حرفه ای ترین وکیل تهران آشنا شوید

حرفه ای ترین وکیل در تهران

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

هر کسی ممکن است در دعوای حقوقی خود که در دادگاه ها با آن روبرو است دنبال یک وکیل خوب و وکیل حرفه ای باشد.

در واقع همانگونه که فرد برای بیماری خود دنبال پزشک متخصص و کار بلد است درباره وکیل هم همین امر حکم فرماست و فرد دنبال وکیلی خواهد بود که هم از جهت معلومات حرفه ای باشد و هم از جهت اخلاقی دارای اخلاق حرفه ای باشد.

وکیل حرفه ای دارای ویژگی هایی است مانند:

 • داشتن اطلاعات بروز.
 • داشتن مطالعه مستمر و آگاهی از قوانین روز.

در واقع وکیلی از زمانی که پروانه گرفته است دیگر به دنبال مطالعه نبوده را نمی توان وکیل حرفه ای نامید.

در ادامه سعی خواهیم داشت که به ویژگی هایی از وکیل حرفه ای اشاره کنیم.

 

وکیل پایه یک دادگستری

 

چه کسی را وکیل حرفه ای می گویند؟

وکیل کسی است که شما آن را انتخاب می کنید تا امور حقوقی و قضایی را پیش ببرد با دادن وکالت نامه و نیابت به ایشان در واقع وکیل فقط وکیل در دادگاه عمومی نیست و ممکن است وکیل دیوان عدالت اداری و شهرداری و موارد دیگر نیز باشد.

وکلایی که پروانه وکالت گرفته اند تقریبا دارای صلاحیت وکالت هستند؛ اما لزوما هر وکیلی که پروانه وکالت دارد را نمی توان وکیل حرفه ای و خوب قلمداد کرد.

 

زیرا لازم است فرد به جز اینکه وکیل بشود وکیل بماند و این امر کار دشواری است و نه کار هر کسی.

مجموعه گروه وکلاء سنا با داشتن وکلایی که دارای مطالعات تخصصی و چاپ ده ها جلد کتاب در زمینه های مختلف هستند در مطالعات قوانین روز سر آمد هستند که می توان در دعاوی مختلف از کتاب های ایشان یا از مشاوره خود ایشان نیز استفاده کرد.

وکیل حرفه ای

ویژگی های وکیل حرفه ای

 • همانطور که اشاره کردیم وکیل حرفه ای وکیلی است که داشتن تخصص را و داشتن سلاح علمی را به چیز دیگری مثل لفاظی و زبان بازی ترجیح می دهد.
 • وکیل حرفه ای اخلاق حرفه ای نیز دارد و وقتی می داند که حق با موکل وی نیست این امر را به وی گوشزد می کند . یا اینکه اگر مباحث جزایی در میان است با گوشزد کردن اینکه حق با کی نیست و احتمال زیاد محکوم خواهد شد اگر موکل در گرفتن ایشان به وکالت اصرار دارد قول پوچ به موکل نخواهد داد و برای مثال می گوید که سعی خواهد کرد برای وی تخفیف بگیرد. این اخلاق یک وکیل حرفه ای است نسبت به کسی که وکالت را با دید پول نگاه می کند و حتی اگر موکلی باشد که حق با وی نیست و آگاه به این امر نیز باشد به خاطر پول از امر ناحق وی دفاع خواهد کرد.
 • از دیگر ویژگی های وکیل حرفه ای و خوب این است که رضایت دیگران را به رضایت خدا ترجیح نمی دهد و حرفی نمی زند برای رضایت دیگری در حالی که این حرف ناحق و باطل است.
 • اما وکیل حرفه ای فارغ از جهت داشتن تقوا و اخلاق لازم است در زمینه کاری خود نیز متعهد باشد.
  برای مثال: وقتی موکل به او نیابت می دهد وی را امین خود به حساب آورده لذا لازم است وکیل مانند امین رفتار کند و محرم اسرار موکل باشد. و بداند که نسبت به این اطلاعاتی که از موکل دارد امین و امانت دار است.
 • مورد دیگر که باید به آن اشاره کرد این است که در وکیل حرفه ای در پرونده هایی که به وی مراجعه می کنند اگر در زمینه هایی هست که وی مطالعه و تخصصی در آن ندارد آن را قبول نخواهد کرد.
 • زیرا اخلاق حرفه ای اقتضا می کند فرد در زمینه تخصص خود دعوای طرفین را قبول کند نه هر زمینه ای که کمترین معلوماتی در آن ندارد. لازم به ذکر است که وکلاء لزوما تمام قوانین را بلد نیستند و اگر وکلایی وجود دارند که در مواردی مانند شهرداری و دیوان عدالت و اراضی وکالت تخصصی می کنند به علت داشتن مطالعه و پشتکار خود ایشان است زیرا بسیاری از این قوانین منبع آزمون اخذ پروانه وکالت نیست.
 • وکیل حرفه ای لازم است همانطور که در بالا اشاره شد تلویحاً صداقت داشته باشد و مثال زدیم که اگر واقعاً حق با موکل وی نیست آن را به وی بگوید. به خاطر پول و جلب نظر موکل قول و وعده های پوچ به وی ندهد.
 • از دیگر ویژگی های وکیل حرفه ای داشتن روابط عمومی و آداب معاشرت بالا ست. اما این روابط عمومی و آداب معاشرت به گونه ای نباشد که جنبه لفاظی و چاپلوسی پیدا کند. مانند افرادی که می خواهند به هر طریقی مورد رضایت تمام افراد قرار بگیرند که این امری محال است کسی که مورد رضایت همه مردم باشد زیرا بالاخره داشتن خط و مشی و اصول صداقت باعث رنجش دیگران نیز ممکن است بشود لذا مورد رضایت همه بودن نشان از نفاق فرد دارد از این جهت که معصومین (ع) نیز که نماد کامل ترین انسان ها هستند دارای دوستان و دشمنانی بوده اند و مورد رضایت همه مردم نبوده اند. لذا یک وکیل حرفه ای هرگز اصول اخلاقی و صداقت خود را فدای امور دیگر نمی کند.
 • یک وکیل حرفه ای معمولا زمینه و شاخه ای خاص را تخصص خود قرار می دهد و از پذیرش باقی دعاوی که آنچنان در تخصص وی نیستند سرباز می زند زیرا با وکالت در شاخه تخصصی خود بعد از مدتی تجربیات بسیار بیشتری نسبت به دیگران دارد و از این تجربیات می تواند در پرونده های باقی مانده استفاده کند.

وکیل حرفه ای

مزایای گروه وکلاء سنا و وکلای تخصصی

گروه وکلاء سنا مجموعه ای است از وکلاء با سابقه و مجرب که به صورت تخصصی هر کدام در شاخه مخصوص خود فعالیت و وکالت می کنند.

ما ادعا نداریم تمام ویژگی های گفته شده در بالا در گروه وکلاء سنا وجود دارد زیرا آن گفتمان حداکثری است.

اما این مجموعه دارای وکلایی است که با تسلط به مواد جدید قانونی و مطالعه بروز و داشتن کتاب های متعدد در زمینه های مختلف در تخصص خود سر آمد هستند لذا توصیه ما به شما برای پیگیری امور حقوقی خود مجموعه گروه وکلاء سنا است.

که در این زمینه می توانید توانایی هر وکیل و رزومه وی را در صفحه مخصوص وی نگاه کنید.

در صورت لزوم می توانید از ایشان مشاوره تلفنی یا متنی بگیرید.


بیشتر بخوانید: بهترین وکیل ملکی (وکیل زمین) در تهران کیست و چه وظایفی دارد؟


وکیل حرفه ای تهران

نتیجه گیری

دنبال یک وکیل حرفه ای بودن مانند دنبال ک پزشک خوب بودن ممکن است مورد نیاز افرادی در گاهی اوقات شود؛ لذا وکیل حرفه ای لزوما کسی نیست که پروانه وکالت دارد.

وکیل خوب و حرفه ای دارای ویژگی های اخلاقی و کاری است که وی را از بقیه جدا می کند.

برای مثال: همانطور که اشاره شد وقتی که می داند حق با موکل و مراجعه کننده به وی نیست آن را با صداقت به وی اعلام می کند و بی دلیل وعده های پوچ به موکل نمی دهد.

ویژگی های دیگری را از وکیل حرفه ای برشمردیم که در بالا می توانید آن را ملاحظه کنید.

سوالات متداول

یک وکیل حرفه ای دارای چه ویژگی هایی است؟

صداقت در گفتار دارد و پول را همه چیز به حساب نمی آورد وقتی که می داند حق با موکل وی نیست آن را به وی اعلام می کند.

گروه وکلاء سنا در چه زمینه هایی وکیل تخصصی و حرفه ای دارد؟

 گروه وکلاء سنا در تمام زمینه ها خانواده، کیفری، حقوقی، ثبتی، اراضی، شهرداری و دیوان عدالت اداری دارای وکیل تخصصی است.

وکیل دادگستری را در مواردی چگونه می توان عزل کرد؟

اگر فرد به این نتیجه رسید که وکیل صلاحیت ندارد یا بدون حتی بهانه ای می تواند وکالت را فسخ و وکیل را عزل کند و محدودیتی ندارد مگر شرط عدم عزل شده باشد

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید