وکیل طلاق توافقی در تهران

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

اصولا زوج هایی که تصمیم به طلاق دارند بیشتر گرایش دارند تا به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند. اما در این مورد به دلیل عدم آگاهی کافی در خصوص روند طلاق، ممکن راه طولانی و طاقت فرسایی را در پی داشته باشند.

لذا لازم است که در این وارد از یک وکیل متخصص طلاق توافقی کمک گرفته شود.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقیزمانی که زوجین با یکدیگر به صورت مشترک به این نتیجه می رسند که از یکدیگر جدا شوند، با یکدیگر در خصوص موارد مختلف اعم از امور مالی و غیر مالی توافق می کنند.

سپس زوجین به دادگاه مراجعه می نماید و از دادگاه گواهی عدم سازش دریافت می کنند تا به دفترخانه رفته و صیغه طلاق جاری شود.

مراحل طلاق توافقی

  1. در طلاق توافقی ابتدا لازم است درخواست خود را در دفتر خدمات قضایی ثبت نمایید. که اگر وکیل داشته باشید، همه این اقدامات تا انتها را وکیل طلاق توافقی انجام می دهد.
  2. پس ثبت درخواست، از طرف دادگاه وقت رسیدگی تعیین می شود و زوجین، به همراه وکلای خود (اگر وکیل طلاق توافقی داشته باشند) به دادگاه مراجعه می نمایند. در صورتی که زوجه باکره باشد از طرف دادگاه به پزشکی قانونی برای معاینه ارجاع داده می شود.
  3. سپس دادگاه زوجین را به مشاور ارجاع می دهد تا مدتی را به جلسات مشاوره بروند. برای آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی این جلسات با گروه وکلای سنا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند.
  4. رای دادگاه پس از امضای قاضی به زوجین یا وکلای آن ها ابلاغ می شود. در ذیل آن می نویسند که اعتراضی ندارند و حق تجدید نظر و فرجام خواهی را ساقط می کنند.
  5. سپس زوجین با گواهی عدم سازش به دفتر طلاق مراجعه می کنند. مدت اعتبار این گواهی سه ماه پس از قطعیت می باشد.

طلاق توافقی

مدت فرایند طلاق توافقی با وکیل طلاق

در مورد مدت زمانی که طلاق توافقی از ابتدا تا انتها، چقدر به طول می انجامد، نمی توان با قطعیت سخت گفت. زیرا هر پرونده شرایط خاص خودش را دارد و در هیچ شهری نمی توان مدت دقیقی را تخمین زد.

اما شما با مراجعه به وکلای متخصص در این امر می توانید مدت زمان حدودی را با توجه به وضعیت پرونده، مشورت نمایید.

در این خصوص می توانید از راهنمایی و مشاوره وکلای متخصص و با تجربه سنا در خصوص طلاق توافقی بهره مند شوید.

وکیل طلاق توافقی می داند که از چه راهی پرونده را پیگیری نماید تا هم وقت کمتری صرف شود و هم هزینه کمتری برای موکل داشته باشد.

طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق توافقی

حق الوکاله وکلا در طلاق توافقی بستگی دارد که وکیل تا چه مرحله ای بر روی پرونده اقدام می کند و اینکه نوع پرونده به چه صورت است.

همچنین لازم به ذکر است وکیل هیچ گاه نمی تواند نتیجه ای را برای موکل خود تضمین نماید، اما می تواند با توجه به دانش، تجربه و تخصصی که دارد مناسب ترین راه را در فرایند پرونده طی نماید.

لذا از همین رو، در طلاق توافقی، بستگی دارد وکیل پس از دریافت گواهی عدم سازش، در دفترخانه حضور یابد و اقدامات لازم برای ثبت را انجام دهد یا خیر متفاوت است.

بنابراین این جزئیات اصولا در وکالتنامه ذکر خواهد شد و بنا به پیچیدگی پرونده و اختیارات وکیل حق الوکاله تعیین می شود.

وکیل طلاق

نتیجه گیری

زمانی که زوجین با تصمیم مشترک تصمیم به جدایی می نمایند، برخی از مسائل زناشویی را بین یکدیگر حل و فصل می کنند و سپس وارد پروسه ی طلاق می شوند، به این نوع طلاق که حاصل تصمیم مشترک طرفین است، طلاق توافقی می گویند.

به طور کلی مدت فرایند طلاق توافقی امری نیست که بتوان به راحتی تخمین زد و و مدت معینی را تعیین نمود.

زیرا با توجه به نوع پرونده و شرایط آن زمان متفاوت است. درست است که گفته شده طلاق توافقی سریع ترین راه است اما لازم به ذکر است این روند بهتر است توسط وکیل طی شود.

زیرا با وجود اینکه طلاق توافقی به صورت تصمیم مشترک زوجین صورت می گیرد، اما دارای مسائل و نکاتی است که نیاز به علم و تجربه یک وکیل دارد.

شما می تواند برای دریافت مشاوره در خصوص طلاق توافقی، تقاضای وکیل متخصص در طلاق توافقی به گروه وکلای سنا مراجعه نماید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۱۴۰۸۰۸ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

اگر وکالت به وکیل بدهیم زوجین چند دفعه باید حضور پیدا کنند؟

پس از مراجعه زن و شوهر به دفتر وکالت و ثبت توافق و گرفتن امضاء وکالتنامه نیاز به حضور دوباره زن و شوهر نیست و پس از صدور رأی زوجین به دفترخانه طلاق برای ثبت شرعی می روند. همه ی این موارد به استثنای مرحله مشاوره است.

آیا راهی است که برای طلاق توافقی به دادگاه مراجعه نکرد؟

خیر، حضور در دادگاه برای اخذ رای طلاق توافقی یا گواهی عدم امکان سازش ضروری است و هیچ استثنایی هم ندارد.

آیا در طلاق توافقی مهریه تعلق می گیرد؟

در بحث طلاق توافق در خصوص طلاق و شرایط آن انجام می شود و موضوعات دیگر خانوادگی از جمله مهریه ارتباطی به دعوای طلاق توافقی ندارند. زیرا مهریه دین است و یک دعوای جدا است. مگر اینکه با توافق با یکدیگر همسر از مهریه گذشته باشد

آیا حضور در پزشکی قانونی در جریان طلاق لازم است؟

خیر، تنها در صورتی زوجه به پزشکی قانونی ارجاع داده می شود که ادعا نماید باکره است، لذا خود زوجه باید از دادگاه بخواهد که نامه ای به پزشکی قانونی ارسال شود و وضعیت او را از جهت دوشیزگی و حفظ بکارت در دوره زندگی مشترک اعلام نماید.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید