عجیب ترین قوانین کشور های جهان

عجیب ترین قوانین کشور های جهان

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

در سرتاسر دنیا در کل تاریخ قوانین بسیار عجیب که بعضی از آنها بسیار سخت و بعضی خنده دار بوده اند را برای کشور خود تصویب می کردند.

در این خصوص کشورهای اروپایی بسیار قوانین عجیب و غریب در کشور خود از قدیم تا کنون داشته اند به عنوان مثال کشورهایی مانند انگلستان، فرانسه، دانمارک، ایتالیا و …. که در این نوشته به بعضی از این ها اشاره خواهیم کرد.

کشور انگلیس و بوسیدن در ایستگاه ها

در کشور انگلیس این قانون وجود دارد که بوسیدن یکدیگر و بغل کردن همدیگر در ایستگاه های راه آهن در شهر وارینگتون بر خلاف قانون است چراکه قانونگذار به این نتیجه رسیده است که با انجام دادن این کارها باعث می شوند که در ایستگاه های این شهر هرج و مرج و ترافیک انسان ایجاد شود و باعث شود برای دیگران مزاحمت به وجود آید.

توبیخ به دلیل رعایت نکردن صف در انگلستان

در تمامی دنیا رعایت کردن صف یکی از اصلی ترین قوانین موجود می باشد اما در کشور انگلستان اگر کسی صف را رعایت نکند با او برخورد جدی خواهد شد، از نوع برخورد قانونی و این مراجع قانونی هستند که در برابر این رفتار او عکس العمل نشان می دهند و او را توبیخ می کنند.

قوانین عجیب و غریب در کشور های جهان

تخم مرغ های خود را در انگلستان نشورید!!!

در کشور انگلستان شستن تخم مرغ ممنوع می باشد و وارد کردن تخم مرغ های آمریکایی به کشور انگلستان به این دلیل که شسته می‌باشند ممنوع اعلام می شود.

مردم کشور انگلستان مخالف شستن تخم مرغ می باشند البته جالب است که بدانید برعکس این هم وجود دارد یعنی کشور آمریکا به دلیل اینکه تخم مرغ های کشور انگلستان شسته نمی باشند ورود آن در کشور آمریکا ممنوع اعلام شده است.

حتی الامکان در پارلمان انگلستان نمیرید!!

یکی دیگر از عجیب ترین قوانینی که در کشور انگلستان وجود دارد این است که در پارلمان انگلستان نباید مرد و اگر کسی در پارلمان انگلستان بمیرد برای او مجازات تعیین می گردد به دلیل اینکه در قرن هفدهم میلادی پارلمان را از محیط جنگی به دور نگه دارند این قانون را گذاشته اند و هم اکنون این قانون قابل اجرا می باشد و اگر شخصی در پارلمان فوت کند برای او مراسم کفن و دفن اجرا نمی کنند و تمام اموالی را که شخص از خود دارد دولت آنها را به مصادره خود در می آورد.

حواستان به تمبر ملکه باشد!!

قانون عجیب دیگر در کشور انگلستان وجود دارد که تمبر هایی که حاوی عکس افراد سلطنتی هستند؛ اگر آن را به صورت وارونه بچسبانیم  ممنوع است و مرتکب جرم شده ایم.

قوانین عجیب جهان - ازدواج با مرده در فرانسه

کشور فرانسه و امکان ازدواج با اموات

در کشور فرانسه یک قانون عجیبی وجود دارد و آن این می باشد که اگر شخصی مردی را دوست داشته باشد و به آن مرد علاقه داشته باشد؛ قبل از این که بتواند با او ازدواج کند، آن مرد بمیرد، در این صورت زن میتواند با مرده آن مرد به صورت قانونی ازدواج کند.

در سال ۱۹۵۹ میلادی در کشور فرانسه در یکی از سدهای کشور یک انفجاری صورت گرفته و تمامی مرد ها در اثر این انفجار مردند و به همین دلیل از بین زن های آنجا شخصی بود که علاقه شدیدی به مردی داشت که می خواست با او ازدواج کند به همین دلیل نامه ای به رئیس جمهور آن زمان فرانسه داد مبنی بر اینکه می‌خواهد با آن مردی که در حال حاضر مرده و دوستش داشته است می خواهد ازدواج کند. از آن پس این قانون در کشور فرانسه رواج پیدا کرد.


بیشتر بخوانید: بررسی حقوق زن در اسلام و قوانین ایران


اسم ناپلئون نباید روی حیوانات گذاشته شود!

در کشور فرانسه که خوک های خود را نامگذاری می کنند هر کسی برای خوک خود یک اسم می گذارد ولی هیچکس اجازه این که اسم خوکی را ناپلئون بگذارد را ندارد کسی چنین کاری را انجام دهد جرم کرده است و برای او مجازات قانونی در نظر گرفته می شود.

قوانین سخت گیرانه رانندگی در فرانسه

در کشور فرانسه هر کسی که رانندگی می کند باید به همراه خود یک الکل سنج داشته باشد و اگر نداشته باشد جرم انجام داده است.

قوانین عجیب در جهان - فرار از زندان در دانمارک

کشور دانمارک و اجبار تعیین اسامی کودکان

در کشور دانمارک هفت هزار اسم تعیین شده است هرکسی فرزندی به دنیا می‌آورد باید نام فرزند خود را از بین اسامی که دولت تعیین کرده است بگذارد در غیر این صورت مجرم شناخته شده و والدین مورد نظر توبیخ می گردند و برای آنها مجازات در نظر گرفته می شود.

در دانمارک فرار از زندان جرم نیست

یکی دیگر از قوانین عجیب کشور دانمارک میباشد که زندانیان کشور دانمارک می‌توانند به صورت قانونی از زندان فرار کنند و اگر فرار کردند میتوانند به زندگی در خارج از زندان ادامه دهند.

کودک خود را در دانمارک گم نکنید

عجیب ترین قانون کشور دانمارک این میباشد که کودکانی که ‏گم میشوند و والدین آنها به مدت زمان ۲ ساعت نتوانند آنها را پیدا کنند؛ شهروندان دانمارکی میتوانند حضانت فرزندان را بر عهده بگیرند.

در دانمارک از کلاه گیس هم استفاده نکنید

جالب است که این نکته را بدانید زنان کشور دانمارک به هیچ عنوان نمی توانند برای خود کلاه گیس بگذارند و از کلاه گیس استفاده کنند و اگر این کار را انجام دهند مجرم محسوب می گردند.

قوانین خنده دار در آمریکا

قوانین عجیب و غریب کشور آمریکا

  • در کشور آمریکا در ایالات ورمونت اگر زنی بخواهد دندان مصنوعی بگذارد باید از شوهر خود یک رضایت نامه کتبی داشته باشد و با آن رضایت نامه به دندانپزشکی مراجعه کند و آن را به پزشک نشان دهد.
  • در کشور آمریکا در ایالت واشنگتن، اگر کسی ادعای این را داشته باشد که پدر و مادر پولداری دارد ولی این گونه نباشد جرم انجام داده و مجازات می گردد.
  • در فلوریدای آمریکا اگر کسی ادای حیوانات را در بیاورد جرم انجام داده است.
  • همچنین در کنتاکی آمریکا اگر کسی در جیب خودش بستنی قیفی داشته باشد و آن را حمل می‌کند جرم انجام داده است.

کشور آفریقا و اجباری بودن دو همسری

در کشور آفریقا هم قوانین عجیب و غریب وجود دارد. مثلاً در کشورهای اسلامی آفریقا از جمله اریتره قانونی برای ازدواج وجود دارد و آن این است که تمامی مرد های این کشور باید ۲ همسر برای خود اختیار کنند و اگر این کار را نکنند به حبس ابد محکوم می گردند.

پرورش خرس خانگی در آفریقا

در آفریقای جنوبی می توان خرس ها را به عنوان حیوانات خانگی پرورش داد و وجود خرس در خانه جرم محسوب نمی گردد. ولی آوردن آن ها به مکان های عمومی و سواحل ایراد دارد.

و جالب اینجاست که در حال حاضر نزدیک به یک میلیون سال میباشد که هیچ خرسی در صحرای آفریقا وارد نشده است وقتی همچنین قانونی وجود دارد باید خرسی وجود داشته باشد تا این قانون را بتوان اعمال کرد.

پرورش خرس قانون عجیب در آفریقا

کشور چین و ازدواج

  • در کشور چین برای ازدواج مراسم و آداب و رسوم عجیبی دارند از آن جمله که حضور داشتن زنان جوان در مراسم عروسی شگون ندارد و عروس را به همراه افراد مسن به خانه بخت می فرستند.
  • در کشور چین هنگام خارج شدن عروس از خانه پدری باید حتماً گریه کند تا نشان دهد که در خانه پدری خود به آسایش و آرامش کامل زندگی می کرده است.
  • همچنین کشورهای چین عروس و داماد یک رسمی دارد و آن این است که روی یک پارچه که رنگ آن قرمز می باشد و یک اردکی دوخته شده است را به همدیگر می دهند و این به این معنی میباشد که برای همدیگر آرزوی خوشبختی دارند و در کنار همدیگر به زندگی خود ادامه می دهند.

کشور کره و سکوت همسر

در کشور کره زنان این کشور به هنگام ازدواج عهد میبندند که در مقابل همسر خود سکوت اختیار کنند و هر چی که او گفت به دیده منت آن را بپذیرند بنابراین یک عروس کره‌ای در اولین روز زندگی زناشویی خود اجازه هیچگونه صحبتی ندارد و باید سکوت اختیار کند.

اگر عروس کره‌ای در اولین روز زندگی زناشویی خود این عمل را انجام دهد و صحبت کند داماد اجازه دارد که زن را به خانه پدرش روانه کند.

رسم و رسومات جالب ازدواج در تایلند

در کشور تایلند یک قانون عجیبی وجود دارد و آن این است که اگر قرار باشد کسی ازدواج کند باید تحصیلاتش را تمام کرده باشد و همینطور بعد از این که تحصیلات خود را تمام کرد و خواست با کسی ازدواج کند ابتدا باید با خانواده آن طرف رفت و آمد کرده و آن ها را بشناسد و بعد آن را به خانواده خود معرفی کرده و بعد از اینکه خانواده ها همدیگر را شناختند می تواند به خواستگاری برود.

و همچنین باید مبلغی را به خانواده دختر بپردازد برای اینکه او را بزرگ کرده اند. لباس عروس باید صورتی رنگ باشد و کت و شلوار داماد باید سبک اروپایی باشد و یا یک ژاکتی بپوشد که یقه های آن پهن باشد به همراه شلوار.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید