مشاوره حقوقی مهریه و گرفتن مهریه خیلی و فوری

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

معمولاً اختلاف‌نظر در مورد مهریه گاهی اوقات به‌نوعی سوءاستفاده و مشکلی اساسی در خانواده‌ها تبدیل می‌شود. بهترین روش برای حل این‌گونه مسائل، کمک‌گرفتن و مشورت با یک وکیل مجرب و کاربلد است. با درمیان‌گذاشتن مسائل حقوقی با وکیل مناسب دراسرع‌وقت، می‌توان قبل از اینکه مشکل به آزار خانگی تبدیل شود، با این وضعیت برخورد کرد. ما در این سایت با کمک بهترین مشاوره حقوقی مهریه، آسان‌ترین راهکارها را برای حل مسائل حقوقی شما ارائه می‌کنیم.

حل اختلافات خانوادگی

راه‌حل‌هایی برای بازپس‌گیری مهریه

اگر در دادگاه زن متأهل بتواند ثابت کند که مهریه‌ای داشته که هنوز در اختیار شوهرش است، احتمال بیشتری دارد که مهریه‌اش را پس بگیرد. دادگاه‌ها از زن متأهل انتظار دارند که گزارش مفصلی از اقلامی که در جهیزیه گنجانده شده است را همراه با اثبات وجود آن­ها ارائه دهد. اگر کسی نتواند رسید معتبری ارائه دهد، مدارک دیگر برای اثبات مانند فیلم یا عکس، ممکن است در دادگاه پذیرفته شود. به‌محض اینکه دادگاه پذیرفت زن مهریه خود را نگرفته است، اختیار صدور قرار گرفتن آن را خواهد داشت.

اگر مذاکرات پس از جدایی از ازدواج شما به پایان رسیده باشد و هنوز نتوانسته‌اید اموالی که مهریه را تشکیل می‌دهند بازیابی کنید، نیازی نیست نگران باشید. وکلای خانواده سنا می­توانند طبق قانون دارایی زنان متأهل را به دادگاه ارائه دهند و آن را بازگردانند. اگر در مورد مهریه و جدایی یا طلاق سؤالی دارید، تیم مشاوران مالی خانواده سنا می‌تواند به شما کمک کند.

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

الزامات حقوقی پس از ثبت شکایت

اگر همسرتان یا بستگانش قصد دارند از هر نظر به شما صدمه بزنند، با مشاوره حقوقی مهریه می‌توانید طبق قانون منع جهیزیه برای مطالبه مهریه اقدام کنید. شما همچنین می‌توانید طبق قانون حمایت از زنان در برابر خشونت خانگی، درخواستی را به قاضی ارائه دهید. قاضی پس از اولین جلسه دادگاه به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

پس از ثبت شکایت و ارائه گزارش در خصوص مهریه، شما باید یک افسر حفاظت نیز برای خود تعیین کنید. مهریه معمولاً به‌عنوان پول یا دارایی تلقی می‌شود که از حقوق شرعی و قانونی زن برای ازدواج است. در زمان جدایی یا طلاق، خدمات وکلای برتر سنا در مورد اختلافات خانوادگی مربوط به مهریه در خصوص موارد زیر است:

 • اختلاف‌نظر در خصوص پرداخت مهریه بین زوجه و خانواده­اش (آیا مقدار پول، طلا و… پرداخت شده است یا خیر)
 • زمانی که زن، شوهر خود را ترک کرده و مهریه را با خود برده است.
 • و…

مشکلات مربوط به مهریه

قراردادهای پیش از ازدواج و جهیزیه

با مشاوره حقوقی مهریه می‌توانید مراحل کارهای حقوقی خود را پیگیری کنید. در حالت ایده‌آل، زن و شوهر قرارداد پیش از ازدواج را امضا می‌کنند. آن‌ها به این موضوع می‌پردازند که اگر ازدواجشان به هم بخورد، چه اتفاقی برای مهریه می‌افتد. نه‌تنها یک قرارداد پیش از ازدواج از نظر قانونی برای دادگاه طلاق مهم است، بلکه می‌تواند ارزش قابل‌توجهی برای دادگاه داشته باشد. این ارزش در صورتی است که:

 • قرارداد قبل از ازدواج حتماً قبل از ازدواج منعقد شده باشد.
 • زن و شوهر مجبور به امضای قرارداد پیش از ازدواج نشده باشند.
 • زن و شوهر این فرصت را داشته باشند که از مشاوره حقوقی مستقل در مورد مفاد قرارداد پیش از ازدواج استفاده کنند.
 • شرایط قرارداد پیش از ازدواج پاسخگوی نیازهای زن و شوهر باشد.تماس-با-گروه-وکلای-سنا

رسیدگی به مهریه و دادگاه مالی

اگر زن و شوهر نتوانند در مورد اینکه چه اتفاقی باید برای مهریه بیفتد به تفاهم برسند، به طور بالقوه می‌توانند رسیدگی به این موضوع را توسط دادگاه آغاز کنند. زوجین باید از دادگاه بخواهند در مورد حکم اموال تصمیم بگیرند. بهترین وکلا و مشاوران حقوقی می‌گویند که اغلب جهیزیه و نگهداری یا بازگرداندن اقلام خاصی از جواهرات می‌تواند برای همسر و خانواده آن­ها بسیار مهم باشد. بااین‌حال، مهم است که ارزش مالی مهریه، و سایر موارد مورد اختلاف سنجیده شود.

ارزش مهریه معمولاً باتوجه‌به هزینه احتمالی دادرسی مالی ارزیابی می‌شود. یک مشاور خانواده باتجربه یا یک مشاوره حقوقی مهریه، باید بتواند گزارشی از کل هزینه‌های احتمالی مربوط به مراحل دادرسی دادگاه را ارائه دهد. ازاین‌رو می‌توان فهمید که آیا ارزش مهریه و سایر موارد مورد اختلاف، می­تواند هزینه‌های دادرسی را توجیه کند یا خیر.

از طریق بنیاد بین المللی حقوقی سنا این امکان برای شما وجود دارد تا بهترین مشاورین تخصصی در زمینه مهریه را در کنار خود داشته باشید. می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه ممکن مشاوره در زمینه مهریه را داشته باشید. البته در سایر زمینه‌ها نیز می‌توانید از سنا کمک بگیرید.

ارزش‌گذاری مهریه

طبق گفته بهترین وکلای خانواده، دادگاه قبل از دادن حکم، باید ارزش اقلام را بداند. اگر طرفین نتوانند در مورد ارزش فعلی مهریه به توافق برسند، دادگاه می‌تواند به یک کارشناس، دستور ارزیابی دهد. مثلاً دادگاه می‌تواند توسط یک جواهرساز باتجربه در ارزش‌گذاری اقلام جواهرات، به پرونده رسیدگی کند. چیزی که اهمیت دارد ارزش فعلی مهریه است. ارزش مهریه در زمان عقد چندان اهمیتی ندارد.

مراحلی که باید در صورت عدم ثبت شکایت دنبال کنید

 • سعی کنید دلیل عدم ثبت شکایت را به‌صورت کتبی دریافت کنید.
 • موضوع را به مقامات بالاتر گزارش دهید.
 • موضوع را به معاون بازرس کل یا بازرس کل پلیس گزارش دهید.
 • به رسانه‌ها برای تحت‌فشار قراردادن مقامات نزدیک شوید.
 • به سازمان‌های غیردولتی محلی، فعالان حقوق بشر و غیره نزدیک شوید.

دادگاه طلاق و مهریه

درباره مشاوره حقوقی سنا

مشاوره حقوقی مهریه و وکلای تیم سنا اغلب به پرونده‌های اختلافات مربوط به جهیزیه رسیدگی می‌کنند. آن‌ها دانش تخصصی درباره قوانین مربوط به مهریه دارند. زنانی که مایل به بازیابی مهریه خود هستند باید دراسرع‌وقت با وکیلان سنا تماس بگیرند. این امر به دلیل آن است که رسیدگی به این مسائل در مدت کوتاهی پس از جدایی، می‌تواند بسیار ساده‌تر و سریع‌تر به بازیابی جهیزیه کمک کند.

شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن و به‌راحتی مراحل حقوقی کار خود را دنبال کنید. جهت گرفتن مشاوره حقوقی مهریه و صحبت با مشاوران حقوقی، می‌توانید به‌صورت تلفنی و یا کتبی با پرداخت هزینه کم با ما در ارتباط باشید؛ بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه وکلای خانواده ما می‌توانند به شما در مورد اختلافات مربوط به مهریه کمک کنند، با شماره ۰۲۱۸۸۱۴۰۸۰۸ تماس بگیرید.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید