بهترین وکیل حقوقی در تهران

بهترین وکیل حقوقی در تهران

بر اساس اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در همه دادگاه ها طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم گردد.

بنابراین حق انتخاب وکیل برای تمامی گروه­ه ای مردم صرف نظر از مذهب، جنسیت و قومیت لحاظ گردیده است.

بر اساس منشور حقوق و مسئولیت های زنان بند ۱۳۷ آن، استفاده از وکیل در مراجع قضایی و دادگاه ها برای بانوان لحاظ شده است.

اما اینکه یک وکیل خوب حقوقی چه شخصی است و به چه کسی باید اعتماد کرد سوال اساسی این مطلب است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

فاکتور های یک وکیل خوب

فاکتور های یک وکیل خوبجهت انتخاب بهترین وکیل حقوقی فاکتورهای متعددی وجود دارد؛ در واقع از آنجا که مسائل و موضوعات حقوقی متعدد هستند موسسات حقوقی با دارا بودن وکلا در حوزه های مختلف حقوقی می­ توانند شما را جهت انتخاب وکیل با تجربه و مناسب با توجه به نوع و شرایط پرونده یاری نمایند.

یک وکیل خوب باید دارای خصوصیات و ویژگی هایی به شرح زیر باشد:

۱- در موضوعات و مباحث مختلف حقوقی دارای اشراف و اطلاعات لازم و کافی باشد.

۲- برای پرونده و مسائل حقوقی­ای که به وی ارجاع می­ شود دقت و وقت کافی بگذارد و جهت تسلط یافتن به ابعاد مختلف پرونده به خوبی به صحبت های موکل خویش گوش دهد.

۳- یک وکیل خوب باید شخصی قابل اعتماد و امانت ­دار باشد.

۴- تغییرات و اصلاح قوانین ایجاب می­ نماید که وکیل دادگستری بصورت متداوم مطالعه داشته و به روز باشد.

۵- وکیل خوب نباید به طمع پرونده و حق­ الوکاله، سبب شود که موکل وارد پروسه و فرایندهای غیر ضرور شود.

۶- باید به تناسب وقتی که دارد پرونده جذب کند تا از انباشت پرونده هایی که پی در پی وقت رسیدگی آنها می گذرد جلوگیری شود.

۷- تمام واقعیت های پیش روی یک پرونده را برای موکل خود شرح نماید و احتمال شکست در پرونده را واقعی جلوه دهد.

۸- از تضمین دادن به موکل بپرهیزد. عبارت های وکالت تضمینی، صد در صد برد در پرونده، همه نشانه هایی از افراد ناپخته با حرفه وکالت است.

فاکتور های یک وکیل خوب

ضرورت حضور وکیل در کنار موکل

حضور وکیل تهران در محاکم دادگستری:

وکیل خوب در تهران باید جهت دفاع و پیگیری حق موکلش در محاکم حضور پیدا کند.

مگر اینکه عذر موجهی به شرح زیر داشته باشد:

۱- فوت یکی از بستگان سببی و یا نسبی تا درجه اول از طبقه دوم. (عرفا ۷ روز)

۲- ابتلا به مرضی که مانع از حرکت بوده یا حرکت مضر تشخیص داده شود.

۳- حوادث قهری از قبیل سیل و زلزله که مانع از حضور در دادگاه باشد.

۴- وقایع خارج از اختیار وکیل که مانع از حضور وی در دادگاه شود

وکیل خوب باید عذر خود را به صورت کتبی با دلایل آن برای جلسه محاکمه به دادگاه ارسال دارد.

دادگاه در صورتی به آن ترتیب اثر می ­دهد که عذر او را موجه بداند، در غیر این صورت جریان محاکمه را ادامه داده و مراتب را به مرجع صلاحیت دار برای تعقیب انتظامی وکیل اطلاع خواهد داد.

ضرورت حضور وکیل در کنار موکل

منظور از مطلق و مقید بودن عقد وکالت چیست؟

بعد از انعقاد عقد وکالت، وکیل امورات موکل خود را به نیابت وی انجام می ­دهد. در واقع وکیل باید با دلسوزی و امانت داری وکالت را چه اینکه بصورت مطلق به وی واگذار شده باشد و چه بصورت مقید انجام بدهد.

اگر وکالت وکیل مطلق (تمام امور موکل) باشد وی باید مصلحت موکل خویش را در نظر بگیرد و سوء استفاده ننماید.

وکالت مطلق در خصوص امور مربوط به اداره است و نه تصرف.

وکیل خوب تهران اگر وکالت بصورت مطلق جهت فروش باشد نباید خود طرف معامله قرار گیرد.

حتی اگر وکالت وکیل بصورت مقید (برای امر و یا امور خاصی) باشد وی نمی ­تواند بر خلاف آنچه که به وی واگذار شده عمل نماید و خارج از حدودی که به وی گذار شده اقدام کند.

برای نمونه وکیلی که برای محاکمه انتخاب شده است وکیل در قبض نمی­ باشد مگر اینکه با توجه به دلایل این اقدام را انجام دهد.

منظور از مطلق و مقید بودن عقد وکالت چیست؟

تعهد وکیل تعهد به وسیله و نه تعهد به نتیجه است

یک وکیل خوب و دلسوز از دادن قول و وعده ­های واهی در خصوص صد در صد برنده شدن پرونده خودداری می ­نماید. لازم است که وی مسائل و موضوعاتی که حین دادرسی و رسیدگی پیش می­ آید را به موکل خود گوشزد نماید.

در نتیجه لازم است که فرایند و واقعیات امر را به موکل خود اعلام نماید.

بر خلاف تصور عموم کار وکیل قلب و یا تحریف واقعیت نیست، بلکه وکیل به مقام رسیدگی کننده کمک می ­نماید تا واقعیت احراز گردد.

گناهکاری طرف دعوا و بی­ گناهی موکلش اثبات بشود.

افشاء اطلاعات توسط وکیل

وکیل خوب تهران باید رازنگهدار باشد و از افشای اطلاعات موکلین خودداری نماید. اما در مواردی وی مجاز به افشای اطلاعات است.

از جمله:

  • اجازه صریح موکل جهت ارائه و افشای اطلاعات:

در این صورت و چنانچه موکل به وکیل خود صریحا اجازه افشای اطلاعاتش را به وکیل بدهد وی مسئولیتی در قبال افشاء نخواهد داشت. لازم به ذکر است در صورتی که موکل به طور ضمنی (هنگامی که به وضوح و مستقیما) اجازه افشای اطلاعات را داده باشد بهتر است که وکیل خوب و حرفه ای با اجازه صریح موکل و با رعایت مصلحت وی این اقدام را انجام بدهد.

  • افشاء و ارائه اطلاعات به حکم دادگاه و یا قانون:

در این مورد لازم است که تا حدی که از وی درخواست اطلاعات شده و نه بیشتر از آن، اطلاعات را ارائه بدهد تا مسئولیتی برای وی پیش نیاید.

  • افشاء اطلاعات در ادای شهادت:

بر اساس اصل ۳۸ قانون اساسی الزامی جهت ادای شهادت وجود ندارد. از آنجا که وکیل خوب باید در حفظ اسرار و اطلاعات موکلین خود نهایت سعی خود را نماید می ­توان نتیجه گرفت که ادای شهادت وکیل در خصوص اطلاعات سری و محرمانه فاقد وجاهت قانوی می باشد. البته لازم به ذکر است در مواردی همچون دادرسی ­های کیفری و برای جلوگیری از وقوع جرم برای ادای شهادت و افشاء اطلاعات توسط وی استثنا وجود دارد.

  • پرسشی که ممکن است مطرح بشود این است که در حالتی که بین اجرای عدالت و حفظ و نگهداری اسرار اشخاص و موکلین وکیل خوب تهران تعارضی ایجاد بشود وی چه وظیفه ای دارد؟

در این رابطه وکیل خوب باید با تشویق و ترغیب برای ادای شهادت رضایت موکل خود را جلب نماید. در صورتی که ادای شهادت سبب ایجاد ضرر حیثیتی به موکل گردد وکیل خوب باید از افشای اطلاعات خودداری نماید.

زیرا در غیر این صورت رضایت و اعتماد موکل و وکیل خوب تهران ایجاد نمی­ شود.

در خصوص مسائل و موضوعات کیفری و حق ­الهی باید از افشای اطلاعات خودداری نماید اما در صورتی که عدم افشای اسرار و راز سبب بروز ضرر و خسارت به حق ­الناس بشود و با آن در تعارض باشد بهترین روش در حل این مسأله استعفای وکیل خوب و با وجدان است.

افشاء اطلاعات توسط وکیل

اعتراض و پیگیری پرونده توسط وکیل خوب تهران

وکیل خوب تهران باید در صورتی که علیه موکلش حکمی صادر شود چنانچه در وکالتنامه اختیار پیگیری و اعتراض در مراحل تجدیدنظر و فرجام را داشته باشد با وجود دلایل و جهات تجدیدنظر اقدامات لازم را صورت بدهد.

گروه وکلای سنا با داشتن وکلای متبحر و متخصص و کاربلد و وظیفه شناس از صفر تا صد پرونده های ارجاعی را مدیریت می کند و نهایت تلاش خود را جهت موفقیت در یک دعوا یا اتمام دعوا با حداقل ضرر جسمی یا مالی به کار می بندد.

نتیجه ­گیری

جهت پیدا کردن وکیل خوب تهران لازم است قبل از هرچیز در خصوص حسن اخلاق، تجربه، حق ­الوکاله و سایر خصوصیاتی که یک وکیل خوب و متخصص در امور حقوقی باید داشته باشد بررسی های لازم به عمل آید تا پرونده شما که در مواردی نتیجه آن زندگی و آینده شما را رقم می زند به دست فرد با صلاحیتی جهت پیگیری قرار بگیرد.

جهت احراز صلاحیت و کفایت وکیل خوب تهران می توانید با مراجعه به کانون وکلای دادگستری در خصوص سوابق وکیل خوب تهران تحقیق و بررسی بعمل آورید.

از آنجا که در بحث وکالت بیشتر داشتن علم و تجربه ملاک می باشد در نتیجه زن و یا مرد بودن و یا سن وکیل خوب تهران زیاد مهم نبوده بلکه کاردانی و سایر ویژگیها در اولویت هستند.

شما می­ توانید جهت انتخاب وکیل خوب تهران که دارای تخصص و تجربه های لازم در تمامی زمینه های حقوقی هستند با ما در ارتباط باشد تا با معرفی وکیل خوب تهران از بین مجموعه وکلای ما راهنمایی و کمک ­های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

از بارزترین ویژگیهای وکیل خوب تهران چیست؟

برخی از این ویژگی ها عبارتند از اینکه یک وکیل خوب باید قابل اعتماد و امانت دار باشد و از افشاء اسرار و اطلاعات مردم خودداری نماید، حسن اخلاق، دارا بودن اطلاعات حقوقی و اشراف بر مباحث و مواد قانونی داشته باشد و سایر مواردی که در این مقاله به آن پرداخته شد.

آیا این امکان وجود دارد که یک وکیل صددرصد قول برنده شدن در پرونده را به موکل خود بدهد؟

یک وکیل خوب و دلسوز از دادن قول و وعده­ های واهی در خصوص صد در صد برنده شدن خودداری می ­نماید. لازم است که وی مسائل و موضوعاتی که حین دادرسی و رسیدگی پیش می­ آید را به موکل خود گوشزد نماید. در نتیجه لازم است که فرایند و واقعیات امر را به موکل خود اعلام نماید.

چه راه­هایی جهت شناسایی وکیل خوب تهران وجود دارد؟

لازم به ذکر است که در این مورد بهتر است به تبلیغات اینترنتی اکتفا ننماید و در این خصوص می توانید به کانون وکلای دادگستری مراجعه و از تجارب و سایر خصوصیاتی که یک وکیل خوب باید داشته باشد بررسی ­ها لازم را بعمل آورید.