وکیل تنظیم قرارداد – با بهترین و متخصص ترین وکیل تنظیم قرارداد آشنا شوید

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

تنظیم قرارداد یکی از مهمترین و حساسترین حوزه های تخصصی وکالت است. وکیل تنظیم قرارداد با توجه به مطالعات فراوان راجع به تفسیر قانون و قرارداد و همچنین اصول و جزئیات قرارداد نویسی به صورت تخصصی نسبت به کار تنظیم قرارداد اقدام می کند.

برخی وکلا در این زمینه به صورت تخصصی وکالت می کنند مانند گروه وکلای سنا که هر کدام تخصصا  در حوزه ای خاص مثل خانواده، کیفری، تنظیم قرارداد و… فعالیت می کنند.

تماس-با-گروه-وکلای-سنا

وکیل تنظیم قرارداد کیست؟

گرچه هر کسی که وکیل باشد می تواند کم و بیش  قراردادی حقوقی را منعقد کند اما در واقع قرارداد نویسی خود حوزه ای گسترده است که اگر کسی بخواهد به صورت تخصصی در آن اقدام کند سالیانی تجربه و مطالعه را می طلبد تا فرد بتواند وکیل تنظیم قراردادی بشود که افراد به آن در تنظیم قرارداد اعتماد کنند.

چنین وکیلی خواهد بود که در زمان انشاء قرارداد تمام نکات و جوانب را رعایت می کند. از طرفی دیگر تمام مواد قرارداد دارای اثر حقوقی به نفع یا علیه طرفین است و لازم است که درباره تنظیم قرارداد حساسیت خاصی به خرج دهند.

وکیل تنظیم قرارداد کیست؟

دلایل ضرورت استفاده از وکیل

راهیابی این تعداد پرونده به دادگاه ها که نشان دهنده اختلاف در بسیاری از قرارداد ها نیز می باشد به این دلیل است که در تنظیم روابط حقوقی افراد به وسیله قرارداد، تمام جوانب در نظر گرفته نمی شود.

قرارداد، بسته به اینکه در چه موردی است تعیین کننده بسیاری از موارد خواهد بود مثل پیش بینی فسخ، وثیقه، نحوه حل اختلاف، تعیین تعهدات طرفین و… که این موارد نیازمند داشتن دانش خاص حقوقی است.

استفاده از وکیل برای تنظیم قرارداد همان پیشگیری بهتر از درمان است چون شخص وکیل با دانش حقوقی خود مواردی را لازم می داند که به ذهن یک شخص عادی نمی رسد.

نکات راجع به قراردادها

  • یکی از نکات مهم در تنظیم قرارداد ها توصیف قرارداد است به این معنا که مشخص کنند نام این عقد و قرارداد بسته شده چیست؟ آیا خرید و فروش است‌ و‌ یا اجاره به شرط تملیک یا هبه و بخشش یا و… در اینجا باید در نظر داشت که آنچه مهم است مفاد و محتوای قرارداد است که معین می کند نام قرارداد چیست و صرف نام گذاری کفایت نمی کند ممکن است در ظاهر یک نوشته را قولنامه نام گذاری کنند اما با رسیدگی دادگاه مشخص شود مبایعه نامه است و موارد دیگر که لازم است با احاطه کامل بر عقود و قراردادها انجام شود.
  • نکته دیگر در مورد شروط و توافقات طرفین است گاهی درج برخی از شروط باعث می شود این شروط، عقد را از اعتبار بیندازند لذا درج نوع شرط و نحوه استفاده در قرارداد بسیار مهم است که اولا عقد را از اعتبار نیندازد و ثانیا با خواست طرفین منطبق باشد.
  • مورد دیگری که قابل توجه به نظر می رسد پیش بینی موارد خاص است گاهی طرفین می توانند شرط کنند که اگر اختلافی پیش بیاید؛ یک داور برای آنان رفع اختلاف کند در این جا شرط داوری می تواند در بسیاری از قرارداد ها کارساز باشد و عدم درج این امر باعث می شود اختلاف به دادگاه برود مگر آنکه بعد از آن راجع به ارجاع به داوری اختلاف بشود.

مزیت استفاده از وکیل تنظیم قراردادها

مزیت استفاده از وکیل تنظیم قراردادها

همانطور که گفتیم یک قرارداد ممکن است به اختلاف بخورد؛ در اینجا اگر به دادگاه کشیده بشود دادگاه به تفسیر قرارداد خواهد پرداخت و اگر تنظیم قرارداد توسط وکیل با تجربه انجام شده باشد بسیاری از این اختلافات ایجاد نمی شود و در موارد خاص هم با توجه به شفاف بودن تعهدات و موارد پیش بینی شده دادگاه به دلیل مبهم نبودن به تفسیر آن نمی پردازد و طبق سند به نفع ذی حق حکم می کند.

از دیگر مزایای وکیل این است که وی تنها نوشتن قرارداد را انجام نمی دهد بلکه می تواند با توافقات انجام شده به نوعی طرفین را ملزم به اجرای قرارداد کند.

نتیجه گیری

در بحث تنظیم قرارداد گفتیم که چون تمام کلمات و واژگان درج شده در قرارداد التزام و تعهدات طرفین را نشان می دهد لذا لازم است که در تنظیم قرارداد از فرد متخصص در امور قرارداد ها بهره ببریم.

وکیل و مشاور خبره در این جا با توجه به تجربه ای که دارد و با آشنایی به تفسیر و اصول قرارداد ها می تواند قراردادی را تنظیم کنید که کمترین اشکال را نسبت به قراردادی که طرفین تنظیم می کنند داشته باشد و در نتیجه اختلاف ناشی از قرارداد به حداقل برسد.

سوالات متداول

وکیل تنظیم قرارداد چه کسی است؟

 کسی که درباره قرارداد ها قانون مدنی و قراردادهای جدید مطالعه فراوان داشته همچنین درباره نحوه تفسیر قرارداد و قرارداد نویسی سالیان زیادی مطالعه و کسب تجربه کرده است.

 آشنایی با وکیل تنظیم قرارداد چگونه است؟

 برای ارتباط با وکیل تنظیم قرارداد می توانید از طریق موسسه و سامانه وکیل تاپ اقدام کنید و یا از طریق تماس تلفنی درخواست و مسئله خود را بیان کنید.

مشاوره حقوقی آنلاین برای تنظیم قرارداد چگونه است؟

 برای مشاوره آنلاین می توانید از طریق سامانه وکیل تاپ اقدام کنید در این سامانه تخصص هر یک از وکلا با توجه به حوزه تخصصی آنها مشخص شده است و یافتن وکیل با تجربه در هر حوزه ای آسان تر شده است همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی نیز نسبت به اخذ مشاوره اقدام کنید.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید