف در مدت تعلیق و یا تبدیل نماید.
این سوالات برای این است که حکم بناحقی صادر شده و محکوم که انسان آبرومندی است نگران حوادث غیر قابل پیش بینی در زندگیش است.

کلمات کلیدی
Accepted/Unaccepted
0
0

سلام

با توجه به اینکه جرم ترک انفاق یک جرم قابل گذشت است با گذشت شاکی حکم اجرا نمی شود و پرونده مختومه می گردد در خصوص بنده دوم نیز ماده 77 قابل اعمال نسبت به جرم درجه 7 می باشد نه نسبت به جرم ترک انفاق . برای مطالعه بیشتر به کتاب «جرم جرائم خانوادگی در رویه دادگاه ها-انتشارات چراغ دانش» مراجعه کنید .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وبسایت

حق چاپ برای گروه وکلای سنا محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع و لینک امکانپذیر می باشد© ©