قانون نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی و حریم شخصی کوچه

نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

دوربین‌های مداربسته از لوازمی است که همواره افراد از مزایا و معایب آن بحث می‌نمایند و امروزه به دغدغه‌ای بزرگ تبدیل شده است.

برخی معتقدند که با نصب دوربین‌های مداربسته نقض حریم خصوصی شکل می‌گیرد که البته این حریم شخصی یک امر نسبی است و در جوامع و فرهنگ‌های متفاوت، گوناگون است.

اما دسته‌ای دیگر معتقدند برای امنیت عمومی، پیشگیری از جرم و … نصب این دوربین‌ های مدار بسته ضروری است و نیروهای امنیتی اعم از نیروی انتظامی و پلیس و … بدین وسیله از حوادث، نحوه سرقت از منازل و خودروها، اسبابی که سرقت شده است، نحوه نزاع دسته جمعی و… اطلاع می‌یابند.

در حقیقت منفعت‌ دوربین های مدار بسته بیشتر از مضراتش است. در این مطلب برانیم تا قوانین مرتبط با نصب دوربین مداربسته، نصب دوربین در اماکن عمومی همچنین کوچه بپردازیم.

تماس با گروه وکلای سنا

آیا برای نصب دوربین مداربسته قانونی وجود دارد؟

قوانین هر کشوری، اهدافی را دنبال می‌کند که مهمترینش حفظ امنیت افراد آن جامعه است.

در کشور ایران هم مانند سایر کشورها، برای حفظ امنیت مردم تلاش‌هایی صورت گرفته است و قوانینی تدوین شده است و مردم موظف و ملزم به تبعیت از آن قوانین می‌باشند.

در اصل قانون نصب و استفاده از دوربین مداربسته نداریم لکن از مواد دیگر می‌توان تحلیل نمود و آنها را به دوربین مداربسته نیز تعمیم داد.

نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی

قانون شماره ۱:

اصل ۲۵ قانون اساسی: «بازرسی و نرساندن نامه‌ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس، ‌مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هر گونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون.»

استراق سمع و گوش دادن مخفیانه به حرف‌های دیگران، نظارت کردن بر افراد دیگر، منع شده است و تنها حکم قانون است که این ممنوعیت را می‌تواند از بین ببرد.

به عنوان نمونه: نیروهای امنیتی و انتظامی در کشور برای پیشگیری و کشف جرم، امنیت جامعه از وسایل متفاوتی استفاده می‌کنند که یکی از مهمترین ابزارها، نصب دوربین مداربسته است.

قانون شماره ۲:

اصل ۲۲ قانون اساسی: «حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است مگر در مواردی که قانون تجویز کند.»

حیثیت و آبروی افراد باید که حفظ شود و از هر گزندی مصون باشد و بی شک از مهمترین لوازم برای حفظ این حیثیت، دوربین مداربسته است.

قانون شماره ۳:

ماده ۴۱ منشور حقوق شهروندی: «کنترل‌های صوتی و تصویری خلاف قانون در محیط ‌های کار، اماکن عمومی، فروشگاه‌ها و سایر محیط‌های ارائه خدمت به عموم، ممنوع است.»

برای نصب دوربین مداربسته در هر مکانی، قوانین خاصی مدنظر است که باید رعایت گردد، این ماده به نصب خلاف قانون در محیط‌ها اشاره کرده است و اگر با رعایت شرایط و قوانین صورت پذیرد منعی نخواهد داشت.

نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی

قانون شماره ۴:

ماده ۱۱۲۵ قانون مدنی: دلایل اثبات دعوی از قرار ذیل است:

 1. اقرار.
 2. اسناد کتبی.
 3. شهادت.
 4. امارات.
 5. قسم.

محاکم، فیلم‌ها، صداهای ضبط شده را مدرک جرم نمی‌دانند چرا که این موارد بسیار قابلیت تغییر، تقلب در آن وجود دارد، از این رو این‌ها صرفاً اماره، قرائن و نشانه هایی است که در رأی قاضی تأثیر گذار است فقط و به عنوان مدرک مورد استناد نمی‌تواند قرار گیرد.

قانون شماره ۵:

ماده ۱۶۰ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲: ادله اثبات جرم عبارت از اقرار، شهادت، قسامه و سوگند در موارد مقرر قانونی و علم قاضی است.

صدای ضبط شده و یا تصویری که به وسیله دوربین مداربسته ضبط شده است به خودی خود دلیلی قطعی نیست و صرفاً به آگاهی بهتر قاضی کمک خواهد نمود.

آیا می‌توانم دوربین مداربسته را در محیط‌های عمومی نصب کنم؟

نصب دوربین مداربسته در محیط‌های عمومی و محیط‌هایی که روزانه افراد متعددی از آن جا عبور می‌کنند، مانند مجتمع‌های تجاری، فروشگاه‌ها، سطح خیابان‌ها، بزرگراه‌ها ممنوع نیست.

اما در برخی مکان‌های عمومی که از حساسیت‌های بالایی برخوردارند ممنوع می‌باشد و شما باید برای نصب دوربین مداربسته، مجوز مخصوصی دریافت کنید. از حساس‌ترین مکان‌های عمومی می‌توان به پایگاه‌های هوایی، پادگان‌ها، سفارت خانه‌ها، محیط‌های نظامی و … اشاره نمود.

آیا می‌توانم در کوچه دوربین مداربسته نصب کنم؟

کوچه‌ها به جهت اینکه محل عبور و مرور عابران و مردم می‌باشند، زیرمجموعه محل‌های عمومی قرار می‌گیرند ولی طبیعتاً نسبت به مراکز خرید و … افراد کمتری تردد می‌کنند و جامعه کوچکتری در آن رفت و آمد دارند، از این رو اگر شما بخواهید برای مجتمع، ساختمانتان دوربین مداربسته نصب کنید، باید که سایر افرادی که در کوچه ساکن هستند را در جریان قرار دهید و برای اطلاع دادن از وجود این دوربین‌ها، از تابلوهای شماتیک دوربین مداربسته استفاده کنید و سایرین را از این که در این مکان دوربین مداربسته نصب شده است آگاه کنید.

البته دقت کنید که نباید دوربین را طوری نصب کنید که به ساختمان‌های دیگر اشراف داشته باشد و فقط باید کوچه مدنظرتان باشد.

نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی

نمونه رای استناد به دوربین مدار بسته به عنوان اماره

در بخش زیر به بیان نمونه رایی که اشخاص برای اثبات توهین به دادسرا و یا کلانتری مراجعه کرده و شکایت خودشان را مطرح کرده و پس از شکوائیه و بیان اظهاراتشان و شهادت شهود و بازبینی فیلم مدار بسته، قاضی رأی خود را صادر نموده است.

در این جا می‌بینیم که قاضی از دوربین مداربسته به عنوان اماره استفاده کرده است و نهایتاً رأی خود را صادر نموده است.

تاریخ رأی نهایی: ۱۳۹۰/۱۲/۲۷ شماره رأی نهایی: ۹۱/۳/۱۰-۷۰۰۰۲۲۰۰۳۰۸

رأی بدوی

در خصوص اتهام خانم‌ها ۱- الف. فرزند ر. ۲- ف. فرزندم. ۳- ر. فرزند ر. دائر بر توهین موضوع کیفرخواست صادره از دادسرای ناحیه یک تهران دادگاه با عنایت به شکایت شاکی گواهی شهود تعرفه شده، دفاعیات بلا وجه متهمان گزارش ضابطین، بازبینی فیلم دوربین مدار بسته به شرح صورت‌جلسه مورخ ۲۷/۱۲/۹۰ و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، بزهکاری وی را محرز دانسته، لذا مستنداً به ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی رأی بر محکومیت هر یک از متهمان به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت صادر و اعلام می‌دارد.

رأی صادره حضوری و ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در محاکم تجدیدنظر استان تهران می‌باشد.

رئیس شعبه ۱۰۵۲ دادگاه عمومی جزائی تهران – شیری

رأی دادگاه تجدید نظر

در این پرونده خانم‌ها ف. و ر. و الف. به طرفیت آقای ع. از دادنامه ۷۰۰۰۲۲۰۰۳۰۸-۱۰/۳/۹۱ شعبه ۱۰۵۲ دادگاه عمومی جزایی تهران در مهلت مقرر قانونی تجدیدنظرخواهی نموده‌اند که به موجب دادنامه فوق‌الذکر هر یک از تجدید نظر خواهان از جهت جرم توهین حسب ماده استنادی قانونی در دادنامه فوق‌الذکر، به مجازات مقرره در این دادنامه محکوم گردیدند با توجه به شکوائیه شاکی و اظهارات ایشان و شهود و بازبینی فیلم مداربسته موجود در مغازه و اظهارات تجدید نظر خواهان حکایت از اختلاف خانوادگی فی مابین ایشان و درگیری دارد.

با این ترتیب بر احراز جرم توهین برای تجدید نظر خواهان ایرادی وارد نمی‌باشد و بر تعیین مجازات برای هر یک حسب ماده استنادی قانونی ایرادی وارد نمی‌باشد لکن با توجه به اوضاع و احوال طرفین نزاع و با اختیار حاصل از بند ۲ از ماده ۲۲ قانون تشکیل دادگاه عمومی و انقلاب مصوب ۸۱ هر یک به پرداخت سی هزار تومان جزای نقدی محکوم می‌گردد و با این ترتیب رأی طبق بند الف از ماده ۲۵۷ آیین دادرسی دادگاه عمومی و انقلاب در امور کیفری مصوب ۷۸ تائید می‌گردد و رأی قطعی است.

رئیس شعبه ۴۱ دادگاه تجدیدنظر استان – مستشار دادگاه

68 پاسخ

 1. سلام من نصاب دوربین مداربسته هستم و در یکی از نصبهای که در یک ساختمان انجام دادم دچار مشکل شدم، یکی از ساکنین راضی نبود و حاضر نشد پول ما را بدهند و ما هم دچار مشکل شدیم کلا در نصب دوربین مداربسته باید رضایت همه را بگیرید .

  1. سلام طرف حساب شما مدیر ساختمان هست و باید از ایشون مبلغ را مطالبه کنید

 2. سلام وعرض ادب
  بنده مالک هستم و به صورت تنها داخل یک ساختمانی که دارای دوربین مدار بسته هست زندگی میکنم.بنده مجرد و مرد هستم.در صورتی که مراعات حال اهالی ساختمان را مد نظر قرار داده مدیر ساختمان با کنترل رفت و آمد من و میهمانان من از طریق دوربین باعث آزار میهمان من شده و از او عقد نامه خواسته و مانع از ورود وی به ساختمان شده.و تحدید کرده که استعشاد ساختمان را علیه من گرفته و اقدام به آبروریزی کرده.میخواستم ببینم که من یا اون چه توانایی قانونی در این مورد داریم؟

  1. سلام ایشون حق همچین درخواستی و ندارن در صورت تکرار میتونید شکایت مزاحمت و ممانعت مطرح نمایید

 3. سلام خونه من توکوچه بن بست همسایه سرکوچه که دیوارش توکوچه دروبین نصب کرده ایا میتونه دروبین داشته باشه یانه چون من دوست ندارم رفت وامدناموسم نگاه کنه

  1. بله این دوربین برای محافظت نصب شده نه برای دیدن رفت و امد ناموس شما

 4. با سلام و احترام لطفا بفرمائید فیلم وتصاویر تهیه شده توسط دوربین های مدار بسته را که حاوی ثبت وقوع جرم باشند چه شخص و یا اشخاصی مجاز به باز بینی هستند. با سپاس

 5. شخصی در انتهای کوچه بن بست برای ورودی یک قطعه زمین خالی دوربین مداربسته نصب کرده طوری که زاویه دوربین ورودی ساختمان کناری که مسکونی می باشد رو نیز پوشش میدهد اینکار مصداق چه نوع جرمی و چگونه قابل پیگیری است؟

  1. سلام نصب دوربین مداربسته جرم نیست و ایشون حق این کارو دارند

 6. سلام
  گرفتن فیلم از طریق دوربین فیلمبرداری در اماکن عمومی مانند پارک ها و خیابان ها و فروشگاه های بزرگ و پخش ان با رضایت طرف مقابل که مشکلی ندارد؟

 7. سلام و عرض ادب
  بنده برای ویلای خود دوربین مداربسته نصب کرده ام که محوطه حیاط و جلوی درب ویلای بنده را پوشش می‌دهد که قابلیت ضبط صدا را دارد آیا از نظر قانونی جرم است یا خیر ؟
  همسایه بنده پس از دعوا بر سر صدای سگ ادعا کرده که نصب دوربین جرم هستش و باید دوربین را بردارم .
  دوربین فوق کاملا معمولی و با کیفیت نامناسب فقط جهت جلوگیری از اتفاقات نصب گردیده است .

   1. ممنون بابت پاسخ جناب زینالی
    پس دوربین و ضبط صدا جرم نیست و هیچ مشکلی ندارد ؟
    اگر نیاز به طرح دعوا شد چه کاری باید انجام بدهیم ؟

    1. سلام خیر جرم نیست اگر با این عنوان شکایت کنه اصلا پیگیری نمیشه

 8. سلام
  با توجه به آئین نامه اماکن عمومی که چیزی در مورد نصب دوربین داخل دفتر شرکت ذکر نکرده میخواستم بپرسم آیا برای اخذ مجوز اماکن که مورد نیاز صدور پروانه تاسیس است، لازم هست که دوربین مدار بسته داخل دفتر نصب شود یا خیر

 9. سلام خسته نباشید منزل بنده را دزد برده همسایه مجتمع که دوربین داره اجازه دسترسی به فیلم دوربین را نمیدهد میگوید ۳ ماه دوربین من از پریز کشیدم کار نمیکنه یا پاک کرده آیا ما میتوانیم از ایشان شکایت کنیم که اجازه دسترسی نمیدهد یا پاک کرده تقریبا مطمئن هستیم او دزد را شناخته بهانه تراشی میکند.

  1. سلام خیر امکان شکایت نیست باید از در صلح وارد شوید

 10. سلام
  من در پارکینگ ساختمان با هماهنگی مدیر ساختمان و جهت امنیت بیشتر ساختمان دوربین نصب کردن
  ولی یکی از ساکنین که مستاجر هم هست دائما دوربین را دستکاری میکند که دوربین درب ورودی ساختمان را پوشش ندهد .آیا میشود از ایشون شکایت کرد و به چه عنوان
  همه ساکنان و حتی صاحب خانه ایشون هم با نصب دوربین موافقت کردند

   1. این موضوع رو فراموش کردم بگم که دوربین فقط نصب هست و فعلا قادر به ضبط نیست
    ولی اون همسایه نمیدونه
    ولی من و یکی دیگه از همسایه ها خودمون دیدیم که این خانم دوربین رو دستکاری میکنه
    به چه عنوانی میتونم ازشون شکایت کنم
    با استشهاد از اهالی ساختمان میشه یا کار دیگه ای باید انجام بدم .مثلا فیلم بگیریم

    1. سلام عرض کرم کارشون جرم نیست مگر اینکه بتونید مزاحمتشون را اثبات کنید

     1. یعنی نمیشه فقط بخاطر اینکه دوربین رو دستکاری میکنه ازش شکایت کرد
      دوربین رو رو حالت ضبط گذاشتم و فیلم دستکاری دوربین رو هم دارم

 11. سلام
  ما در یک مجتمع ۱۲ واحده زندگی میکنیم که مدیر ساختمان بدون اجازه ساکنین دوربین شخصی نصب کرده و به تلویزیون خانه وصل کرده و رفت و آمد همسایه هارو چک میکنه در هنگام مشکلات همسایه ها فیلم ارائه نمیده و همسایه ها شاکی هستن ولی حاضر نیست گیرنده دوربین رو به انبار انتقال بده
  از لحاظ

 12. سلام و عرض ادب
  ما در یک ساختمان سه طبقه تک واحدی زندگی میکنیم و خودم هم مدیر ساختمان هستم و دوربین مدار بسته نصب کرده ام و همه اهالی ساختمان خودمون هم هزینه نصب رو پرداخت کردن و هم با این موضوع مشکلی ندارند ولی یکی از اهالی ساختمان ساختمان کناری که مستاجر هم هست روز گذشته از وجود دوربین ابراز ناراحتی کرده و میخواد شکایت کنه (یکی از دوربین های ساختمان را در بیرون از ساختمان ولی روی دیوار خودمون نصب کردیم) آیا همچین کاری میتونه بکنه ؟ ایشان به من گفته که پست بالای دولتی دارم و … . ممنون میشم راهنمایی کنید .

 13. سلام.
  ما چند ما پیش رفتیم برای ساختمان که ۱۱ واحد داره در پارکنیگ دوربین نصب کردیم متاسفانه نصاب دوربین، به علت راحتی کار خودش دستگاه دی وی ار و حافظه های دو ربین را داخل همون پارکنیگ نصب کرده الان دزد اومده و همون دستگاه رو برده که قیمتش نزدیک به ۵ تومن است آیا ما می توانیم از نصاب دوربین شکایت کنیم

  1. اگر تقصیر کرده باشند امکانش هست برای مشاوره بیشتر از قسمت مشاوره تلفنی یا متنی سایت زیر از وکلا بپرسید
   https://vakiltop.com/

 14. سلام. در محل کار من همسایه دوربین نصب کرده در راهروی عمومی بدون اطلاع و اجازه همسایه ها و ساکنین طبقه بطوری که رفت و امد و برخوردها و مراجعین بقیه برای ایشان قابل دید و ضبط میباشد ایا این کار و قرار دادن دوربین در فضای مشاع بدون اجازه دیگران مجاز هست ؟

 15. سلام وقت بخیر در محل کار من همسایه در راهروی عمومی بدون اطلاع و اجازه همسایه ها و ساکنین طبقه دوربین نصب نموده بطوری که رفت و امد و برخوردها و مراجعین بقیه برای ایشان قابل دید و ضبط میباشد ایا این کار و قرار دادن دوربین در فضای مشاع بدون اجازه دیگران مجاز هست ؟

  1. سلام خیر تصرف در مال مشاع بدون اذن سایر شرکا غیر قانونی است

 16. سلام در مجتمعی پنج واحدی زندگی میکنم که یکی از مستاجران که خانم مجردی است متاسفانه تردد های مشکوکی دارد. برای حفظ امنیت خانواده خودم میخاهم با هزینه شخصی در پارکینگ ، لابی و طبقه ای که آپارتمانم واقع شده دوربین مدار بسته بگذارم. آیا باید از مالک ۴ آپارتمان دیگر رضایت بگیرم؟ با رضایت چند واحد میتوانم اقدام به نصب کنم؟
  متشکرم

  1. همه ی مالکین باید برای دخالت در قسمت مشاع رضایت بدهند

 17. سلام و ادب
  در آپارتمانی هستیم که در داخل راهرو هاش دوربین نصب شده، متتها نصب دوربین بد صورت گرفته و یکی از دوربین ها کاملا روی درب ورودی ما نصب شده، به نحوی که هر بار درب واحد رو باز و بسته کنیم داخل واحد در دید هستش، و از این بابت اذیت کننده هست،
  میشه شکایت کرد برای جابجایی؟
  با تشکر

 18. سلام
  بنده در یک مجتمع ۲۸ واحدی زندگی میکنم و تعدادی از واحد ها( ۵) متعلق به بنده میباشد ، با وجود داشتن دوربین در مجتمع ( قسمت پارکینگ و کوچه جلوی درب ها) همسایه ای با وجود اخطارهای مکرر من و بقیه اقدام به نصب دوربین در پارکینگ خودش( محل دوربین های در پارکینگ های مجاورش هست) و در راه پله طبقه خودش کرده و از این نظر که تردد بقیه همسایه ها رو داره ضبط و رصد میکنه باید به چه صورت از طریق قانونی اقدام کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید . در ضمن تحت هیچ شرایطی حاضر به جمع اوری نیست

 19. سلام بنده مدیر ساختمان هستم در پی دو مورد دزدی از ساختمان با مشورت اهالی داخل پارکینگ دوربین نصب کردیم یکی از مالکین که اینجا ساکن نیست و آپارتمانش خالیه میگه منع قانونی داره و ۰۰۰
  مشکل پولش نیست آیا میتونه ما رو ملزم به جمع کردن دوربین ها بکنه؟

  1. سلام دخالت در قسمت های مشاع باید با رضایت تمام مالکین ان قسمت باشد

 20. سلام ما یه همسایه داریم که توی کوچه بن بست دوربین گذاشته نه روبه روی در بلکه از ورودی کوچه آیا می توانیم شکایتی در این مورد داشته باشیم که دوربین را جم کنن چون ما خانوادمون از کوچه که وارد میشن شاید یهو شال و روسری از سرش بیفته یا به هر دلیل دیگه

 21. باسلام همسایه طبقه بالایی بنده یه دوربین متحرک را از لای لباس آویزون میکنند بطوری که بالکن خونه ما هم دیده بشه یا بنده میتونم از ایشون شکایت کنم

 22. با عرض سلام و خسته نباشید.جناب زینالی عزیز ، بنده در داخل اتاق عمومی منزلم علاوه بر استفاده های معمول خانواده‌ها ، با نصب میز کار ، بکار طراحی و یا تعمیرات لوازم الکترونیک هم مشغولیت دارم و چون اهالی هم امور تعمیراتی خود را به اینجا می آورند و لوازم و قطعات ریز و درشت هم بسیار زیاد موجود میباشد بنده دوربینی را بکار گرفته ام که بعضا یه تعداد از مراجعین بی اطلاع هستند و یه تعداد از همسایگان خودمونیم مطلع هستند آیا اینکار تخلف قانونی محسوب میشود؟. ممنون و سپاسگذار از زحمات جنابعالی هستم

  1. سلام خیر نصب دوربین جرم نیست ولی ممکنه شما به علت نداشتن جواز و استفاده نا صحیح از محل مسکونی متخلف محسوب شوید

 23. سلام استراق سمع سخنان افراد توسط موسسه آموزشی که به دوربین مدار بسته مجهز است جرم محسوب میشود؟ مثلا اگر یک نفر درباره یکی از کادر آموزش نظری بدهد آن موسسه آموزشی میتواند فیلم و صدای او را در اختیار کسیکه پشت سر او حرف میزند قرار دهد یا از شخص نظر دهنده شکایت کند؟

 24. تو کوچه ما پلیس ریخته و یک نفر رو ببره
  با عربده کشی پلیس و تحدید و اسلحه کشی و گاز اشک‌آور این کار رو انجام داده
  حالا من اگر فیلم دوربین مداربسته خونمون که رو به کوچه بوده به همسایه بدم برای شکایت
  منع قانونی داره و من مقصر میشم ؟!

 25. سلام با عرض خسته نباشین همسایه ما اومدن داخل حیاط دوربین نصب کردن یکی از دوربین ها جهتش سمت حیاط منزل ما هست با صحبت به جایی نرسیدیم شکایت میشه کرد.

  1. سلام میتوانید اقدام به رفع ممانعت ومزاحمت نمایید

 26. سلام، شغل من آتش نشان در یکی از شهرستانهاست است ،ما مراجعه کننده حضوری نداریم، محل کارما فقط دارای یک اتاق است که بعنوان رختکن و اتاق کار استفاده میشود،جدیدا مدیرت وقت دوربین و میکروفون در اتاق نصب کرده تا متوجه صحبتهای ردوبدل بین پرسنل شود، باتوجه به اینکه از این اتاق بعنوان رختکن نیز استفاده میشود ، آیا اجازه چنین کاری را دارد

 27. باسلام من در آپارتمان زندگی میکنم نماینده بارضایت اهالی برای راه پله ها دوربین نصب کرده ویک دوربین به بالای آسانسور طبقه خود نصب کرده که چهار همسایه تو این طبقه هستند . اگر یکی از این ساکنین مخالف این دوربین باشه در نهایت قانون به نفع سه نفر که مخالف نیستند رای میده یا کسی که مخالف هست؟

  1. سلام میتوانید نسبت به جمع اوری دوربین ها شکایت نمایید

 28. سلام
  فرماندار شهرما تازه منتسب شده و ادم جوگیری میباشد و دستور دادن تمام نانوایی ها دوربین مداربسته نسب کنند و ان را به اناق فرمانداری وصل کنند تا ایشان همیشه نگاه کنند ،بنظرتون کار ایشون قانونی هستش؟ و میخوام شکایت کنم از کدام موارد قانون استفاده کنم و در شکایتم ذکر کنم
  ممنون میشم کمک کنید

  1. سلام نمیتواند این کارا بکند میتوانید ازطریق شکایت دردیوان عدالت دراری نسبت به رفع ان اقدام نمایید

 29. ببخشید همایه ما در کوچه بن بستن روبه روی خونه ما دوربین گذاشته … اگر ما نخواهیم تمام رفت وامد هامون کنترل بشه چی…یا حتی شاید بخواهیم سر باز بریم دم در … ولی دید دارد
  ایا میتوان اقدامی کرد…. در صورتی که مادر یک محله امن و یک ممجوعه زندگی میکنمیم که ورودی مجوعه هم نگهبانی و هم دوربین دارد…. اخر چرا در کوچه بن بست باید دوربین شخصی نصب کنند…

  1. سلام:میتوانید از شخص ازایجاد مزاحمت وممانعت شکایت نمایید.

 30. سلام خسته نباشید خانه ما ویلایی هست میخواستم بدونم میتوانم ورودی درب منزل به جای دوربین مداربسته دوربین مخفی نصب کنم ؟آیا منع قانونی دارد؟ تشکر

  1. سلام:تصرف در قسمت عمومی ساختمان منوط به رضایت اکثریت وموافقت مدیر ساختمان میباشد.

   1. ببخشید منظورم منزل ویلایی هست فقط خودمون ساکن هستیم آپارتمانی نیست دوربین فقط برای جلوی درب منزل میخواهیم استفاده کنیم دقیقا جوری که زنگ خانه و درب منزل مشخص باشه میخواستم بدونم منع قانونی دارد یا نه؟

    1. سلام مشکلی نداره میتونید نصب کنید.

 31. سلام
  ما یک منزل دو واحدی داریم که در پارکینگ برای ایجاد امنیت دوربین مداربسته میخوایم نصب کنیم و همسایه ما راضی به نصب دوربین نیست.تکلیف چیست ؟

  1. سلام: باید اذن همسایه ها را داشته باشید.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید