مدت زمان سربازی در سال ٩٩

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

طبق قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران، تمامی آقایان بالای ۱۸ سال موظف هستند که به خدمت سربازی اعزام شده و مراحل لازم را انجام داده و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

در صورت وجود شرایطی خاص که موجب معافیت آنها می شود. باید طی مراحلی و با دارا بودن شرایط خاص خود کارت معافیت از خدمت خود را دریافت نمایند.

اگر قصد دارید در مورد شرایط معافیت از خدمت در سال ۹۹ اطلاع یابید به مطالب همین سایت مراجعه نمایید. یکی از مسائلی که همواره ذهن مشمولین خدمت سربازی را قبل از اعزام به خدمت مشغول می کند، مدت زمان خدمت آنها است.

زمان ماندن در خدمت برای هر فرد و در هر منطقه و شرایط مختلف متفاوت می باشد. مدت زمان خدمت سربازی هر ساله با توجه به مصوبات مجلس دچار تغییراتی می گردد.

در ادامه این مطلب قصد داریم از مدت زمان سربازی در سال ۹۹ طبق قوانین جدید آگاهی یابیم.

مدت زمان سربازی در سال ۹۹ چقدر است؟

مطابق جدیدترین اخبار نظام وظیفه، مدت خدمت سربازی در سال ۹۹ به شرح زیر می باشد:

مدت زمان سربازی در سال ٩٩

  • مدت خدمت سربازی برای دستگاه های دولتی: ۲۴ ماه امریه
  •  مدت خدمت سربازی برای نیروهای مسلح مناطق عادی: ۲۱ ماه
  • مدت خدمت سربازی برای مناطق محروم: ۱۹ ماه
  • مدت خدمت سربازی برای مناطق امنیتی درگیر: ۱۸ ماه

نکته قابل توجه برای مشمولین خدمت سربازی این است که احتمال تغییر در قانون مدت خدمت سربازی در سال ۹۹ وجود دارد. همچنین با توجه به این نکته که تعداد سربازان در نیروهای مسلح کافی نیست، ستاد کل نیروهای مسلح همچنان در حال بررسی احتمال افزایش یا کاهش مدت خدمت سربازی می باشد.

شرایط استفاده از کسری خدمت در سال ۹۹

در سال ۹۹ مشمولین خدمت سربازی همچنان می توانند از کسری خدمت تحت عنوان فرزندان ایثارگر استفاده کنند. و اگر در سال ۹۶ نسبت به ثبت نام برای دریافت معافیت یا کسری خدمت ایثارگری اقدام نموده اند دیگر نیازی به مراجعه به نیروهای مسلح نخواهند داشت.

مدت زمان خدمت در دوره آموزشی

مدت زمان دوره آموزشی خدمت سربازی ۸ هفته می باشد. همچنین بر اساس مدرک تحصیلی هر کدام از مشمولین و ارگانی که در آن مشغول به خدمت است این زمان متغیر است.

به طور مثال، مدت زمان دوره آموزشی در نیروی انتظامی دو ماه می باشد و این زمان برای افراد با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا تغییر می کند و کوتاه تر می شود.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید