وکیل طلاق حرفه ای و خوب در تهران

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

 وکیل حرفه طلاق در تهران را می تواند از طریق گروه وکلای سنا  از طریق شماره گیری ۰۲۱۸۸۱۴۰۸۰۸انتخاب نمایید که قبل از پرداختن به این موضوع  می خواهیم طلاق را توضیح دهیم .

طلاق

کلمه لغوی طلاق کلمه عربی می باشد و به معنی باز کردن گره و رها شدن می باشد اما در اصطلاح فقهی کلمه طلاق را اینگونه بیان می کنیم که پایان دادن و یا از بین بردن به ازدواج با یک سری از الفاظ مخصوص است.

طلاق یکی از متداول ترین دعاوی می باشد که در دادگاه ها مطرح است. می توان یکی دیگر از موارد جدایی را فسخ نکاح دانست که با طلاق متفاوت میباشد‌.

 تفاوت طلاق و فسخ نکاح

در این باره می توان اینگونه بیان کرد که طلاق نیاز به تشریفات دارد و یک عمل حقوقی با تشریفات میباشد و در آن قانون گذار برای اینکه صحت آن را متوجه شود یک سری شرایط برای آن گذاشته است زمانی که این تشریفات را انجام ندهند طلاق صحیح نمی باشد. و در طلاق تمام حقوق زن به وی تعلق می گیرد. مثلا باید برای طلاق دو نفر مرد شاهد حضور داشته باشند.

اما در فسخ نکاح به تشریفات نیاز نمی باشد و فقط نیاز است که صاحب حق فسخ، اراده کند و تنها با اراده حق فسخ انجام میشود. و در صورتی که ازدواج فسخ شود به زن مهریه تعلق نخواهد گرفت.

 

شماره تماس وکیل طلاق

انواع طلاق

بر اساس قانون مدنی انواع طلاق به قرار زیر می باشد:

طلاق از طرف مرد: بر اساس قانون مدنی مرد می تواند هر زمان که خواست همسر خود را طلاق دهد و تمامی حقوق زن را بپردازد و تنها با دو شاهد به دفاتر ثبت طلاق مراجعه کرده و همسر خود را طلاق دهد اما این امر در گذشته موجب می شد که یکسری سوء استفاده از این قضیه را انجام دهند و همچنین بعضی از طلاق ها به علت عصبانیت های زودگذر باعث می شد که دفاتر طلاق به بی نظمی سوق داده شود.

اما امروزه بر اساس ماده ۱۱۳۳ مرد میتواند با رعایت کردن شرایط موجود در قانون به دادگاه خانواده مراجعه کرده و تقاضای طلاق از همسرش را به دادگاه ارائه دهد و همچنین باید گواهی عدم سازش بگیرد.

طلاق از طرف زن: برای این نوع طلاق هم شرایطی وجود دارد و آن این است که به موجب آن به یکی از شرایط ضمن عقد و همچنین اگر به زن وکالت در حق طلاق داده شده باشد در این صورت میتواند طلاق خود را از دادگاه بگیرد همچنین برای زن یکسری از موارد تعیین شده است که با توجه به آنها می‌تواند به دادگاه رجوع کرده و اگر آنها را بتواند ثابت کند می تواند طلاق خود را بگیرد که به آن حکم طلاق می گویند.

از آن جمله می توان این موارد را نام برد: بر اساس ماده ۱۱۲۹ خودداری کردن شوهر از پرداخت کردن نفقه. بر اساس ماده ۱۰۲۹ قانون مدنی اگر مرد به مدت بیش از چهار سال مفقودالاثر باشد. داشتن عسر و حرج از سوی زن.

طلاق توافقی: یکی از ساده ترین طلاق هایی که امروزه رواج دارد طلاق توافقی می باشد که بر اساس آن زن و شوهر طبق توافقی که با هم دارند طلاق میگیرند و برخلاف تصور برخی که به نظر شان طلاق توافقی بدون مهریه است اینگونه نمی باشد بلکه هر آنچه را که خود توافق کرده اند اتفاق می افتد ولی کشمکش و دعوا و درگیری در این نوع طلاق بسیار کم می باشد. همچنین نیاز است در بسیاری از موارد از جمله موارد مالی و غیرمالی و شرایط دیدن فرزندان و غیره به توافق برسند.

بهترین وکیل طلاق در تهران و  تفاوت طلاق و فسخ نکاح

اقسام طلاق

طلاق رجعی: در طلاق رجعی در مدت زمان عده اگر از طلاق خود پشیمان شدند می‌توانند مجدداً برگردند و در این نوع طلاق رابطه زناشویی به طور کامل از بین نمیرود. برای بازگشتن به یکدیگر در دوران عده و زندگی زناشویی داشتن، دیگر نیازی به خواندن عقد نیست.

طلاق بائن: در این نوع طلاق با انجام گرفتن طلاق رابطه زناشویی به کل از یکدیگر قطع می گردد و به طور کلی از یکدیگر جدا می شوند و در این نوع طلاق زن میتواند بدون اینکه عده خود را نگه دارد مجدداً ازدواج کند و همچنین اگر هر کدام از طرفین بخواهند که دوباره به زندگی زناشویی شان برگردند و با یکدیگر زندگی کنند باید عقد بین آنها جاری شود.

طلاق خلع و مبارات: در طلاق خلع زن بخاطر کراهتی که از مرد دارد می تواند به میزان مهریه یا بیشتر مبلغی به مرد بدهد تا اورا طلاق دهد و در طلاق بائن زن و مرد از هم کراهت دارندو زن به میزان مهریه و کمتر مبلغی به مرد پرداخت می کند تا او را طلاق دهد.

بهترین وکیل طلاق و خانواده در تهران

برای این که بتوانیم در دعاوی طلاق با کمترین آسیب مالی و روحی از همسر خود جدا شویم یکی از مهمترین اقداماتی که می‌توانیم در این زمینه انجام دهیم گرفتن یک وکیل مجرب می باشد که با توجه به میزان تجربه می تواند در کوتاه ترین مدت ممکن حکم طلاق را از دادگاه بگیرد.


بیشتر بخوانید: بهترین وکیل نفقه در تهران کیست؟


درست است که گرفتن یک وکیل مجرب در تهران زمان بر و مشکل است اما باعث می شود که پرونده حقوقی شما به بهترین شکل ممکن و به نفع شما و با کمترین میزان صدمه خاتمه یابد.

بهترین وکیل طلاق و خانواده در تهران

مشخصات یک وکیل خوب طلاق

مشخصاتی که برای یک وکیل خوب و مجرب در نظر گرفته می شود شامل موارد زیر می باشد:

داشتن تخصص و تجربه: این موضوع درست میباشد که یک وکیل میتواند در تمامی زمینه ها وکالت موکل خود را بپذیرد اما این موضوع خیلی بیشتر اهمیت دارد که وکیل در رشته حقوقی خاص متخصص باشد. شما باید در ابتدا باید به موضوع مورد پرونده خود دقت کنید و بر اساس آن یک وکیل مجرب در تهران انتخاب کنید.

امانتدار و رازدار بودن: یکی دیگر از مواردی که در انتخاب وکیل بسیار مهم می باشد رازداری و امانت داری می باشد زیرا برای اینکه وکیل بتواند از موکل خود به خوبی دفاع کند باید تمام ریز تا درشت اتفاقات افتاده را بداند و به همین منظور باید رازدار موکل خود باشد.

وکیل باید از اتفاقات پیشگیری کند: وکیل نباید اجازه دهد که موکل او قبل از مشاوره با او اقداماتی انجام دهد که قابل جبران نباشد و این وظیفه وکیل است که از این موضوع پیشگیری کند.

وجود نداشتن تضمین و تعهد از طرف وکیل: یک وکیل نمی تواند به صورت قانونی به موکل خود ضمانت صددرصد در مورد پرونده‌اش را بدهد بنابراین یک وکیل خوب کسی است که به موکل خود ضمانتی در این بابت نمی دهد اما تمام تلاش خود را برای پرونده موکلش انجام می دهد.

طرح کردن دعوا: یک وکیل خوب باید آنچنان مهارت داشته باشد که طرح دعوای که از طرف موکل خود انجام می‌دهد را به درستی انتخاب کنند که یک مسیر اشتباه را نرود زیرا اشتباه در این روند تاثیر زیادی در پرونده خواهد داشت.

باید در انتخاب یک وکیل خوب به موارد حرفه و تخصص وکیل توجه شود از قبیل:

  • مدارک تحصیلی وکیل انتخاب شده از صحت و سقم برخوردار باشد.
  • رزومه و سابقه کاری آن مورد بررسی قرار گیرد.
  • آن سری مقالات و مطالبی را که وکیل در رسانه‌های منتشر کرده است بررسی شود.
  • پرونده های قبلی که وکیل وکالت های آن را قبول کرده است بررسی شود.
  • رضایت موکلان در پرونده های قبلی مورد بررسی قرار گیرد.
  • طرز بیان و صحبت و گویش وکیل.

آرامش وکیل: شاید این قضیه بسیار به نظر ساده بیاید اما دارای اهمیت فراوانی می باشد بهترین وکیل تهران باید از لحاظ صحبت کردن و طرز گفتار متانت و آرامش لازم را داشته باشد و بتواند و به طرف مقابل تاثیر فراوان بگذارد.

قلم رسا و قابل فهم: وکیلی که قلم و نوشتن آن به صورت شیوا و قابل فهم نیست را نمی توان به عنوان یک یک وکیل حرفه ای و با تجربه قلمداد کرد. یک وکیل خوب باید به راحتی بتواند در زمینه های متفاوت و مختلف استدلال های مرتبط را برای قاضی مربوطه بنویسد که به طور کامل واضح و قابل فهم باشد.

داشتن نظم: یک وکیل خوب در تهران باید دارای نظم باشد و تمامی کارهای بر اساس نظم پیش برود.

ادعاهای بی مورد وکلا: از انتخاب کردن وکلایی که ادعای این را می کند که در دادگاه ها اماکن دیگر با قضات آشنایی دارند و می‌توانند حال شما را زودتر انجام دهند پرهیز کنید وکیلی را انتخاب کنید که بر اساس دانش و تجربه او، پرونده‌های اساسی را به دست گرفته است است چه بسا وکلایی که چنین ادعاهایی دارند کار شما را بیشتر دچار مشکل کنن

داشتن یک رابطه موثر با موکلین: اکثر کسانی که به وکیل مراجعه می‌کنند از لحاظ روحی در وضعیت بسیار بدی قرار دارند و یک وکیل خوب در تهران باید توانایی این موضوع را داشته باشد که بتواند یک ارتباط موثر و مفید با موکلش برقرار کند و بتواند آن را به خوبی درک کند.

انجام تحلیل درست از پرونده: اگر یک وکیل نتواند به خوبی پرونده را مورد بررسی قرار داده و آن را تجزیه و تحلیل کند چون پرونده موکل خود را دچار مشکل می کند زیرا بسیاری از پرونده ها هستند که نیاز است تا به صورت کلی تجزیه و تحلیل گردند تا بتوان برای مشکلات آنها راه حل های مناسبی انتخاب کرد.

قدرت متقاعد کردن موکلین: یک وکیل خوب در تهران باید بتواند که موکلی را که پرونده اش در دست اوست به خوبی متقاعد کند و موکل خود را ملزم کند که کارهایی را که می گوید انجام دهد. همچنین یک وکیل خوب در تهران باید عکس العمل قضات را پیش‌بینی کرده یک نتیجه درست و عملکرد درستی را در شرایط مورد نظر داشته باشد.

بهترین وکیل طلاق در تهران و چطور می توانیم پیدا کنیم؟

بهترین وکیل طلاق در تهران را چطور می توانیم پیدا کنیم؟

بهترین مکانی که می توانیم یک وکیل خوب در تهران پیدا کنیم از طریق گروه وکلای سنا می باشد که می توانید با شماره گیری ۰۲۱۸۸۱۴۰۸۰۸ با وکیل متخصص طلاق در ارتباط باشید. البته وکلای وجود دارند که به صورت تکی و انفرادی مشغول به کار هستند و آنها هم می‌توانند بهترین وکیل به حساب بیایند اما باید نسبت به پرونده های گذشته ای که او انجام داده است تحقیق کرد و میزان خوب و بدی آن را سنجید.

وکیل موفق در زمینه طلاق باید چگونه باشد؟

 ویژگی های یک وکیل طلاق حرفه اییک وکیل طلاق خوب و موفق  در تهران وکیلی است که به تمام موضوعات طلاق اشراف داشته باشد و تمام نکات طلاق را بداند. بعضی مواقع هدف بعضی از وکلا فقط گرفتن طلاق است و دیگر به نفقه و مهریه شخص توجهی ندارند. در این صورت از حق موکل خود که حق قانونی وی میباشد می گذرد.

پس باید این نکته را در نظر بگیریم و مورد توجه قرار دهیم که بهترین وکیل طلاق در تهران کسی است که با شما صادق است و تمام حقایق و اتفاقاتی را که وجود دارد برای شما بازگو کند. بهترین وکیل باید به نوع نگارش خود در لایحه ها و مطالبی که به قاضی ارائه می دهد و درخواست طلاق تسلط کافی داشته باشد و آنها را با بهترین قلم به نگارش در بیاورد.

اکنون برای آشنایی شما با یک وکیل قابل اعتماد و کار بلد در تهران که در این زمینه تبحر و تخصص خاصی دارند، وکلای بسیار با تجربه ای می باشند و پرونده های زیادی را با موفقیت به پایان رساندند معرفی می کنیم و امیدواریم که مشکلات و پیشامد های شما به خوبی از طریق این وکلای حرفه ای به پایان برسد و پایان خوبی داشته باشد.

وکیل موفق در زمینه طلاق باید چگونه باشد؟

سوالات مبحث بهترین وکیل طلاق در تهران

  1. بهترین وکیل طلاق در تهران کیست؟

وکلای خوب زیادی با سوابق بسیار خوب در زمینه خانواده و طلاق در تهران فعالیت می کنند. پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در تهران این است که به قسمت «وکیل در تهران» گروه وکلای سنا مراجعه کنید.

  1. بعد از این که گواهی عدم سازش صادر شد تا چه مدت بعد از آن می‌توان دفاتر ثبت ازدواج و طلاق رجوع کرد؟

بعد از این که گواهی عدم سازش صادر شود طرفین تا ۳ ماه بعد از آن می‌توانند به دفتر ثبت ازدواج و طلاق می کنند.

  1. اولین قدمی که برای طلاق توافقی باید انجام داد چیست؟

اولین کار این است که به سامانه تصمیم رجوع کرد و بعد در آن مشخصات طرفین را ثبت کرد و بعد از آن برای گرفتن نوبت مشاوره اقدامات لازم را انجام داد.

  1. آیا در طلاقی که توافقی است می توان مهریه را به صورت قسطی پرداخت کرد؟

در صورتی که زوج دادخواست اعسار دهد مهریه را می توان قسط بندی کرد.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید