مجازات هم جنس گرایی در اسلام و قانون مجازات اسلامی

مجازات هم جنس گرایی در اسلام و قانون مجازات اسلامی

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

 به احساسات و گرایش هایی که برخی زنان به برخی دیگر دارند همجنس گرایی زنان می گویند که به همجنس گرایی لزبین گفته می شود. همجنس گرایی مردان نیز گی نام دارد.

 برخی از همجنس گرایان زن، هستند که علاوه بر اینکه به همجنس خود گرایش دارند به غیر همجنس خود هم می‌توانند گرایش داشته باشند.

عوامل مختلفی می توانند در ایجاد همجنس گرایی نقش داشته باشد که برخی از این عوامل عبارتند از: تاثیر محیط، ژنتیک، هورمون های دوران جنینی، اولین تجربه جنسی و …

 همجنس گرایی تاثیرات و پیامدهای گوناگونی دارد از جمله باعث افسردگی و همچنین بیماری های روانی و جسمانی می گردد.

چگونه می توان بیماران همجنس گرا را درمان کرد؟

بیماران همجنس گرا را می توان از طریق هیپنوتیزم درمانی مداوا کرد و گرایشهای همجنس گرایانه را در آنها از بین برد و گرایش جنس مخالف را به جای آن جایگزین کرد.

چگونه می توان بیماران همجنس گرا را درمان کرد؟

چگونه میتوان همجنس گرایی را از بین برد و یا اینکه را کمرنگ کرد؟

 1. مراجعه به روانپزشک انجام معاینات و آزمایش ها
 2. عدم توجه به افکار و ذهنیت ها در ارتباط با همجنس گرایی با شخصی
 3. پرهیز از نگاه هایی که باعث شهوت میشود
 4. دوری کردن از مسیرها یا مکان هایی که امکان دارد با شخص همجنس خود در آن تنها باشید
 5. افکار خود را از فکرهای پلید دور کنید
 6. به آثار و عواقب همجنس گرایی فکر کنید
 7. با کسانی که همجنس گرامی باشند قطع ارتباط کنید
 8. فعالیت‌های اجتماعی خود را زیاد کنید
 9. از ساعت ها تنها بودن جلوگیری به عمل آورید

تماس با گروه وکلای سنا

همجنس گرایی یک بیماری است؟

همجنس گرایی نوعی اختلال می باشد که قابل درمان است و کسی که همجنس گرا می باشد همانند انسان های محترم دیگر که بیماری های متفاوتی را دارند می‌باشند و نباید از این بیماری خجالت بکشد.

پیامد های هم جنس گرایی

مجازات همجنس گرایی در اسلامپیامد هایی که همجنس گرایی می تواند داشته باشد از این قبیل است:

 1. کاهش پیدا کردن نسل و از بین رفتن نسل بشر
 2. پیدا شدن فساد اجتماعی فیزیولوژی معنوی و روحی
 3. ارضا نشدن نیازهای جنسی به روش درست
 4. گرفتار شدن به بیماری های عفونی و ویروسی

مجازات همجنس گرایی در اسلام

از آنجا که قانون شرع در دین ما از شیعه اثنا عشری گرفته شده است و برای تمامی ارتباط های جنسی خارج از چارچوب اسلام مجازاتی در نظر گرفته شده است از جمله اعدام، سنگسار، زندان و شلاق.

در قانون اسلام مجازات ها را به چهار دسته تقسیم کردند:

 1. حدود
 2. قصاص
 3. دیات
 4. تعزیرات

 در قانون مجازات اسلامی مواد ۲۳۳ الی ۲۴۱ به مجازات همجنسگرایی مربوط می شود.

 در ماده ۲۳۴ قانون مجازات اسلامی آمده است حد لواط برای فاعل، در صورت عنف، اکراه و یا دارا بودن شرایط احصان، اعدام و در غیر این صورت، صد ضربه شلاق است. حد لواط برای مفعول در هر صورت (وجود یا عدم احصان) اعدام است.

 در ماده ۲۳۳ قانون مجازات اسلامی آمده است که دخول آلت تناسلی مرد به اندازه ختنه گاه در دوبر انسان مذکر دیگر که به آن لواط میگویند.

که در این صورت بیان می کند که در تفخیذ (هم جنس گرایی مردان) حد فاعل و مفعول ۱۰۰ ضربه شلاق است و از این جهت تفاوتی بین محصن و غیر محصن وجود ندارد همچنین در صورتیکه فاعل غیر مسلمان و مفعول مسلمان باشد مجازات آن اعدام است.

 در مجازات اسلامی به روابط زنان با یکدیگر و همجنس گرایی زنان با هم مساحقه گفته می شود. در این صورت یک زن اندام تناسلی خود را به اندام تناسلی زن دیگر می مالد.

در ماده ۲۳۹ حد مساحقه در قانون مجازات اسلامی صد ضربه شلاق می باشد.

همچنین در ماده ۲۴۰ قانون مجازات اسلامی بیان می‌دارد که در این عمل تفاوتی بین فاعل و مفعول و مسلمان و غیر مسلمان و محصن و غیر محصن و عنف و غیر عنف نیست.

 یکی از قوانینی که در سال ۱۳۹۲ تصویب کردند این است که حکم اعدام را برای سه بار تفخیذ برای مردان و همچنین سه بار مساحقه برای زنان نسخ کردند.

نگاه به همجنس گرایی از نظر و منظر قرآن

نگاه به همجنس گرایی از نظر و منظر قرآن

 نظام خلقت آفرینش: این دنیا بر اساس نظم بنا شده است و به وجود آمده است. رعایت کردن این نظم در هر کاری باعث به وجود آمدن آرامش و آسایش می گردد و رعایت نکردن آن باعث سلب آسایش می گردد و خداوند می فرماید که شما را از جنس زن و مرد خلق کرده‌ام که برای یکدیگر آرامش به وجود آورید و این آرامش از لحاظ جسمی، جنسی و روحی و غیره باشد.

همجنس گرایی اسراف و جهل است: اسراف است به این دلیل که سلامت کمال فردی و اجتماعی را ضایع می‌کند.

جهالت است به این دلیل که آن شخص نه تنها راه درست و صحیح ارضای شهوت جنسی را نمی‌داند؛ بلکه عملی را انجام می‌دهد که خلاف طبیعت وی می باشد و این عمل او از روی شهوت نیست بلکه از روی جهالت می‌باشد.

 کیفر و استحقاق عذاب: دو قوم وجود داشتند قوم ‌لوط و اصحاب الرس، که خداوند آنها را به عذاب الهی رساند و یکی از دلایل این عذاب داشتن رابطه جنسی به صورت همجنس گرایی بین اقوام بود.

 دلایل حرام بودن همجنس گرایی همین جهالت و اسراف می‌باشد.

وضعیت همجنس گرایی در ایران

 همجنس گرایی در ایران ۴ تا ۷ درصد جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند؛ حدودا این ۴ یا ۷ درصد به ۴ میلیون نفر جمعیت میرسند.

چون همجنس گرایی در ایران مطرود می‌باشد مخفی و پنهان نمودن آن غیر طبیعی نیست. همجنس گرایان در ایران دچار تضادهای گوناگونی هستند و دچار افسردگی های شدید می شوند زیرا خود هنوز نمی دانند که وضعیتی که در آن قرار دارند یک بیماری است یا خیر؟ و دائما احساس گناه در خود دارند. متأسفانه در ایران هیچ گونه بسترسازی و فرهنگ سازی برای این موضوع نشده است.

بسیاری از همجنس گرایان در ایران از طرف خانواده خود طرد شده‌اند و خانواده هایشان آنها را نمی توانند بپذیرند.

14 پاسخ

 1. همجنسگرایی بیماری نیست و نمیشه انتخابش کرد که بخوان به خاطرش اعدام شن =\\\\\\\\\\

  1. موافقم…همجنسگرایی بیماری نیست…من برای نظام این کشور و احکام این دین تاسف میخورم…

 2. بسمه تعالی
  مسئله مهمی که چه در طول تاریخ و چه درحال حاضر دنیای ما به آن بصورت اصولی و عمیق پرداخته نشده لابی های مخوف و ویرانگر همجنسگرایان در اقتصادو علی الخصوص سیاست است .
  شاید در حکایت های قدیمی پادشاهان و غلام پچگان و شاهد بازی گاه چنان براحتی سخن به میان آمده باشد که هر محقق و بیننده ای را در خصوص عواقب و مجزات آن در دین اسلام به شک اندازد .فی الواقع نژادگرایی و آفت های آن در این منظر از عهد نفوذ مغولان در ملل مسلمان و اسلام آوردن ظاهری تا به گروگان گرفتن دختران پسران اروپای شرقی توسط ترکان عثمانی و در هم آمیختگی حکومت های پس از اسلام در خاور میانه و غلام بچگان ترک که گاه از این راه به مقام امیری میرسیدند و مباح بودن آن برای پادشاهان صفوی به حکم برخی علمای درباری و قاجاریه و ملیجک و ایازهای نوین را هم اکنون نیز در قامت برخی پشتیبانی های مالی و سیاسی و انجمن های شبه فراماسونری (و خود آن انجمن) بتوان به عینه مشاهده نمود .و هرگونه مخالفت و روشنگری را در نطفه توسط آن عشاق شیطانی انتظار داشت .

 3. خداوند متعال هنگام آفرینش، گرایش‌ها، جنسیت، تفاوت‌ها و… خلق کرده و تمامی بندگانش را با تمامی این گرایشات و تفاوت‌ها برگزیده و خلق کرده‌است.
  همجنس‌گرایی بیماری نیست و نوعی گرایش می‌باشد و چه ظالمانه باید نگاه کرد که حکم این گرایش و خلق، اعدام و شکنجه‌های وحشیانه باشد؛ زیرا همجنس‌گرایان نیز مخلوق و آفریده خدا می‌باشند و هیچ‌گونه فرقی بین آنها و گرایشات دیگر نیست!
  اینجاست که باید بپرسیم: تا چه حد تغییر دیدگاه باید داشته باشیم تا به نتیجه‌ای برسیم که این گرایش محترم و بدون اشکال است؟!

  چشم‌ها را باید شست
  جور دیگر باید دید…
  “سهراب سپهری”

  1. سلام.همون خداوند که اول جملات گذاشته! رو شیطون هم قبول شده! اما از دستورات خدا اطاعات نکرد ! هم خار و ذلیل شد و هم برای همیشه به قعر جهنم سقوط کرد ..!
   دستورات خدا طبق ایات سریع و مستقیم قران! عمل شنیع همجنس بازی یا لواط! جزو کثیف ترین و پلید ترین کارهای جهان! که خدا بخاطراش یک عذاب سخت و دشوار اورده.! بیشتر همجنسن باز ها،انسان بشدت بی حیا و بی قید بند و کینه و روان پریش هستن.! بودنشان در جامعه! باعث نابودی نسل بشر میشود .

   لذا حرف ها من در اوردی خواستید بگید! ولی به خدا نچسبون! که قران و دین (یعنی خدا) بشدت تمام عیار چنین عمل زشت میداند و وعده عذاب شدید هم در دنیا و هم در اخرت برای این گروه از افراد است …

 4. اونایی که میگن همجنسگرایی بیماری نیست و گرایش هست ، اینا فقط میخوان گناه خودشون رو بشورن ، دیگه بالاتر از قرآن نداریم که گفته قوم لوط به خاطر همجنسگرایی نابود شدن ، خود همجنسگراها میگن ما آفریده شده ی خداوندیم ، یعنی به خدا اعتقاد دارن و از آنجایی که قرآن هم کتاب خداست و در مورد قوم لوت اینجوری گفته . پس بپذیریم که همجنسگرایی بی احترامی به قوانین الهی هست

  1. کاملا درست. مثل اینکه بگن،دزدی گرایش است! قتل گرایش است! برنامه ریزی و تجاوز به همسایه و دور اطراف! یک نوع گرایش است! .. مشخص که توجیه ات یک سری است،که از نیت ها پلید خودشون در اوردن .
   اصول یک نفر چقدر از درجه انسانی پست شده،که میره با همجنس خودش! اون کار رو میکنه! قلب! یک قلب معمولی نیست! بلکه غرق در شهوات و مستی! و هیچ حریم و حرمتی رو نمی شناسه! و اگر وقتش برسه و موقعت جور بشه! نشان داد! چطور مثل برگ کاغذ! آدم میکشه. .. (کسی که تن به پست ترین کار دنیا رو داده باشه! قطعا باقی کارهای رو راحتر انجام میده)

 5. چقدر قلبم میشکنه وقتی اینجور چیزا میبینم ، همجنسگرایی جرم نیست ، بیماری نیست ، کاشکی اینو بفهمید ….

  1. وای چقدر احساسی! یعنی شما دلتون برای یک ادم بیاد با چاقو شما رو بکشه! اینطور دلسوزی میکنید؟! میدونید کشتن انسان ها به از تجاوز جنسی به انهاست؟! اونم که بالاترین حد کثیفی،یعنی همجنسن بازی باشه! اب و شرف و حیاء بالاترین ویژگی یک انسانه .. که کاملا در فطرتش مگر! اینکه غرق در شهوات و گناه و خاری و ذلت باشه،که نتون درکش کنه.
   در ضمن احساس بیش از اندازه! یک نوع شهوت! یعنی اسمش شهوت احساسه! سرچشمهی از روح انسان و فطرت پاک خدا دادی نداره! بلکه یک افراط از احساسات درونه.

 6. این یه نوع بیماری هست که قابل درمانه و هورمونی و اینا نیست تقصیر رسانست من با لزبین و گی مشکلی ندارم ولی یه مدت درگیر ایلومیناتی ها بودم اهنگ ها رو معکوس میکردم تا پیام های مخفی شون رو پیدا کنم همچنین سریال ها و کارتون های زیادی رو با دقت بالا نگاه میکردم که متاسفانه اونا هم پیام مخفی داشتن مثله مثلت و تک چشم و پرچم ال جی بی تی و همجنسگرا ها اینا رو مغز ما تاثیر میزارن از بچه گی ما نشستیم زیر پایه تلویزیون نتیجش هم شده اینا:)

 7. اگر شخصی عادی و بادیدگاهی کوچه بازاری تمایلات جنسی خدادادی انسان را مورد ارزیابی متعصبانه قراردهد، به خودش و اطرافیان نزدیکش آسیب رسانده اما کسی که در مقام قانون گذار قرار دارد بواسطه قبول مسئولیت اجتماعی لازم است که علم بروز و بدور از تعصبات داشته باشد.
  تمایلات جنسی خدادادی درست مانند رنگ پوست یا نژاد از اختیار انسان خارج است.
  هموسکشوال، هم جنس گرایی است و با همجنس بازی فرق اساسی دارد. همجنس گرا، اگر شخصی با جنسیت مقابل را کاملا لخت ببیند هیچ برانگیختگی احساسی ندارد، یعنی انتخابی برای امیال جنسی جز همجنس خودش را ندارد، او برای تفریح یا امتحان رابطه با همجنس ویا… رابطه برقرار نمیکند، بلکه غرایز پایه جنسی او چنین طراحی شده.
  برخورد قرون وسطایی یا اعراب جاهلیت با پیشرفت علم و آگاهی انسان امروز در تضاد کامل و طغیان برانگیز است.
  شاید لازم باشد برای دفاع از این انسانها که تنها جرمشان خلقت عجیب و غیرقابل درکشان برای عموم است و جان و زندگیشان در خطر است مانند هاروی میلک در ۱۹۷۲ امریکا قد برافراشت.
  هر انسانی با هر نوع خلقتی از طرف خالق حق حیات پیدا کرده و هیچکس با هیچ تعصبی اجازه ندارد این حق طبیعی را از او بگیرد.

  1. یه مشت الحاف من در اوردی و واژه انگلیسی و خارجی قاطی پاتی کرده روی هم کردید! تا بعد بگید تعصب! و ..!

   خوب اونایی که صدتا دوست جنس مخالف داره و روابط مختلف داره و صبح تا شب هم تویه مسائل جنسی غرق و فیلم .. می ببین،معلومه که حس ها کمتر میشه! اصولا الان دیگه به دنبال جنونه! دلش میخواد کارهای جنون امیزتری انجام بده! تا بتون کمی بیشتر لذت ببره! (خواستم بگم مثل معتادها به مواد مخدر! گفتن این جهش یافته با اونا هم قابله مقایسه نیستن! از بس که کارهاش و ..! زشت چرکینه)
   دقیقا همجنس بازی هم برای همین که مشکل داره! از جنون و کینه ها و عقده ها شخص که بیرون میاد!دوست نداره! ادم درست و پاک ببینه! علاقه داره،باقی رو مثل خودش خار و ذلیل کنه( به بدترین شکل ممکن)! ادم ساده ببینه! (دور از خدا! بزرگ شده به سبک لائیک و سکولار ها ویا همون منافق کافر خودمون)میره که کاریش کنه! که دیگه هیچ وقت نتون حس خوب و خدای داشته باشه …
   ویژگی یک انسان منافق اینکه،در کثیف های و چرک ها و محیط های الوده رشد میکنه.هرچقدر محیط کثیف تر باشه،بیشتر لذت میبره! دیدن تمیزی براش عذاب اوره! دوست داره دیگران هم مثل خودش خار باشن ! از دیگران کلی اتو داشته باشه! و نتون فکر کن! (به طور کل منافق و کافر حق گویی و حق شنیدن و کار خوب کردن درونش مرده! از هم اتو میگیرن،و نمیزارن هم دیگر رشد کن! اگر بخوان یکیشون کار خوبی کنه و رشد کنه به سمت خدا! اونیکی تهدید میکنه،که اگر این کار رو کردید! فلا سرت رو فاش میکن! میا میزنمت و ..!)

   شما امدید اینجا همجنس بازها که ما و اکثر مردم از بچه گی امارشون رو داشتیم .. رو با یکی سری حرف من دراوردی تزئین شده! ماست مالی کنید؟! شما باید نابغه باشید،که تونستید که چنین کار کثیف رو اینطور زیبا نشون بدید! من جایی شیطان بودن،حتما یک مدال افتخار میدادم بهتون !

   در ضمن تعصب از عصبت میاد و ریشه انجام یک کار کور کورانه است! مثل پرستش بت پرستان، مثل توجیه کردن همجنسن بازی و .. که همه اینها ریشه در تعصب داره تا منطق های که خدا در وجود ما گذاشته و بشدت زد بشری و زد روح و انسانیت و شرف و حیاء جزو بالاترین گناهان بشری ..

 8. وای چقدر احساسی! یعنی شما دلتون برای یک ادم بیاد با چاقو شما رو بکشه! اینطور دلسوزی میکنید؟! میدونید کشتن انسان ها به از تجاوز جنسی به انهاست؟! اونم که بالاترین حد کثیفی،یعنی همجنسن بازی باشه! اب و شرف و حیاء بالاترین ویژگی یک انسانه .. که کاملا در فطرتش مگر! اینکه غرق در شهوات و گناه و خاری و ذلت باشه،که نتون درکش کنه.
  در ضمن احساس بیش از اندازه! یک نوع شهوت! یعنی اسمش شهوت احساسه! سرچشمهی از روح انسان و فطرت پاک خدا دادی نداره! بلکه یک افراط از احساسات درونه.

 9. به نام نامی الله
  خداوندی که از بخشندگی و بزرگیش اقیانوسها و دریاها و کوهها وهمه جنبندگان سرفرود اوردند ولی انسان همواره در حال تغیان و نا سپاسیست ،بزرگترین سرگشتگی و روزمرگی زندگی هر انسان دلیل بی برنامگی و بی هدف بودن است ،اما خداوند قادر کاملترین و مهمترین برنامه زندگی که هم جسم و هم روح رادربر میگیرد در کتاب قران نهادینه کرده و انسان تا عقوبت کارهایش را تا در دنیا و عقبی بدست نیاورد ارام نمیگیرد،تا امروز برای همگان جنگ تحدی خدا با کافران واضح و اشکار است ،احکام در مورد شراب ربا دزدی و…
  که هنوز جوامع پیشرفته راهی محکم و سالم برای راحت شدن از عقوبت این گناهان پیدا نکرده ولی تا به امروز حتی حاضر به انجام فرامین خداوندی نمیشوند تا مشکلشان حل شوند و تاثیر پذیری دینی را نام نهادند تا از حتی رجوع کردن به قران فرار کنند،این ویروس منحوس کرونا که امده و هنوز اطلاع دقیقی از ان موجود نیست اما براساس اگاهی های اندک به خاطر خوردن گوشت خفاش که خداوند از چندین هزار سال پیش راه را به انسان دو پا گوش زد نمود حال ما منتظر عواقب همجنسگرایانه که کما کاملا میدانیم چیست ولی تا علنی نشده صبر خواهیم کرد

مقالات دیگر

6 مارس 2024

با ما در ارتباط باشید