نمونه لایحه دفاعیه تجدید نظرخواهی در موضوع تخریب

لایحه دفاعیه تجدید نظرخواهی در موضوع تخریب

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

لایحه نوشته ای است کتبی که دو طرف دعوا علاوه بر دادخواست و شکایت اولیه به دادگاه  ارائه می کنند. هر دعوایی رنوی از زمان شکایت یا دادخواست طی می‌کند. و در طول دادرسی علاوه بر درخواستی که در دادخواست یا شکایت  داشته اند درخواست دیگری مثل تجدید نظر خواهی، ارائه اسناد و مدارک و … داشته باشند. یکی از طرق بیان درخواست لایحه نویسی می باشد که اغلب این امر توسط وکلا طراحی می‌گردد. اظهارات شفاهی طرفین در دادگاه و ارائه دادخواست نیز راه های دیگر بیان خواسته کمی باشد. لایحه به دلیل دقت و حساسیت بالایی که دارد در نظر دادگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است به نحوی که نوشتن یک لایحه بی نقص توسط یک وکیل خبره علاوه بر اینکه روند دعوی را تسهیل خواهد کرد در بسیاری موارد موجب صدور رای به نفع شما می گردد.در مطلب زیر لایحه کامل تخریب آورده شده است.

 

لایحه دفاعیه تجدید نظرخواهی در موضوع تخریب

 

ریاست و مستشاران محترم دادگاه تجدیدنظر استان گلستان

سلام‌علیکم

احتراماً عطف به کلاسه … شعبه ۱۰۲ جزایی که اعتراض به آن در فرجه قانونی تقدیم دادگاه گردیده است موارد ذیل در جهت روشن شدن حقیقت به استحضار عالی می‌رساند:

  1. اینجانب ایرج … در زمان حادثه و حتی ماه‌ها بعد از حادثه کذایی در محل حضور نداشتم و هیچ اطلاعی از چگونگی استخدام شاکی توسط پسرم و نحوه استخدام وی نداشته و ندارم.
  2. پسر اینجانب آقای پویا … شخصاً برای تخریب یک ساختمان قدیمی اقدام به استخدام شاکی نمودند که بنا به اظهارات ایشان شاکی که کارگر ساده و روزمزد بوده بعد از اتمام کار روزانه با اخذ حقوق روزانه خود صحیح و سالم محل را ترک نموده است.
  3. شاکی محترم نه در روز کارگری بلکه بعد از گذشت مدت‌زمانی از روز کارگری برای پسر بنده اقدام به شکایت علیه بنده می‌نماید حال آنکه بنده حتی ایشان را قبل از ورود به جلسه دادگاه در سالن دادگاه نشناختم همان‌طور که نامبرده قادر به شناخت بنده در روز جلسه دادگاه نبودند.
  4. متأسفانه دادگاه نیابت در بازجویی از پسر بنده و ثبت اظهارات وی دچار اشتباه شده است و پسر بنده هم به دلیل عدم آگاهی از بار حقوقی کلمات مالکیت بنده به ملک موضوع کار را کارفرمایی قلمداد کرده است حال آنکه بنده اگرچه مالک محل موضوع تخریب هستم ولی هیچ ارتباطی با شاکی نداشته و ندارم فردی که وی را استخدام نموده است پسرم پویا … می‌باشد و همان‌گونه که در اقرارنامه هم اظهار داشته‌اند پسرم بعد از استخدام وی و انجام کار با پرداخت حقوق روزانه نامبرده وی را صحیح و سالم مرخص می‌نمایند و ایشان ظاهراً بعداً دچار حادثه می‌شوند و حادثه را به کار پسرم نسبت داده و با شگفتی تمام علیه اینجانب که حقیقتاً اطلاعی از ماجرا نداشتم طرح دعوی می‌نمایند حال آنکه در زمان حادثه و حتی چند ماه قبل و بعد از حادثه بنده هیچ اطلاعی از تخریب نداشتم و نمی‌دانستم پسرم چنین فردی را استخدام نموده است لذا از محضر قضات عالی تقاضای عنایت ویژه و رسیدگی و نقض دادنامه صادره را دارم.

 

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید