اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸
گروه وکلای سنا - وکیل متخصص سرقفلی در تهران
0
0
با عرض سلام. خواهش میکنم جوابم رو بدین. من و همسرم در تاریخ 96/2/3 طی طلاق توافقی از نوع بائن خلعی از هم جدا شدیم. در متن دادنامه نوشته شده زوجه ذمه زوج را از مهریه و حقوق مالی خود، بریی نمود(ابراء) و زوج قبول کرده است. زوجه مدخوله بوده ولی هنوز در دوران عقد می باشند. زوجه باردار نمی باشد. طرفین می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر رسمی طلاق و ایقاع طلاق (خلع) نوبت اول، توسط سر دفتر اقدام به طلاق و ثبت ان نمایند. روز قبل از طلاق 92/2/2یه اقرار نامه یا صورت جلسه با دست خط و سر برگ وکیلم تنظیم شد، که در بند اخرش، نوشته شده زوجه حق خود را نسبت به رجوع به مابذل، (انچه بذل و ابراء نموده) در ایام عده سلب و ساقط نمود. و خانومم و وکیلش و پدرش و وکیلم امضاء کرد. قاضی قبول نکرد که این متن تو دادنامه هم بیاد.
حالا میخواستم بپرسم آیا همسر بنده میتونه چه در عده و چه بعد اون به مهریه رجوع کنه؟ آیا ابراء مهریه در طلاق توافقی خلعی، با ابراء معمولی در طول زندگی، فرق داره، آیا بذل حساب میشه یا همون ابراء؟
ببخشید چون پاسخ قبلیتون با پاسخ سئوال دوم در تضاد بود.
کلمات کلیدی
Accepted/Unaccepted
0
0

سلام

اسقاط حقوق  مالی از طرف زوجه اگر به صورت مشروط یعنی در مقابل طلاق توافقی باشد زوج و زوجه در زمان عده حق رجوع به هم دیگر را حسب مورد دارند ولی اگر مستقلاً باشد بدون مقید کردن آن به شرط ، ابراء محسوب می شود و باید دادگاه به ان ترتیب اثر بدهد . به کتاب «دعاوی طلاق در رویه دادگاه ها » و «دعوای مطالبه مهریه در رویه دادگاه ها » هر دو انتشارات چراغ دانش مراجعه کنید

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وبسایت

حق چاپ برای گروه وکلای سنا محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع و لینک امکانپذیر می باشد© ©