نحوه پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده در سامانه ثنا

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

امروزه با گسترش ارتباطات انجام کارها به صورت اینترنتی فراگیرتر شده است. در همین راستا تمامی کشورها تلاش می کنند خدمات آنلاین و الکترونیکی را در اختیار شهروندان بگذارند.

در کشور ما قوه قضاییه نیز برای سهولت و تسریع در کارها به به صورت الکترونیکی با راه اندازی سامانه ثنا توانسته تا حد چشمگیری در جلوگیری از اتلاف وقت کمک کند.

در این سامانه می توانید از آخرین روند کار و خلاصه پرونده خود اطلاع پیدا کنید که در ادامه به برای شما نحوه پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده را شرح می دهیم.

تماس با گروه وکلای سنا

پیگیری پرونده قضایی  با شماره پرونده

برخی افراد فکر می کنند که سامانه ثنا تنها برای مشاهده و دریافت ابلاغیه کاربرد دارد. اما این سامانه وجه های دیگری هم دارد که پیگیری پرونده یکی دیگر از آنهاست. برای انجام پیگیری پرونده با شماره قضایی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

قبل از انجام مراحل زیر توجه داشته باشید انجام هر کار و اخذ هر خدمتی در سامانه ثنا ملزم به ثبت نام اولیه می باشد. که می بایست با تکمیل فرم اینترنتی و سپس مراجعه حضوری به دفاتر خدمان الکترونیک قضایی رمز شخصی را دریافت کنید.

مراحل پیگیری پرونده قضایی  با شماره پرونده در سامانه ثنا:

۱) در اولین قدم وارد سایت زیر شوید https://adliran.ir/Home/SelectLink/2

پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

۲) پس از ورود به سایت در قسمت اطلاع رسانی بر روی گزینه ی ” اطلاع رسانی با رمز پرونده” کلیک کنید.

پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

۳) ضمن کلیک در این مرحله وارد بخش دیگری می شوید که بایستی کد ملی و رمز شخصی را وارد کنید.

پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

۴) سپس برای تلفن همراه شما یک رمز شش رقمی ارسال می شود که می بایست آن را داخل کادر مشخص وارد کنید.

پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

۵) در این قسمت باید شماره پرونده، ردیف پرونده و رمز ۱۶ رقمی شخصی پرونده را وارد کرده و سپس گزینه روند کار پرونده را فعال کنید.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید