فرم رزومه کاری چیست و نمونه فرم رزومه کاری

نمونه فرم رزومه کاری

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

هر کارفرمایی جهت انتخاب کارمندان مناسب خود، نیاز به اطلاعاتی در مورد فرد مورد نظر دارد.

دانستن اطلاعاتی مثل:

  • هویت.
  • سوابق کاری.
  • توانایی ها.
  • مهارت ‌ها.
  • تحصیلات کارمند.

می‌تواند راه مناسبی برای شناخت بهتر او و تصمیم گیری برای استخدام او باشد. برای دریافت این اطلاعات، فرمی تهیه می‌شود که از طریق پر کردن آن توسط فرد متقاضی، مصاحبه کاری آسان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود.

در ادامه به تعریف فرم رزومه کاری پرداخته و نمونه‌ای از فرم رزومه کاری را برایتان می‌آوریم.

فرم رزومه کاری چیست؟

رزومه کاری مهم‌ترین ابزار جهت ارسال درخواست شغل و استخدام در حوزه کاری مورد نظر است.

فرم رزومه کاری چیستتهیه و ارسال رزومه کاری برای هر فرد جویای کار ضروری است. رزومه کاری درواقع متنی است که معمولا چند صفحه است و شامل اطلاعات و مشخصات و توانایی هایی که برای کارفرما اهمیت دارد و مهارت‌های فرد جویای کار می‌شود.

پر کردن فرم رزومه کاری پیش از انجام مصاحبه، اطلاعات مختصری در مورد شما به کارفرما می‌دهد و روند مصاحبه را سریع‌تر و بهتر می‌کند.

همچنین ارسال رزومه کاری به کارفرما باعث انجام ارزیابی اولیه از توانایی‌های شغلی شما توسط کارفرما شده و یک تصویر ذهنی را از شما ارائه می‌کند.

از طریق رزومه می‌توانید ویژگی‌های مفید و تاثیرگذار خود را در اختیار کارفرما قرار داده و در واقع آن‌ها را متقاعد می‌کنید که شما را برای انجام مصاحبه انتخاب کنند.


بیشتر بخوانید: نمونه قرارداد استخدام در شرکت


فرم رزومه کاری چیست؟

نمونه فرم رزومه کاری

اگر نمی‌دانید یک نمونه کاری به چه فرمی است، در ادامه یک نمونه فرم خام رزومه کاری که برای همه مشاغل مناسب است را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده‌ایم:

دانلود نمونه فرم رزومه کاری (Word)

دانلود نمونه فرم رزومه کاری (pdf)

مقالات دیگر

6 مارس 2024

با ما در ارتباط باشید