نحوه شکایت از پیج های اینستاگرامی

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی شاهد ساخت اپلیکیشن ها و برنامه‌های مختلف اینترنتی و استفاده‌های مفید از آنها می‌باشیم، لکن این امر معایب زیادی نیز دارد. در فضای مجازی مخصوصاً اینستاگرام افراد بسیار زیادی وجود دارند که اکانت جعلی می‌سازند و به مزاحمت، انتشار تصاویر خصوصی دیگران، منتشر نمودن دروغ و شایعات، تهدید و حتی کلاهبرداری می‌پردازند.

 

آیا امکان شکایت از اینستاگرام هست؟

باید به این نکته توجه نمود که برخی بیان می‌کنند که این شبکه‌ها، چون شبکه‌های خارجی است، نمی‌توان علیه این افراد خاطی شکایتی مطرح کرد و این شکایت‌ها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.

ولی در اصل چنین نیست و این جرم در دادسرای جرائم رایانه‌ای و تمام مواردی که بحث خواهد شد قابل پیگیری است. در این مطلب برانیم تا چگونگی طرح شکایت، مدت زمانی که این شکایت نیاز دارد، دادگاه صالح جهت رسیدگی به شکایت و نهایتاً مدارک لازم جهت شکایت را مطرح خواهیم نمود.

در ابتدا به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید از اکانتی که در اینستاگرام باعث آزار شما شده است شکایت کنید، در این شرایط مهم نیست که آن اکانت در حال حاضر موجود باشد یا خیر بلکه مهم آن است که شما اسکرین شاتی و یا مدرکی از پیام‌های رد و بدل شده و … داشته باشید تا قانونا بتوانید آن را پیگیری نمایید.

تماس-با-گروه-وکلای-سنا

همچنین ممکن است که شما و افراد بسیار زیادی به جهت اعتماد به فروشگاه‌هایی که نامعتبر هستند و یا نماد اعتماد الکترونیک ندارند و یا حتی دارند، پس از واریز پول، محصولی را ارسال نمی‌کنند و یا پیج هایی به نام خیریه ساخته و اقدام به فریب و کلاهبرداری می‌کنند و از این جهت ضررهایی مالی دیده باشید.

اما بدانید که می‌توانید با داشتن اطلاعات حساب شخصی و نام پیج از طریق پلیس فتا پیگیری و ردیابی نمایید.

شکایت از پیج اینستاگرام

چگونه باید شکایتم را از پیج های اینستاگرام مطرح کنم؟

شما با گزارش تخلف اعم از توهین، کلاهبرداری و …، می‌توانید که از شخص، پیج و یا اکانت اینستاگرام شکایت نمایید و مراحل قانونی آن را طی نمایید.

بطور دقیق‌تر شما می‌تواند علیه پیج های اینستاگرامی به روش های زیر اقدام نمایید:

 1. به دادسرای جرائم رایانه‌ای(پلیس فتا) به آدرس فلکه دوم صادقیه، بزرگراه آیت اله کاشانی، خیابان اباذر، نبش بوستان دوم غربی مراجعه کنید و در بخش جرائم رایانه‌ای تشکیل پرونده دهید و مراحل قانونی را طی نمایید. دادسرا بر حسب موضوع پرونده را بررسی و به پلیس فتا ارجاع می‌دهد. همچنین برای سایر شهرها میتوانید به پلیس مختص آن شهر مراجعه کنید که آدرس این مراکز در لینک لینک زیر موجود می باشد.

  اگر شخص متخلف مشخص باشد، قاضی او را به دادگاه احضار نموده و اظهارات او را دریافت می‌کند. ولی اگر شخص مشخص نباشد پلیس وارد عمل می‌شود و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

 2. پلیس فتا سایتی را راه اندازی نموده است www.cyberpolice.ir که با ورود به آن و با کلیک کردن بر روی گزینه اطلاعات مردمی می‌توانید که شکایتتان را ثبت کنید و از طریق پلیس فتا موضوع را پیگیری نمایید. پس از ثبت، پلیس فتا با شما تماس می‌گیرد و پیگیر مسئله می‌گردد.
 3. برخی از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد هستند و این نماد اعتماد را مرکز توسعه تجارت به سایت‌هایی که صلاحیتش را دارند می‌دهد. اگر از فروشگاه و پیجی که خرید کرده‌اید نماد اعتماد داشته باشد، شما به راحتی و با مراجعه به سایت WWW.ENAMAD.IR می‌تواند مراجعه کنید و با کلیک بر گزینه سامانه ثبت شکایات، شکایت مدنظرتان را ثبت نمایید و پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

دادگاه صالح به رسیدگی علیه پیج های اینستاگرامی کدام است؟

دادگاه صالح برای رسیدگی، دادسرای محل وقوع جرم است که در این مورد عبارت است از محل سکونت شما.

شکایت علیه پیج اینستاگرامی چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به حجم پرونده‌ها و با توجه به اینکه متاسفانه روز به روز بروز این اتفاقات در فضای مجازی باید بیان کرد که به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست و نمی‌توان زمان دقیقی را بیان کرد.

برای شکایت از پیج اینستاگرامی چه مدارکی باید به همراه داشته باشم؟

برای شکایت شما باید که تمامی مدارک و مستنداتی را که دارید ارائه کنید و آن هارا ضمیمه پرونده‌تان نمایید و توجه داشته باشید که بر اساس ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی، برای اثبات این عمل، از اقرار شهادت، قسامه و سوگند باید استفاده نمود.

شکایت از پیج اینستاگرام

نمونه شکایت از پیج های اینستاگرامی

 • عنوان شکایت: کلاهبرداری رایانه‌ای
 • دلایل: ۱- رسیدهای پرداخت ۲- پیام‌های تلگرام / واتس اپ/ دایرکت اینستاگرام ۳- کارت ملی
 • زمان وقوع جرم: فروردین ۱۳۹۹
 • مکان وقوع جرم: بستر اینستاگرام

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۱ تهران (دادسرای جرائم رایانه‌ای)

با سلام

احتراماً؛ به استحضار عالی می‌رساند:

اینجانب در اواخر سال گذشته طی تبلیغات اینستاگرامی مشتکی عنه جهت خرید از پیج اینستاگرامی: …….. در تاریخ ……… جمعاً مبلغ پنج میلیون تومان به حساب فردی به نام …… به شماره کارت ….. واریز نمودم؛ اما متاسفانه با گذشت حدود ۲ ماه خبری از اجناس وعده داده شده نیست.

این شخص با ظاهر سازی و انجام اعمال متقلبانه در قالب تبلیغات مختلف خود را فروشنده لباس‌های ارزان قیمت معرفی می‌کند و بدون اینکه کالایی تحویل دهد با گرفتن سفارش‌های متعدد صرفاً از افراد مختلف پول می‌گیرد.

بنابراین به موجب ماده ۱۰۷ قانون آیین دادرسی کیفری بنده تقاضای تأمین خواسته بصورت فوری و به صورت انسداد حساب مشتکی عنه به شماره مذکور را به میزان واریزی دارم.

همچنین، به موجب ماده ۱۳ قانون جرائم رایانه‌ای تقاضای مجازات این فرد را به عنوان کلاهبردار رایانه‌ای می‌نمایم.شکایت از پیج اینستاگرام

نمونه شکواییه تهدید به انتشار عکس خصوصی در اینستاگرام

 • دلایل: پیام‌های دایرکت اینستاگرام
 • زمان وقوع جرم: فروردین ۱۳۹۹
 • مکان وقوع جرم: بستر اینستاگرام

ریاست محترم دادسرای جرائم رایانه‌ای تهران

با سلام

اینجانب …… به نشانی: …… با ضمیمه کردن تصویر پیام‌های اینستاگرامی آقای …… با اکانتی ناشناس اعلام می‌دارد از ایشان شکایت دارم.

لازم به ذکر است آقای … از طریق هک کردن حساب کاربری بنده در اینستاگرام که خصوصی بوده، تصاویر خصوصی‌ام را ذخیره کرده و مرا تهدید به انتشار عمومی عکس‌ها در فضای مجازی در ازای درخواست‌های غیر اخلاقی‌اش نموده است.

خواهشمند است جهت حفظ آبروی بنده در اسرع وقت وی را جلب نموده و قرار مجرمیت شان را صادر نمایید.

235 پاسخ

 1. سلام امروز یک شخصی در دایرکت ب عنوان فرد خارجی شروع ب صحبت کردن با من کرد
  واز من اطلاعت خواست تعداد فالور ها و پستهای اون عجیب و کمه امکان داره کلاهبرداری باشه چطور میتونم بفهمم ک اون شخص خارجی نیس؟

  1. سلام خیلی پیش میادکه افراد اینطوری صحبت باز میکنند حتما دلیل کلاهبرداری نمیشه ولی به افراد نا آشنا اعتماد نکنید.

   1. سلام من ب پیجی برای خرید پالتو مراجعه کردم در اینستاگرام ولی بعداز واریز مبلغ پاسخ گو نیستن حتی شماره تماسی هم ک گذاشتن رو جواب نمیدن من برای شکایت چکار میتونم انجام بدم

     1. سلام وقت بخیر
      خسته نباشید
      ببخشید من از یک پیج خرید کردم و بعد از واریزی یک ماه بعد کل حسابم خالی کرده امکانش هست کمک کنید چطور میتونم شکایت کنم ۰۹۲۲۱۵۹۰۲۴۶🙏

     2. سلام به دادسرای جرائم رایانه ای مراجعه کنید و برای اینکه چه نوع شکایتی مطرح کنید باید شرایط برداشتن وجه بررسی بشه میتونید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰ تماس بگیرید

    1. سلام
     من چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ یک استوری دیدم که لباس های پاییزی شیک گذاشته بود و آف زده بود کلا ۱۲۰ تومن پول هر لباس را زده بود بعد وارد پیجش شدم دیدم یک عالمه لباس گذاشته همچی رضایت مشتری و…… یکم اعتمادم جلب شد از سه تا لباس هاش خوشم اومده بود بهش پیام دادم سریع جواب داد و یک شماره کارت داد شماره کارت هم این بود 👈۵۸۵۹۸۳۱۱۳۴۷۰۰۱۴۴
     به اسم غزل غفاری پور،،، اسم پیج هم butique_onlin بود مبلغ ۴۰۰هزار تومان واریز کردم و همه چی اوکی بود تا دوروز بعد که بلاک کرده ولی چت و قبض واریز رو دارم

     لطفا کمکم کنید
     من هم این اتفاق برام افتاد

     1. سلام:می توانید از دادسرای جرایم رایانه ای شکایت نمایید.

   2. سلام من از ی پیج اینستاگرام ی اصلحه بادی سفارش دادم بعد اینک مبلغ رو واریز کردم ن جواب پیام میدن ن تلفن بلاکمم کرده و من متاسفانه چت هاشو پاک کردم اما فیش واریزی مبلغ رو دارم میشه ازش شکایت کنم ؟؟

  2. سلام..سایت فتا گزارشهای مردمیش اصلا باز نمیشه..اخه این سایت فتا خودش مردما سرکار گذشته.بعد ما میخایم بریم اینجا شکایت کنیم

 2. با سلام و تشکر از توضیحات خوب شما، ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
  پسر من (۱۵ ساله) از طریق پیجی در اینستاگرام شخصی را پیدا کرد تا در ازای مبلغی ، یک بازی ps4 ش را آپگرید کند.
  پول را به کارتش واریز کرد و پسورد اکانتش را در اختیار فرد قرار داد. سه روز بعد که سراغ گرفت و از انجام ندادن کارش شاکی بود، با فحاشی و تهدید آن فرد مواجه شد.
  وی پسورد اکانت پسرم را تغییر داده و تمام بازیهایش را مال خود کرده.
  میخواهم از وی برای کلاهبرداری، فحاشی و تهدید سکایت کنم، چگونه ممکن است؟
  با سپاس

  1. سلام نمونه شکوائیه های مربوطه در سایت وکیل تاپ وجود دارد طبق همان به دفتر خدمات قضایی رفته و شکوائیه ارائه دهید

   1. سلام و عرض خسته نباشید
    ببخشید یه سوال من اقدام به خرید پیج اینستاگرام کردم طرف مقابل گفتن اول باید مبلغ را واریز کنم بعد رمز را ارسال میکنن بعد از واریزی یه مز اشتباه دادن همراهشونم خاموش کردن آیا من میتونم رو مکالمات اینستا و وات ساپ و شماره کارتی که حواله زدم اقدام کنم و شکایت مطرح کنم ممنون میشم جواب بدین

 3. سلام وقت بخیر
  سوال بنده اینه اگر مبلغى از اینستا بابت جنسى پرداخت کرده باشم و اون پیج جنس با ارزش پایینتر ارسال کنند و پس هم نگیرند در صورت نارضایتى ،میشه شکایت کرد یا خیر

  1. سلام شما میتوانید شکایت خودتونو از طریق پلیس فتا مطرح کنید

 4. سلام
  ازیک پیج اینستاگرام ساعتی خریدم که ۵۸۰ تمن از من گرفت و بسته رو فرستاد متاسفانه این بسته توسط مامور پست برگشت داده شد و فردای همون روز به تهران برگشت داده شد( بعلت عدم کامل بودن اطلاعات و…. )
  دو روز بعد در پست تهران بوده به عنوان مرجوعی
  بعد از یک هفته و پیگیری من از طریق شماره واتس آپ و کشمکش
  در صفحه ی پیگیری مرسولات برگشت به پست منطقه ی ۱۴ خورده و با کمال تعجب نوشته بود مرسوله تحویل گیرنده گردیده است
  این رفته بسته رو گرفته بعد به من میگه هزینه پیک موتوریت شده ۱۱۸ هزارتمن بفرستین به کارت براتون بفرستم.
  گفتم لطف کنید این مقداری که هزینه کردید رو کم کنید باقی رو پس بدین
  میگه من جنسی که فروختم پس نمیگیرم
  حالا واقعا نمیدونم بخاطر ۵۸۰ تمن برم شکایت کنم یا نه
  به دردسرش میارزه واقعا

 5. سلام می خواستم یک نفر رو عقد موقت کنم و وقتی پول رو واریز کردم دیگه جواب ندادند.به نظر شما شکایت کنم.از پیج اینستا رو دارم.شماره موبایل دو مورد.شماره کارت.و رسید پرداخت و پیامک رد و بدل شده.

 6. سلام من ب پیجی برای خرید پالتو مراجعه کردم در اینستاگرام ولی بعداز واریز مبلغ پاسخ گو نیستن حتی شماره تماسی هم ک گذاشتن رو جواب نمیدن من برای شکایت چکار میتونم انجام بدم

  1. من از سایت ایران کالا استور پالتو خریدم ولی بعد دوماه که ارسال کردند بسیار بی کیفیت و دو خت و سایز اشتباه فرستادن و پس هم نمی گیرند. شما از کجا سفارش دادید؟

   1. سلام منم ازشون خرید کردم کیفیت پالتو خیلی پایین تا جای که میتونید تو اینستا عکس دوتا پالتوم بذارید که ببینن چقدر تفاوت داره این پیج داره کلاهبرداری میکنه پالتوی که فرستادن ادم روش نمیشه خونه بپوشه

 7. سلام روز بخیر یک پیجی هست که ب عنوان دعا نویسی داره کلاهبرداری میکنه وازهمه جالب تر اینه ک همرو تهدید میکنه که کاری میکنم روزگار خوش نبیینید من میخواستم از این پیج شکایت کنم میشه راهنماییم کنید 🙏

 8. سلام روز خوش یه پیج اینستا مدعی بود که انگشتر موکلدار داره و۳ میلیون از من گرفته ویک انگشتر معمولی بدل فرستاده وجوابگو هم نیست میتونم شکایت کنم ؟

 9. سلام دوز خوش من از یک پیج اینستا انگشتر موکلدار به قیمت ۳ میلیون خریدم وانگشتر بدل برام فرستادن بدون خاصیت وجواب تلفن هم نمیدن ..ممکنه بتونم شکایت کنم؟

  1. سلام خسته نباشید
   یه پیج فروش تبانی شرط بندی ۷۰۰هزار پول واسه یه فرم واریز کردم ولی فرم نداده الان هم جوابمو نمیده چجوری میتونم شکایت کنم؟

   1. با سلام

    امکان پیگیری قضایی وجود دارد لیکن نتیجه رسیدگی قطعی نیست

 10. سلام ایا میتونم از یک سایت خارجی که یک سایت امن هست و گوگل تاییدش کرده چون هم اون علامت قفل و https رو هم داره شکایت کنم ؟
  اگه میتونم شکایت کنم چطور میتونم ؟
  و چیکار باید بکنم ؟

 11. سلام وقتتون بخیر
  من از یک پیج لباس خریدم
  الان بعد از گذشت بیشتر از یکماه هنوز ارسال نکردن بسته منو
  وقتی هم که پیام میدم و میگم ارسال کنید فقط میگن صبور باشید پست مشکل داره
  الانم میگه برید شکایت کنید
  سوالم اینه که من به تنهایی شکایت کنم ، ادعام به جایی میرسه یا لازمه چند نفر دیگه شکایت کنن؟

  1. سلام اگر رسیدگی کنن بله نیاز به تعداد شکات نیس ولی اصولا کلاهبرداری های ایستایی زیاده و روند پیگیریش هم خارج از حوصله

 12. سلام میتوانیم به پیجی شکایت کنیم که با جیمیل فیک درست شده باشد یعنی تنها چیزی که اینستاگرام از از او دارد جیمیل باشد و او را رد یابی کنیم

 13. با سلام
  من ساعت از اینستاگرام خریدم و بعد از اینکه رسید اون کیفیت لازم رو نداره من با هاشون تماس گرفتم و خواستم که ساعت رو برگردونم و پولم رو پس بدن ولی قبول نکردم و توهینم کردن آیا با شکایت من به پولم می رسم

  1. سلام میتونید شکایت کنید ولی حجم پرونده های این چنینی بسیار بالاست

 14. سلام وقت بخیر. یه پیج اینستا محصولات بهداشتی درمانی میفروشه مثل قرص های لاغری و درمان لک و جوش و …. توی بیو پروفایل زده با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تاییدیه سازمان غذا و دارو. بهش پیام دادم گفتم عکس مجوز ببینم یه عکس از محصول فرستاد فقط سیب سبز دیده میشد گفتم شماره پروانه بدین لطفا استعلام بگیرم شماره ثبت داد! بعد گفتم اینکه شماره ثبته، بلاکم کرد و پیام هاشو پاک کرد! بعنوان کسی که داره از اسم مجوز بهداشت سواستفاده می‌کنه میتونم ازش شکایت کنم؟ باید کجا شکایت کنم؟ فتا یا سازمان غذا و دارو؟

 15. سلام. شخصی که با من خصومت شخصی دارد با اکانت های مختلف اینستاگرامی هر چند وقت یه بار اقدم به فحاشی و تهدید و تو هین میکنند و سپس اکانت را میبندد . آیا با داشتن اسکریت شات از پیام ها میتوانم شکایت کنم .البته نمیدانم همه ای این ها کار یک نفر است یا چند شخص مختلف!

 16. سلام وقتتون بخیر
  من ۳ میلیون ۵۰۰ هزار تومان هزینه برای تبلیغات در اینستاگرام پرداخت کردم، بازخورد خیلی ضعیفی داشت، به این دلیل که توی زمانی انتشار داده شده که نت های کشور ضعیف و قطع و وصل میشد(طبق ویس خود صاحب پیج، هر چی سعی کردم قانع کنم جواب نداد میتونیم پیگیر باشم؟

  1. سلام خیرقابل شکایت نیست. ایشون که تعداد بازخورد ومشخص نکردند

 17. سلام وقتتون بخیر
  من داخل اینستاگرام پیج قنادی خونگی دارم و جایی ک آموزش دیدم بدون اجازه من کارای منو بر میدارن و میزارن داخل پیج خودشون و لوگو و ایدی من رو هم حذف میکنن و مینویسن کار هنرجو (تبلیغ برای هنجوی جدید)
  حالا هم بلاک کردن منو ولی باز هم از کارای من سواستفاده میکنن و اصلا جوابگو نیستن میتونم شکایت کنم ؟ نتیجه ای داره؟؟؟

  1. سلام بله قابل شکایت هست ولی با توجه به حجم پرونده ها طول میکشه رسیدگیش ولی خب شکایت کنید هزینه ای نداره

 18. سلام خسته نباشید من از یک پیج اینستاگرام خرید کردم بعد به من گفتن یه هفته دیگه ارسال میشه بعد از یک هفته که ارسال نشد من بهشون پیام دادم ولی جواب من رو ندادن الان سه هفته شده که نه جواب من رو دادن و نه چیزی دست من رسیده من میخوام ازشون شکایت کنم لطفا میشه بهم بگید از چه سایتی یا با چه شماره ای باید ازشون شکایت کنم ؟از سایت فتا میشه این کار رو بکنم؟

 19. با سلام من مبلغ ۱۳۰ هزارتومان پرداخت کردم به حساب یه پیج اینستاگرامی جهت خرید گل طبیعی عکس هرسه تا گل رو هم واسشون ارسال کردم ولی گل های ارسالی شون اصلا قابل مقایسه با عکسها نبود و عملا” کلاهبرداری کردن اصلا ارزش گلها اون مبلغ نبود امکان شکایت به پلیس فتا هستش؟؟؟

  1. سلام اسم کلاهبرداری نمیشه گذاشت ولی میتونید دادخواست الزام به تحویل مبیع مرغوب و با کیفیت مطرح کنید

   1. سلام یک شخص ب نام من پیج فیک زده و از اون با نام من و موقعیتم سواستفاده کرده به محض پیگر شدن و اطلاع ب پلیس فتا شخص کلاهبردار پیج رو دلیت اکانت کرده بود و پای ابرو و حیثیت من وسط هست و همه میگن چون پیج دلیت شده کاری نمیشه کرد اخه من چطور بگذرم از ابروم خواهش میکنم اگر راهی هست بگید؟

 20. سلام من حدود یک هفته پیش یک خرید کردم از اینستاگرام و ایشون به من گفتن ۵شنبه اربعین و تعطیله و شنبه پست میشه و ۴روزه به دستتون میرسه من دیروز بهشون پیام دادم و گفتم که کد رهگیری رو لطف کنند ولی ایشون جواب ندادن و من شک کردم و به دوستم گفتم تا پیام بده اگر به دوستم جواب داد و به من جواب نداد میفهمم که کلاهبرداره و همینطور هم شد دوباره بعد بیشتر از ۲۴ساعت پیام دادم ایشون پیام منو دیدن ولی جواب ندادن من هم لحنمو عوض کردم و جدی تر صحبت کردم باهاشون و ایشون یه دفعه قاطی کرد و به من فحش های ناموسی و خیلی رکیکی داد من هم بلاکشون کردم برای همین پیاما پاک شدن ولی شماره کارت و اسم این اقارو دارم و مبلغ سفارش هم ۸۵تومن بود کاری میتونم بکنم؟

  1. سلام اینجور کلاهبرداری ها زیاده امکان شکایت هست ولی پیگیریش با توجه به مبلغ کمش خیلی جدی گرفته نمیشه

 21. سلام دوست من از دیجی قاب موبایل خریده و بعد از ارسال فیش واریزی به پیج دیگه کالایی دریافت نکرده از اواخر تیر ماه تا الان (در این مدت از شون پرسیده هر بارگفتن کد مرسوله رو چک کنین اما نبوده )بعد استوری و پست در مورد کلاهبرداریاین پیج گذاشته که از من هم درخواست انشار داشت من هم انتشار کردم و الان اون پیج منو تهدید به برخورد قانونی کرده آیا می‌تونه ؟

  1. سلام نه صرفا تهدید کرده شما شکایت کنید برای کلاهبرداری ازشون

 22. سلام
  من از یک پیجی لباس خریدم و برام فرستادن در پیج دیگرهمون لباس رو با ۱/۳ قیمت دیدم امکان شکایت به فتا هست یا مربوط به تعزیرات؟

  1. سلام خیر با توجه به حجم شکایات از اینستا شما باید قبل خرید دقت می کردید

 23. در ضمن مبلغ ما به االتفاوت ۱۵۰ تومنه اصلا ارزش پیگیری داره؟

 24. در ضمن مبلغ ما به االتفاوت ۱۵۰ تومنه اصلا ارزش پیگیری داره؟آیا

 25. سلام خسته نباشید.بنده سوالی داشتم.میخوام بدونم امکان ردیابی و شناسایی فردی که با چندین پیج فیک در اینستا که وحشتناک مزاحم خودم و اعضای خانوادم میشه از طریق شکایت هست یا خیر؟طبق چیزایی که شنیدم بخاطر اینکه اینستا در ایران سرور نداره امکان ردیابی و شناسایی نیست.ممنون میشم جواب بدین

 26. سلام من از یک پیج اینستاگرام خرید کردم ی کار بیکیفیت برام قرستاد با اشتباه بهش پیام دادم بهش گفتم شروع کرد به فحش دادن به من و بلاکم کرد بنظرتون میتونم شکایت کنم

  1. سلام بله قابل شکایت توهین و الزام به ارائه کالای با کیفیته

 27. سلام پیجی به اسم نماینده سوشیال استور ازم پول گرفت برام فالور بفرسته،وقتی پول رو گرقت نه جوابی داد و نه فالوری فرستاد.چندین نفر دیگه هم از طریق این پیج کلاهبرداری شده.امکان شکایت غیر حضوری وجود نداره؟؟با این شرایط کرونا واقعا سخته رفت و آمد

  1. سلام بله به سایت فتا مراجعه کنید و اعلام تخلف کند

 28. سلام من از یک پیج اینستاگرامی پالتو سفارش دادم میگن که فرستادیم محصول رو ولی هر چقدر میگم کد مرسوله بدین خودمون پیگیر کنیم…پاسخگو نیستند…من از پیج اینستا و شماره تلفنش و پیام های رد و بدل شده در واتساپ و شماره کارت و رسید واریزی…میتونم شکایت کنم؟؟اگه شکایت کنم پولم برمیگرده به حساب؟؟

  1. سلام شکایت که میتونید بکنید ولی پروسه بازگشت مبلغ زمانبره و بعضی وقت ها غیر ممکن

 29. سلام یک پیچ انیستاگرام امروز سر من کلاهبرداری کرد مخاستم بازی خرید کنم

 30. باعرض سلام خدمت شما-حدود۲ماه ،پیش از پیج فروشگاه اینترنتی بگلندحدود۳میلیون ۱۳۰هزارتومان کیف زنانه عمده خریداری کردم-مسول این فروشگاه آقای امیر عساکره میباشد که از فرستادن اجناس امتناع کرده است وبه هیچ عنوان جواب تماس بنده را نمیدهد-باچند شماره دیگه تماس گرفتم گفته فرستادمه ولی رسید بارنامه رو هم ارائه نمیده
  همکاران گرامی گول این سایت کلاهبردار نخورید-درخرید اول به راحتی برای جلب اطمینان ارسال میکنه ولی دفعه دوم ارسال نمیکنه
  آدرس کانال این سایت@Baglandvip
  وآدرس اینستاگرامbaglandvip

  1. تو پیج اینستاگرام کسی مزاحمم میشه و منو تهدید میکنه که از من عکس و فیلم داره من ایشونو بلاک کردم ولی بعد پیجی با فالور کمتر منو فالو کرد و از نوع پیام دادنشون شک دارم که همون پیج قبلی و هر دفعه بلاک میشن با پیج چدید منو فالو میکنن.من واقعا نگرانم چیکار باید کنم لطفا کمکم کنید.ممنون خ

 31. از طریق یکی پیج فیک تهدید شدم حالا اون پیج پاک شده و پیاماش هم پاک کرده ایا میتونم شکایت کنم

  1. سلام بله میتونید ولی برای اثباتش باید مدرک داشته باشید

 32. سلام من ۸ ماه پیش پیجی در اینستاگرام داشتم ولی با بی تجربگی بدون اینکه که پیج را از بین ببرم اینستاگرام را پاک کردم و پیج موند.
  حدود ۵ ماه پیش من دوباره اینستاگرام را ریختم و دیدم اون پیج با عکس و اسم خودم مونده و یکی اون رو هک کرده و به من پیام داد که عکس در پیج تو میذارم ولی خب نذاشت ولی هنوز اون پیج با عکس و اسم خودم هست و به ان دسترسی نمیتونم پیدا کنم
  خیلی نگرانم کرده لطفا راهنمایی کنید!!!

 33. باسلام من از یک پیچ وسایل جانبی گوشی که همه افراد مشهور اینستا ایشون و تبلیغ کرده بودن خرید کردم وپولو پرداخت کردم ولی ایشون سفارش منو نفرستاد و جوابگو نیستن من باید چیکار کنم

 34. سلام یک شخص ب نام من پیج فیک زده و از اون با نام من و موقعیتم سواستفاده کرده به محض پیگر شدن و اطلاع ب پلیس فتا شخص کلاهبردار پیج رو دلیت اکانت کرده بود و پای ابرو و حیثیت من وسط هست و همه میگن چون پیج دلیت شده کاری نمیشه کرد اخه من چطور بگذرم از ابروم خواهش میکنم اگر راهی هست بگید؟

 35. سلام خسته نباشی ممنون از پاسخ هایی که به سوالات دادید خیلی استفاده کردم
  برای خودم یه مشکلی پیش اومده میتونید راهنماییم کنید
  من برای تبلیغ یه کالای خودم به یک پیج مبلغی واریز کردم که اون پیج به شکل فروش ویژه هر هفته یکبار برام اگهی رو تکرار کنه ولی اون پیج پول رو گرفت ولی فقط یک بار اگهی کرد من در عرض ۱۳ روز جنسم رو فروختم ولی اون شخص باید دوبار برام اگهی میکرد میتونم براش شکایت و پیگیری کنم

  1. سلام اگر قرارداد یا نوشته ای هست میتونید الزامشون کنید به تعهد مورد نظر

 36. سلام
  یک نفر در اینستاگرام با پیجی شبیه به پیج فامیلم احوالپرسی کرده و بعد از حرف زدن عکسای خانوادگیشو ازم خواست و من در دایرکت براش ارسال کردم… بعد که همون فامیلم اومد خونمون فهمیدیم که اون یه نفر دیگه بوده که ما رو قول زده و عکسای خصویصیمونو گرفته والان تهدیدمون میکنه.

  ایا امکان شکایت و پیدا کردن طرف وجود داره؟

 37. سلام و خسته نباشید
  شخصی ناشناس که احتمالا شماره موبایل من رو داره عکسهای پروفایل تلگرامم رو برداشته و توی یک پیجی در اینستاگرام که مشکل فساد داره گذاشته،باید چیکار کنم؟ همون فلکه دوم صادقیه باید برم؟

 38. با سلام ، یک پیج فروش محصولات جنسی از من کلاهبرداری کرده اند و ارسال نکردن سفارشم رو آیا پیگیری این مورد از طریق پلیس فتا برای خودم بد تمام نمیشود ؟

 39. سلام من مبلغی رو برای تبلیغ برای پیجی ریختم ولی پاسخگو نیستن میشه شکایت کرد ازشون؟

  1. سلام من هم همینطور در پیج insta_tablig مقداری پول بابت تبلیغات و جذب فالور ریختم که نه از فالور خبری شد و نه از پولم
   و فقط وعده های دروغ
   ایا راهی برای شکایت هس

 40. سلام
  شنبه شخصی به نامه سید محمد حسین طاهری با اکانت iran-hck به من پیام داد که برام با صد هزارتومان ده کا فالور اضافه خواهد کرد با شماره حساب۶۲۸۰۲۳۱۳۶۱۵۰۸۸۰۶ و من صد تومان برایش واریز کردم قبل از واریز مدام پیام میدام
  الان آف خورده وقتت تمام میشه پولو سریع واریز کن اگر فالور زیاد نشد پول شما رو پس میدهیم و تضمین کرد ولی بعد از واریز وجه دیگه جواب نداد خواهشن پیگیری کنید سر کس دیگه کلاه نزاره حالا فکر میکنم منو مسدود کرده و همه پستهاش رو پاک کرده

 41. سلام خانم سعیده
  بنده هم از سایت ایران کالا پالتو خریدم کیفیت خیلی خیلی پایین من میخوام پیج شون اسکرین شات بگیرم تا جایی که میتونم تو اینستا بذارم که دارن کلاهبرداری میکنن عکس پالتوی که تو پیج شون بود سفارش دادم با اونی که فرستادن چقدر فرق داره

 42. سلام ، شخصی اکانت فیک ساخته ، و به اسم بنده در مجازی فعالیت میکنه ، چطور بفهمم این شخص کیه

  1. سلام برای شکایت به دادسرای جرائم رایانه ای مراجعه کنید

 43. یکی اسم اکانت منو دزدیده و با اسم من با افراد مختلف حرف میزنه و عکسای منو استفاده میکنه چطور میتونم او اکانت رو شکایت کنم یا کاری کنم که اکانت بسته بشه؟

  1. سلام برای شکایت به دادسرای جرائم رایانه ای مراجعه کنید

 44. سلام وقت به خیر من مبلغ ۱۳۵ هزار تومان از یکی از پیج های اینستاگرام عینک سفارش دادم ،ایشون گفتند که ۴ روزه به دستم میرسه اما بعد از دوماه و نیم امروز به دستم رسید
  ایشون ادعا کردند که ارسال کرده بودند و مرجوع شده اما اسم من نه در لیست بود و نه کد مرسوله برای من فرستادند حتی پست هم رفتم
  امروز به دستم رسید اما نه اون رنگی بود که میخواستم و یکی از دسته های عینک هم کاملا کج بود در حدی که نمیشه روی صورت بزاری
  بهشون پیام دادم گفتند که پست این طوری کرده و ببرید عینک سازی و این حرف ها و در نهایت بلاکم کردند
  امکان شکایت هست ؟
  هم پیام ها موجود هست هم اسم پیج و هم فیش واریزی

  1. یکی از موارد غالب امروزه در خرید فروش کلا همین نکته است که کالا با موردی که ما دیده ایم بسیار متفاوت است به نحوی که اگر ابتدائا آن را اینگونه می دیدیم قطعا یا چنین هزینه ای برای آن نمیپرداختیم یا کلا از خرید آن منصرف میشدیم.
   اول از همه اگر سایت نماد اعتماد الکترونیکی داره که از طریق یایت ای نماد شکایتتونو ثبت کنید با از طریق سایت پلیس فتا شکایت انجام دهید که لازمه ی آن ثبت نام در ابن سایت میباشد.و هم میتوانید از مذجع قضایی مربوطه که همان دادسرای جرایم رایانه ای است با ارائه ادله و مدارکی که ذکر کردید شکواییه خود را تنظیم‌کنید.در نظر داشته باشید که شما باید مدارکی که ثابت کند شما کالایی با وصف بهتر را دیده اید موجود باشد یا کالا به قدری بی کیفیت باشد که عرفا چنین هزینه ای برای آن غیر متعارف درنظر گرفته شود. این در صورتی است که خسارت را اداره پست به کالا وارد نکرده باشد وگرنه که میزان غرامت را باید از پست بخواهید

 45. تو ی پیجی ی قیمت ی سنگ گرفتم. ابعاد ده در پونزده سانت. قیمت ۱۲۰ تومن گفت که من گفتم هزینش زیاده ممنون. که توهین کرد بهم. اینو میشه کاری کرد یا جرم حساب نمیشه؟

  1. سلام صد در صد میتونید ازش شکایت کنید و حتما اسکرین شات داشته باشید به جزای نقدی محکوم میشند

 46. سلام من از مزون تهران در اینستا خرید اینترنتی کردم و لباسی که واسم فریتادن مطابق عکس نیست و رنگش کاملا فرق میکنه و وقتی رفتم تو پیجشون اعتراض کردم منو بلاک کردن و واتساپ هم پاسخگو نبودند و ۴۰۰ هزارتومان هم هزینه کردم چطوری میتونم شکایت کنم من شهرستان هستم 😔

 47. سلام اگر تنها مدرک لازم از خیانت فرد اکانت اینستاگرامش باشد قابل شناسایی هست؟یعنی فردی با فردی متاهل در ارتباط باشد و مدارک را از بین ببرد،تنها از شخص ادرس اینستاگرامش موجود باشد قابل پیگیری میباشد؟

  1. سلام برای اثبلت خیانت و رابطه نامشروع باید مدرک محکمه پسند موجود باشد توصیه میکنم با وکیل امور کیفری مشاوره داشته باشید. ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 48. سلام وقت بخیر
  شخصی با نام و فامیل پیج اینستاگرام زده الان هم پیج رو حذف کرده آیا امکان شکایت کردن هست؟

 49. سلام من حدود ۵ ماه پیش از پیجی لباس سفارش دادم که طبق گفته ایشون یک ماهه باید به دستم میرسید دوماه شد و نرسید ایشوندجوابمو نمیدادن بعد ۳ ماه جواب دادن و گفتن که نرز ها بستس جنس نرسیده من هم قبول کردم ۴ ماه شد ایشون جواب نمیدادن بعد ی مدت جواب دادن گفتن جنیا رسیده و تا اخر هفته میرسه جنس دوباره نرسید دو هفته ی پیس گفتن اگه تا ۱۲ روز دیگه نرسید جتس مبلغ رو بر میگردونن الان که پیام میدم میگن بیان تهران و جواب منو میدن . 🙁 چیکار کنم

  1. سلام اگر ای نماد داره که به سایت اینماد شکایت کنید البته از طریق پلیس فتا نیز قابل پیگیریه البته پیشنهاد بنده اینه که این مدت هم صبر کنید تا نتیجه را اعلام کنند

 50. سلام من از پیج اینستاکرامی بمبلغ صد و چهل هزار تومن خرید کردم و تعدادی از کالای دریافتی که جافنجانی و کیسه وکیوم بوده مشکل دارن.میله ی جا فنجانی شکسته و کلا بسیار بی کیفیت است و کیسه وکیوم سوراخ است. با پشتیبانی تماس گرفتم پاسخگو نیستند و هفت روزه بنده رو علاف کرده اند. خواستم ازتون راهنمایی بگیرم بنظرتون چکار کنم ؟

  1. سلام میتونید دادخواست الزام به ارائه کالای با کیفیت مطرح کنید.

 51. سلام یک نفر من رو تهدید کرده واسکرین چتامو میخواد برای فالورام بفرسته چکار کنم؟

  1. سلام میتونید ازش شکایت تهدید مطرح کنید . برای طرح شکایت با ما تماس بگیرید ۰۲۱۹۱۰۰۲۰۹۰

 52. سلام یک نفر من رو تهدید کرده واسکرین چتامو میخواد برای فالورام بفرسته چکار کنم؟لطفا کمک کنید

 53. سلام من یه پالتو وشلوار از یه پیج اینستاگرام سفارش دادم بعد از واریزی کد مرسوله رو ازشون خواستم جوابگو نبودن لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام میتونید شکایت کنید .دادسرای جرائم رایانه ای

 54. سلام پیجی با اسم و عکس من اکانت فیک درست کرده و خودش رو به جای من جازده،عکسای خصوصی رو از اکانت تلگرامم که کسی شمارمو نداره و هیدنه برداشته ،چندین بار پیج رو از طریق اینستا حذف کردم اما بازم برمیگردونه،من نمیدونم اون شخص کیه میتونم شکایت کنم به جایی میرسه ؟چقدر طول میکشه؟هزینه ش چقدرمیشه؟

  1. سلام بله میتونید به دادسرای جرائم رایانه ای شکایت کنید .زمانش با توجه به حجم شکایات اینچنینی طبعا کوتاه نیست . هزینه ای نداره ده هزار تومن هزینه شکایته

  2. سلام ی پیج اینستاگرامی بود برای فروش اصلحه بادی و شکاری من براشون پول واریز کردم برای اصلحه بادی اما بعد واریز ن پیام جواب میده ن تلفنشو من متاسفانه چت هاشو پاک کردم اما فیش واریزی شو دارم میشه شکایت کنم ازش

 55. سلام خسته نباشید من یه پیج اینستگرام دارم و بدلیجات دست ساز میسازم و با گوشی عکاسی میکنم و عکسها رو بدون افکت و فیلتر میذارم داخل پیج الان یه خانمی از من خرید کرده و میگه اینا با اون عکسی که داخل پیجه فرق داره درصورتی که همه عکسهایی که گرفتم تو پوشه کمرا گوشی هست ولی منو تهدید کرده یا پولمو پس بده یا شکایت میکنم خواستم ببینم میتونه منو تهدید به شکایت کنه یا نه چون من عین چیزی که تو عکسرو بهش تحویل دادم

 56. سلام خسته نباشید وقتتون بخیر
  یه پیج اینستاگرامی،با اسم طراحی چهره فقط ۱۲هرار منو فالو کرد و منم باهوش کردم،بعد عکس دختری که دوس دارم و براش فرستادم که برام طراحی کنه و دوتا ازش خواستم پول و واریز کردم به حسابش.الان شماره کارتشو دارم،بعد سه روز پیام دادم گفت فرستاده و تا یک هفته دیگه می رسه الان ده روز شده نفرستاده.اسم پیجشو عوض کرده منو بلاک کرده و جواب پیام هام و نمیده؟
  پولی که براش فرستادم مهم نیست ولی من میخوام ازش شکایت کنم باید چکار کنم؟

  1. سلام می‌تواند از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی http://www.CyberPolice.ir شکایت خود را ثبت کتید یا به دادسرای جرائم رایانه ای تشریفببرید برای شکایت

   1. سلام خسته نباشید
    ساکن تهران هستم، چند روز پیش از پیج اینستایی که نشون میده ادمینهاش ساکن ماهشهر هستن، خرید آنلاین انجام دادم. بعد از خرید ادمین پیج پیگیریهای من رو برای دریافت کالایی که ازش خریدم بی پاسخ گذاشته، پیامهام رو جواب نمیده و حتی تلفن‌هام رو.
    چطور باید پیگیری کنم؟ مطمئنم فقط من با چنین مشکلی در خصوص اون پیج مواجه نیستم و مطمئنم آخرین نفر هم نخواهم بود. چطور باید پیگیری کنم . خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین

    1. سلام شکایت کلاهبرداری رایانه ای مطرح کنید در دادسرای جرائم رایانه ای خودتان

 57. من خواستم اینترنتی ثبت تخلف کنم جایی نداشت که ثبت کنم.. گزینه ای نبود.

  1. سلام بستگی به محتوا پیام داره که بشه شکایت کرد یا خیر

 58. سلام خسته نباشید من در یک پیج که ترید ارز دیجیتال انجام میدادند یه تومن واریز کردم ولی بعد از چند روز دیلیت اکانت کردند ولی من شماه همراه ان ها رو دارم کار یمی تونم بکنم؟؟؟

 59. سلام یکی از عکس های خودمو در پیجیش گذاشته چیکار کنم ؟لطفا راهنمایی کنید.
  پیج طرفی که گذاشته هم اسم منه هم از عکس های من استفاده کرده اسم پیجیش vafamolavi

 60. سلام. خسته نباشید. چندشب پیش شخصی تحت عنوان پلیس فتا به دارکت بنده امد و شروع به گفتن تهمتهایی کرد که مثلا بنده اون جرمارو انجام دادم. اینطور که معلوم شد گوشی بنده روهم هک کرده. میخواستم ببینم همچین چیزی امکان داره که پلیس فتا چنین کاریو انجام بده؟ یعنی فقط صرف یک کامنت شخصی بنده رو تحت پیگرد قرار بدن؟ با تشکر

  1. سلام معمولا پلیس از دایرکت وارد نمیشه ولی باید متن فرستاده شده بررسی بشه

 61. سلام.
  من یه جنس رو به قیمت ۱۷۵ تومان خریدم، ولی بعد از ۱۳ روز، هنوز نرسیده.
  جواب دایرکت که نمیدن، با شماره ای که اون موقع بود (الان پاک شده) هم تماس گرفتم، جواب ندادن، بعد پیام دادن شما، گفتم مشتری هستم، بلاکم کردن.
  حالا میخواستم بپرسم. هزینه ی شکایت چقدره؟؟؟
  میارزه برم شکایت کنم؟؟
  شماره کارتشو دارم و شمارش رو…

  1. هزینه ای نداره صرفا نوشتن شکوائیه هست که آن هم هزینه ای نداره

 62. با سلام. از یک پیج اینستاگرامی روفرشی به قیمت ۷۸۰ هزار تومان خریداری شده که چیزی که سفارش داده شده با چیزی که ارسال شده متفاوته و در دایرکت هم قبول کردن که اشتباه شده. گفتن با شرکت صحبت میکنن تا پس‌گرفته بشه یا تعویض. الان یک هفته گذشته و دیگه جواب نمیدن. با توجه به اینکه یجورایی کلاهبرداری حساب میشه . پلیس فتا شکایت بشه بنظرتون پیگیری میشه؟

  1. سلام خیر موردجز کلاهبرداری نیست میتونید دادخواست الزام به تحویل کالا مطرح کنید

 63. سلام ببخشید پیجی به من درخواست داده که کارش جعل گواهینامه و کارت ملی هست چطوری میتونم گزارش کنم

 64. سلام. من به یک پیج هکر مبلغ بالا پرداخت کردم واسه اینکه گوشی یه نفری که تو زندگیم مشکل ایجاد کرده بود رو هک کنم که گوشیشو ببینم. اما متاسفانه بعد از اینکه واریز کردم دیگه جواب ندادن. قبلشم واسه اعتماد سازی گفتن مجوز از دادگستری دارن واسه امنیت شبکه و…. . شماره کارتی که دادن هم بنام یه خانم بود که پرسیدم گفتن مال خانومشونه کارت خودشون رو نمیتونن بدن .
  الان من ازشون شماره واتساپ دارم و پیج اینستا و واریزی که براشون کردم. میتونم شکایت کنم؟؟؟
  کلاه خیلی هارو پس برمیدارن این سبکی.
  میترسم‌بهشون بگم که شکایت میکنم ازتون برن به اون نفر سوم اطلاع بدن و چند خانواده درگیر بشن. میشه لطفا راهنمایی کنین؟؟؟ 😔🙏

  1. سلام باید دید تحت عنوان کلاهبرداری میشه شکایت کرد یا نه با کلیک روی سایت زیر در قسمت مشاوره تلفنی یا متنی با وکلای ما مشورت نمایید
   https://vakiltop.com/

 65. سلام
  من پیج فروش بدلیجات در اینستاگزام دارم که تمام عکسها رو خودم گرفتم ولی بعضی پیج های همکارم عکسم رو میدزدن و لوگو خودشون رو میزنن میخواستم بپرسم این موضوع قابل شکایت هست؟

 66. من برای خرید یک اکانت بازی به یکی از پیج های تبلیقاتی رفتم و پس از واریز پول تمامی پست های پیج پاک شده و الان دو روزی میشه اماجوابی نگرفتم . چی کار باید بکنم ؟؟؟؟

  1. شکایت کلاهبرداری اینترنتی با مراجعه به دادسرای جرائم رایانه ای

 67. برید تو پیج gele_kon تو اینستاگرام و تجربه بد خریدتون رو برامون دایرکت کنید تا منتشر کنیم. اینجوری کانال های بدنام شناسایی میشن و پیگیری از پلیس فتا هم که زمانبر و هزینه بر هست لازم نمیشه. کمک کنید این پیج رونق بگیره و دست این پیج ها بسته بشه.

 68. سلام خسته نباشید
  یه پیج فروش تبانی شرط بندی ۷۰۰هزار پول واسه یه فرم واریز کردم ولی فرم نداده الان هم جوابمو نمیده چجوری میتونم شکایت کنم؟

 69. با سلام، طبق راهنمایی شما میخواستم از طریق آدرس سایت پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری اینستا گرامی شکایت کنم ولی تو سایت گزینه اطلاعات مردمی یا هر گزینه دیگه ای برای ثبت شکایت وجود نداره. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام تشریف ببرید دادسرای جرائم رایانه ای و شکایتتونو اونجا مطرح کنید

 70. سلام
  والا یپیجه ی تو اینستا بود منم ازش خرید کردم ۷۵ تومن ولی بعدش که پولو حساب ریختم دیگه جوابمو نمیده بلاکم هم کرده چکار کنم من

 71. سلام یکی از این ها که کلیپ درست میکنه پول گرفت تبلیغم نکرد شکایت کنم پولم بر میگردونن مدرک ام دارم

  1. سلام شکایت کنید . از شکایت نکردن و دست روی دست گذاشتن بهتره

 72. سلام خسته نباشید
  من از پیجی خرید کردم از تاریخ۲/۱۰/۹۹ولی سفارش منو نادیده گرفتن علاوه بر اینکه آنفالو کرد منو حواب هم نمیده اگرم جپاب بدن مدام عقب میندازن تاربخ رو میشه راهنمایی کنید لطفا

 73. سلام من از ی پیج اینستاگرام ی اصلحه بادی سفارش دادم بعد اینک مبلغ رو واریز کردم ن جواب پیام میدن ن تلفن بلاکمم کرده و من متاسفانه چت هاشو پاک کردم اما فیش واریزی مبلغ رو دارم میشه ازش شکایت کنم ؟؟

 74. سلام وقت بخیر آیا من چند ماه یش از دایرکتم پیام داده باشم بعد پاک کرده باشم پلیس فتا میتونن باز یابی کنند

  1. سلام خیر فقط در مورد جرایم امنیتی فتا اقدام به پیگیری میکنه

 75. سلام ا من از یه پیج کلاه بردار به نام سناتور موبایل، موبایل سفارش کردم و پول لا واریز کردم بعد از دو روز پیجشونو بستند گ هنوز بسته ام نرسیده کجا شکایت کنم

  1. سلام با اسکرین شات واریزیتون و پیام ها به دادسزای جرائم رایانه ایی مراجعه کنید

 76. سلام
  ما از طریق اینستاگرام تحلیل رمزارز انجام میدیم و گروه اختصاصی با اشتراک ماهانه داریم.
  حالا یکی از اعضا با اینکه بارها گفتیم بدون دانش ترید نکنین و حد ضرر بزارین, به علت نداشتن دانش کافی توی یک معامله متضرر شده و حالا مکررا فحاشی و تهدید به قتل میکنه.
  چجوری میتونم ازش شکایت کنم

  1. سلام تشریف ببرید دفتر خدمات قضایی و شکایت تهدید و توهین تقدیم کنید

 77. سلام. من از یک پیج اینستاگرامی لباسی خریدم. هزینه ش رو هم واریز کردم، فقط ۲۰ دقیقه بعد از اینکه مدل لباس رو بهشون گفتم، چون رنگ لباس از توی عکس مشخص نبود و من فکر میکردم سورمه ایه، بلافاصله وقتی فهمیدم مشکیه خواستم که به جای رنگ مشکی رنگ صورتی رو برام بفرستن، اما دیگه به هیچ عنوان قبول نکردن و گفتن ما همون رنگ مشکی رو ثبت کردیم و امکان نداره عوض کنیم. بعدم که اصرار کردم بد باهام صحبت کردن و بلاکم کردن. بعد فهمیدم که این پیج اصلن رسیدگی به شکایات مشتری نداره و هر کسی که به نحوی ناراضی باشه بلاکش میکنه. میشه از چنین موردی شکایت کرد؟ رسیدگی میکنن؟ ممنون میشم اگر راهنماییم بفرمایید.

 78. سلام خسته نباشید من از پیج عکاسی که بهم معرفی شده درخواست کردم بصورت توافقی تعدادی عکس حرفه ای ازنمونه کارهایی که برایشان برده بودم عکاسی کند ابتدای کار از ایشان درخواست کردم که برایم نمونه عکسی از کارها برام بفرستد تا تصمیم بگیرم زمانی که برایم عکس ارسال کردند از گیفیت ونوع کار راضی نبودم و منصرف شدم ولی با پافشاری این عکاس هزینه ۵تا عکس هم پرداخت کردم وبازم کاملا بی کیفیت وبا نمونه عکس ارسالی خودم مطابقت نداشت خواستم قطع همکاری کنم و نمونه جنسارو پس بگیرم ولی این عکاس جنسارو پس نمیده ودر قبال کار که انجام نداده ومن رضایت از کار ایشان نداشتم واز ادامه کار منصرف شدم پول مازاد پول زور میخواد چگونه میتوانم شکایت کنم حاضرم چندین برابر این مبلغ بدم تا حق به حقدار برسه خواهشن راهنمایی کنید ممنون

 79. سلام وقت بخیر
  من از مهرماه از پیج اینستگرامی فرش خریداری کردم و مبلغ ۲۲۵۰ تومن به حسابشون واریز کردم و الان با گذشت ۵ ماه نه فرش دادن و برای گرفتن پول هم هی امروز و فردا میکنن و والان حدود ۲ ماه میگه پول میدم ولی پولی هم واریز نکرده من از طریق کدون قسمت پلیس فتا میتونم شکایت کنم؟ و اصلا میشه شکایت کرد و چقدر باید هزینه کرد و اصلا می ارزه برای شکایت؟

  1. سلام بله میشه شکایت کرد هزینه ای هم انچنان نداره و شکایت کردن بهتر از رها کردن موضوع می باشد .هم داخل سایت ثبت شکایت داره هم امکان رجوع به دفتر خدمات هست

 80. سلام من از پیجی در اینستا یک ماگ با مجسمه ای خمیری که روی ماگ چسبیده سفارش دادم همه چیز خوب بود یعنی یکی از سازندگان در واتس آپ به من پیام داد کار رو تولید کرد عکس فرستاد و من تایید کردم وقتی کار به دستم رسید متوجه کلی معایب شدم عکس ها از زاویه هایی گرفته شد بود که معایب مشخص نبود به دایرکت اینستا پیام دادم و معایب رو گفتم تایید کردند و گفتند که میتونند پول پس بدن یا دوباره برام تولید کنند منم گفتم اگر بهتر میتونید درست کنید اگر نه پول برگشت بخوره این پیام رو که ارسال کردم دو دقیقه بعد سازنده کار تو واتس آپ برام آدرس و مشخصات فرستاد تا کار برگشت بزنم منم برگشت زدم اما الان دو هفته اس که هیچکس به من پاسخگو نیست نه پولی به دستم رسیده و نه مخصول جدیدی
  من قصد پس گیری پولم رو ندارم اما شنیدم که این پیج سر خیلی ها کلاه گذاشته میخوام شکایت کنم که به بسته شدن پیج کمک کنم تا برای بقیه مشکلی پیش نیاد.
  باید چیکار کنم آیا فقط ثبت شکایت در سایت فتا کافیه؟؟؟

  1. سلام ثبت شکایت به هر طریقی باعث به جریان افتادن موضوع خواهد شد

 81. سلام خسته نباشید. شخصی با پیام دادن به فالور های پیجی که محتوای آموزش فارکس میفروخته پیام داده و گفته اگر میخواید تهیه کنید من دوره رو قبلا تهیه کردم و با پول کمتری بهتون میدم . اما هیچ پولی از کسی تحویل نگرفته و هیچ رسید و مدرکی از اینکه پولی به حساب این شخص با مشخصاتش واریز شده باشه وجود نداره و فقط در حد همین پیامها بوده است ایا صاحب پیج اصلی میتواند از این شخص شکایتی مطرح کند؟

 82. سلام من از یک پیج اینستاگرامی چند عدد پکیج سفارش دادم که واسم بفرستن خارج از ایران ولی متاسفانه هیچ پکیجی به دستم نرسید که هیچ جوابم رو هم نمیدن. اپیجی که من ازش سفارش دادم کد بازاریابی و شماره حساب هم دارن ولی من نمیدونم از چه راهی میتونم شکایتنامه تنظیم کنم و به چه نهادی مراجعه کنم؟

  1. سلام. اگر داخل ایران فعالیت نداشته باشند تقریبا پیگیری همچین موردی محال می باشد

 83. با سلام.هفته پیش دو سرویس آرکوپال رو که در پیجی با عنوان برند پارس اوپال به فروش گذاشته بودندخریداری کردم،با آژانس برای من ارسال کردن همسرم رفتن برای تحویل جعبه رو راننده باز کرده بود که جنس رو سالم تحویل بده.وقتی به منزل آوردن دیدم که پارس اوپال نیست تماس گرفتم و ایشون اصرار دارن که هست.مارک روی جعبه امپریال هست.ایشون هم میگن شما جعبه رو باز کردید من پس نمیگیرم.جنس آرکوپال بسیار بی کیفیت هست.میتونم شکایت کنم.آیا فایده ای داره؟متشکرم

 84. سلام خسته نباشید از یک پیجی ناشناس به همسرم پیام داده شده که همسرت امروز با کیع کجا میره وبایک اقا پسری دوسته خیلی حرف زده تهمت زده همسرمم میگن این شخص از کجا میدونه تو امروز کجا بودی ؟دل به شک شده زندگبم داره ازهم میپاشه من میتونم شکایت کنم کجا باید شکایت کنم پلیس فتا برم میخام ببینم کیه انقدر امار منو دقیق داره ممنون از وقتتون که میزارین

 85. با عرض سلام و خسته نباشید .
  امروز شخصی با اکانت فیک به بنده درخواست فالو داده در اینستاگرام که اسم اکانتش اسم اکانت قبلی بنده هست و یکی از عکس های پیج موجود من رو با برش دادن چهره من در پست خودش قرار داده و برای عکس پروفایلش یک عکس نیمه برهنه گذاشته .
  من به طریقی ایمیل اون پیج و دو عدد اخر شماره ی فردی که این اکانت رو داره رو پیدا کردم .ایا میشه با شکایت،شخص رو پیدا کرد یا نه ؟

 86. سلام
  یه پیج به همسر من فالو دادن و ما رد کردیم و دوباره بمن فالو دادن و من رد کردم و باز بمن فالو دادن و من بهشون گفتم ک وقتی ی بار فالوشون رو رد میکنم ایا مریضن ک چنبار فالو بدن و ایشون گفتن فکر کردن پیج دختر داییشونه و من درخاست فالوشون رو رد کردم و الان دوباره بمن فالو دادن …ناگفنه نماند که پسر خاله ایشون قبلا من رو تهدید کرده بودن ب قتل ک من مدرکی ندارم و الانم دارن منو اذیت میکنن…ایا میتونم ب پلیس فتا شکایت کنم؟

 87. سلام من از یه پیج اینستاگرامی لباس خریدم چند روز بعد از واریز وجه کد پیگیری خواستم بلاکم کردند حتی تو واتسپم بلاکم کرده و شماره تلفنی که دادن بوق نمیخوره تکلیف چیه.

 88. سلام یه نفر به اکانت جعلی به پسرم گفته اگه بخوای باهم دوست بشیم و از بدنت اینا اگه خواستی عکس بفرست میشه شکایت کرد؟ ولی پیج فیک هست

 89. سلام شخصی در اینستا با پیچ فیک بهم توهین کرد و بعد پیج رو دیلیت اکانت کرد میتونم با شکایت و پیگیری پلیس فتا بفهمم اون شخص کیه شمارشو میتونن دربیارن با ایمیل رو

 90. سلام.خسته نباشید.من از یه پیج بورس توی اینستا استراتژی معامله خریدم ۳ میلیون .حالا اون استراتژی جواب نداده برام.میتونم ازش شکایت کنم؟

 91. سلام
  خسته نباشید ، از یه پیجی خرید کردم واریز انجام دادم اما بیشتر از یک ماهه که گذشته و به دروغ گفتن فرستادن درحالیکه چیزی برام نیومده ،چطوری میتونم پولمو پس بگیرم ؟؟

 92. با سلام من از یک پیج اینستا گرامی محصولی خرید کردم علاوه بر اینکه محصول اصلا چیزی نبوده که تو تبلیغات میگفتن هزینه پست رو هم از گرفتن ولی پرداخت نکرده بودن میتونم ازشون شکایت کنم تا اقلا پیچشون بسته بشه از بقیه دزدی نکنن ؟؟؟
  ممنون

 93. سلام روزتون بخیر من از یک پیج اینستاگرام سه تا مانتو سفارش دادم یکی از مانتوها به دستم رسید ولی دو تای دیگه هنوز به دستم نرسیده بعد از پیگیری های که انجام دادم فهمیدم که این دوتا لباس با آدرس اشتباه اومدن و برگشت خورده و به دست فرستنده رسیده ولی با وجود توضیحاتی که بهشون دادم حاظر به پست دوباره لباسم نیستند و بلاکم کردند حالا میتونم شکایت کنم

 94. سلام وقتتون بخیر. ما به یک پیج ۵۰۰ کایی تبلیغ دادیم ، ۲۳۰۰ از ما هزینه گرفتن + حدود ۳۰۰ تومن محصول ولی تبلیغ مارو اصلا خوب معرفی نکردن و مواردی که تاکید داشتیم داخل تبلیغ ذکر کنن رو نگفتن جوری که انگار این مبلغ رو ریختیم دور انقد که بد معرفی کردن، انگار فقط خواستن رفع تکلیف کنن. جذب و فروشمون افتضاح بود حتی من شک دارم فالور هایی که اومدن واقعی باشن، حتی بعدش اصلا جواب ندادن که پیگیر کارمون شن وجبرانش کنن. اگر شکایت کنیم میشه کاری کرد؟

  1. سلاماین دست موارد در اینستا زیاد است و اصولا بلاگر ها تضمینی بابت جذب و فروش نمی دهند

 95. سلام من از ی پیج اینستاگرامی قرص سفارش دادم بعداز ی هفته بسته نیومد گفتم کدپیگیری به من بدن که گفتن کد پیگیری ی مقدارش چاپ نشده و خودشون باید برن پست بعد دیگه جواب منو ندادن با اینکه چندبار بهشون پیام دادم الان چکار میتونم بکنم

 96. سلام.من یه شال یه ارزش ۱۲۰ تومن خریدم وقتی تحویل گرفتم روش سه چهارتا لکه سفید بود حالا میگم عوض کنید قبول نمیکنن.میگن خودتون شالو به این روز دراوردید حالا من چیکارکنم؟شکایت کنم؟

 97. سلام
  یک پیج کلینیک زیبایی بدون رضایت من و علی رغم تاکید من. مبتنی بر اینکه عکسی ازم نذارن ، عکسهای من رو منتشر کردن
  امکان پیگیری قضایی وجود داره؟
  اگر هست ممنون میشم مراحلش رو بفرمایید

 98. سلام ببخشید یه سوالی ازتون داشتم من چند وقت پیش با پیج‌ پزشکی آشنا شدم برای عمل بینی
  تمام کارها خوب و عالی بود بعد بیعانه ۵۰۰ هزار تومان واریز کردم اما بعد مدتی پیج بسته شد و کامنت ها بسته شدند و پیج رو برای دکتر دیگه ایی تغییر دادن
  الان میشه شکایت کرد ازشون؟

 99. سلام من از پیج selen_botic تو اینستا خرید کردم بعد از واریز وجه منو بلاک کردن از طریق صفحه دوستانم پیگیری کردم این پیج همچنان مشغول فروش محصولاتش به مردم بینواست راهنمایی میکنید چطور شکایت کنم

  1. سلام به دادسرای جرائم رایانه ای مراجعه نمایید

 100. سلام. پیج stylish_turkey خیلی گرون فروشن. جنسی که پیج های دیگه گذاشتن ۱۹۰ این پیج گذاشته ۳۸۰٫ وقتی هم بهشون گفتم چرا انقدر قیمت شما بالاست با بی ادبی میگه شما گدا صفت هستین. چطور میشه برای بالا بودن قیمت اجناس شکایت کنم؟

 101. سلام ایااگه فقط کسی درحد این که من عاشقتم واین چرت وپرت هاتواینستا پیام بده اما نه تهدید کنه نه کلاهبرداری بازم میشه ازش شکایت کرد

  1. سلام خیر مگرر اینکه پی در پی موجب مزاحمت گردد

 102. سلام،یکی از بستگان من مرتب از طریق اینستاگرام با پیجهای فیک مزاحمت ایجاد میکرد،وقتی که فهمید متوجه شدم پیج ها رو جسدود کرد فقط آخرین پیج رو نبسته و اسکرین شات هم از گفته هاش دارم،آیا قانون برای اینگونه مزاحمتها جرمی قائل میشه ،آیا شکایت من باعث پیگیری و مجازات هست،آیا پیجهای دیگرش هم پاک کرده را میتوان بازیابی کرد

  1. سلام میتوانید از دادسرای جرایم رایانه ای شکایت نمایید

 103. سلام من از پیجی در اینستاگرام خرید کردم و کلاهبردار از آب در اومده هرچی هم پیام میدم نمیخونه و هیچ شماره تماسی ندارن، من چطور باید شکایت کنم؟؟؟ وارد سایت enamad هم میشم من رو ثبتنام نمیکنه که شکایت کنم، لطفا کمک کنید من بتونم کاری انجام بدم

  1. سلام میتوانید از دادسرای جرایم رایانه شکایت نمایید

 104. سلام،از یه پیج اینستگرامی خرید کردم گفت که محصولاتم از المان هست و درصورت تاثیر نگرفتن میشه محصولات رو مرجوع کرد ولی محصولاتی که فرستادن ایرانی هست با ۳ برابر قیمت خودکالا تاثیر هم نداشتند مرجوع هم نمیکنند میتونم از این پیج شکایت کنم؟

  1. سلام بله میتوانید شکایت ونسبت به فسخ معامله اقدام نمایید

 105. سلام من به پیجی بزای هک واتساپ پیام دادم و مبلغ ۲۲۰ تومان پرداخت کردم و شخص پیام های اینستاگرامش رو برای من پاک کرد ولی با اکانتی دیگه دوباره بهش پیام دادم و اسکرین گرفتم و شماره کارت رو دارم با این مدارک میتونم شکایت کنم؟ و اینکه من نمیخوام همسرم متوجه شکایت کردن من بشه چیکار کنم؟؟ تو رو خدا جواب بدین لطفا و راهنمایی کنید که هم من بتونم شکایت کنم هم کسی متوجه نشه

  1. سلام در موارد خیلی نادر ممکن هست شما بتوانید پول را وصول کنید.

 106. سلام وقتتون بخیر
  من از یک پیج اینستاگرامی بخاطر کلاهبرداری قصد شکایت دارم .راهنمایی میکنید چیکار کنم. آیا امکان شکایت به صورت غیر حضوری هست؟

  1. سلام از طریق پلیس فتا پیگیری کنید.

 107. سلام.یه پیج به اسم من شروع به فعالیت کرده و به هزار نفر پیام میده.داره ابرومو میبره.چیگار کنم؟نمیتونم به خانوادم بگم

  1. سلام:میتوانید ازدادسرای جرایم رایانه ای شکایت نمایید.

 108. سلام من ۷ اردیبهشت ماه از یک پیج در روبیکا لباس خریدم و پولشم همون موقع واریز کردم اما بعد از دوازده روز هنوز به دستم نرسیده چیکار باید بکنم؟

  1. سلام:میتوانیداز طریق دادسرای جرایم رایانه ای شکایت نمایید.

 109. سلام، فردى اقدام به تهدید من با انتشار عکسهاى شخصیم در فضاى مجازى و بین دوستهام کرده. آیا بهتره زودتر از ایشان شکایت کنم؟

  1. سلام:بله میتوانید دردادسرای جرایم رایانه ای شکایت نمایید.

 110. سلام من از یک پیجی محصول سفارش دادم بلافاصله بعد از واریز پول دیگه جوابمو نمیده چجوری باید شکایت کنم؟

  1. سلام:اگر تهران هستید از دادسرای جرایم رایانه ای و اگر شهرستان باشید از طریق دادسرای محل اقامت خودتان اقدام نمایید.

 111. پیجی رو امروز دیدم که از عکسهای شخصی و محتوا پیج من استفاده می‌کنه وپیجی راه اندازی کرده به یه اسم دیگه ولی با عکسای من. چطور میتونم پیگیری کنم؟

 112. سلام من از طریق ی پیج تو اینستا گوشی سفارش دادم و هزینه ک ۱۵ تومن بود واریز کردم گوشی ک دستم رسید شارژر فیک داش و هنزفری هم نداش و گوشی روشن نمیشد و کلا بخوام بگم اوراقی بود…گفتن گوشیو پس بفرس پولتو میدم گوشیو فرسادم پولمو نمیده
  بنظرتون پروسه اداریش حدودا چقد طول میکشه

  1. سلام: می توانید از طریق پلیس فتا شکایت نمایید.

 113. باسلام من از به پیچی خرید کردم و اسکرین شات مبلغی که واریز کردم رو دارم من میتونم به صورت غیر حضوری از این پیچ شکایت کنم

 114. سلام شخصی در اینستا به من پیام میده و دائم میگه شوهرت داره خیانت میکنه و کلی چیز میگه میتونم ازش شکایت کنم؟

  1. سلام: بله می توانید از طریق پلیس فتا شکایت نمایید.

 115. سلام من به ۲ تا پیج سفارش دادم به یکی مبلغ ۸۰۰ تومن برای یک قالیچه برای من فرستادن با کیفیت افتضاح و ارزش خیلی کمتر و بعد از ارسال بلاک کردن یه پیج دیگه هم میز عسلی سفارش دادم به مبلغ ۱۳۸۰ تومن با یه کیفیت خیلی بد ارسال کردن و نه تعویضش کردن نه پس گرفتن الانم بلاک کردم میشه راهنمایی کنید کجا برم و چیکار کنم

 116. با سلام شخصی مغاره بجا مانده از پدرم را از ما وراث خرید بگذریم از این که فرد مذکور بدون اجازه نام پدرم که شخص مشهوری در شهرمان بود را بدون اجازه بر سر در مغازه گذاشت نام برده اقدام به ایجاد صفحه اینستاگرامی جهت تبلیغ شغل خودش که از شغل پدرم بوده می نماید که پس از اعتراض ابتدا اقدام به تعویض نام صفحه می نماید و سپس اقدام به پاک کردن صفحه نمود که بنده از کلیه مراحل اسکرین شات گرفته ام آیا میشه از این شخص با داشتن اسکرین شات به پلیس فتا شکایت کرد؟

 117. سلام حالا اگه شکایت کردیم و مبلغ رو تونستیم از طرف پس بگیریم تکلیف هزینه رفت وامد و ضرر کاری که کردیم چی میشه ایا علاوه بر مبلغ خسارت هم دادگاه میگیره برامون

 118. سلام حالا اگه شکایت کردیم و مبلغ رو تونستیم از طرف پس بگیریم تکلیف هزینه رفت وامد و ضرر کاری که کردیم چی میشه ایا علاوه بر مبلغ ، خسارت هم دادگاه میگیره برامون

  1. سلام: می توانید خسارات دادرسی را نیز از ایشان مطالبه نمایید.

 119. سلام وقت بخیر بنده کارم آزاد هست و یکی از همکاران توی استورها اعتبار بنده رو زیر سوال برده و تگ و منشن کرده نحوه ی شکایت رو میخواستم بدونم و جزای این کار چیست ؟

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید