وکیل متخصص خلع ید در تهران

وکیل متخصص خلع ید در تهران

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

درصد پیروزی در هر پرونده ای بستگی به رعایت کردن ضروریات و الزامات آن دعوا دارد.

این الزامات شامل:

  • طریقه صحیح طرح دعوا.
  • تنظیم دادخواست و شکوائیه.
  • چگونگی ارائه دفاعیات.
  • پرهیز از بیان مطالب غیر ضروری.
  • تلاش در جهت اقناع مرجع قضایی و اثبات ادعا.
  • تشریح صحیح واقعه در قالب لایحه.

مورد توجه قرار دادن تمامی مستندات مرتبط با دعوا و …. می شود.

شاید تشخیص اینکه چه مطالبی بیانش ضروری است یا اینکه چه مستنداتی باید مورد توجه قرار گیرد و یا اینکه در لایحه دفاعیه از بیان چه مطالبی پرهیز شود، کمی دشوار باشد و بعضاً مشاهده می شود که خواهان یا خوانده، شاکی یا مشتکی عنه، مسیر دعوایی را خود سهواً با بیان یا ارائه مطالب یا مستنداتی تغییر می دهند و نمی دانند این عمل ممکن است به ضررشان تمام شود.

پس بجای اینکه بیمار تجویز خودسرانه کند، به پزشک مراجعه می کند.

پزشک یک دعوای حقوقی یا کیفری وکیل است، وکیل بدور از هر گونه تعصب و جانبداری تلاش می کند تا مسیر تحقق خواسته موکل خود را از طرق قانونی هموار کند اما ابزار کار یک وکیل دادگستری جدای از احاطه علمی بر قوانین و مقررات، مستندات و مطالبی است که موکل در اختیارش قرار می دهد.

استفاده از وکلای متخصص و رسیدن به نتیجه

وکلای متخصص تا اینجای کار تمایزی میان وکلاء ایجاد نشده است و نقش وکیل را به مثابه پزشک دانسته ایم.

اما بیمار ممکن است دچار بیماری خاصی شده باشد که علم یک پزشک عمومی نتواند تشخیص درستی از آن بیماری ارائه دهد به همین دلیل بیمار بایست به پزشکان متخصص و فوق تخصص که در حوزه خود به صورت انحصاری فعالیت می کند مراجعه داشته باشد.

برای مثال کسی که بیماری قلبی دارد بایست به متخصص بیماری های قلب و عروق مراجعه کند یا کسی که دچار بیماری گوارشی شده است، باید به متخصص بیماری های گوارشی مراجعه کند،

همین نسخه در صنف وکلاء در جریان است. به تناسب دعوا، وکیل متخصص در آن دعوا را گزینش نموده و با تشریح دعوا ابزار کار را در اختیارش گذاشته تا بتواند در جنگ حقوقی پیروز و در واقع شما پیروز شوید.

محوریت بحث را به سمت یک نوع دعوای حقوقی خاص ( دعوای خلع ید) هدایت می کنیم تا بدانیم یک وکیل متخصص دارای چه مهارت هایی در این دعوا می باشد و در تصمیم گیری شما برای انتخاب وکیل متخصص کمک شایان توجهی کند.


بیشتر بخوانید: بهترین وکیل کیفری در تهران


استفاده از وکلای متخصص و رسیدن به نتیجه

آگاهی دادن به موکل در زمینه طرح دعوا

موکل در زمینه طرح دعوااز جمله دعاوی حقوقی که لازمه آن داشتن وکیل متخصص در دعاوی ملکی است، دعوای خلع ید می باشد. از این بابت اهمیت دارد که ارتباط نسبتاً مستقیمی با دو دعوای دیگر یعنی تخلیه و تصرف عدوانی دارد.

تشخیص اینکه دعوای شخص مُراجع در کدام تقسیم بندی قرار می گیرد با وکیل متخصص ملکی است.

فرض بگیرید شما مدتی خارج از کشور زندگی می کردید و شخص دیگری از نبود شما سوء استفاده کرده و در ملک شما اقامت گزیده، اولین ذهنیت قانونی که برای شما مطرح می شود این است که “ازش شکایت می کنم، پدر سوخته رو میندازم زندان”.

ماهیت دعوای که شما بایست طرح کنید حقوقی است نه کیفری و ممکن است با راهنمایی اشتباه و طرح دعوای کیفری نه تنها اقدامی مثبت برای خود انجام ندهید بلکه ممکن است افترایی به دیگری زده، و موجبات مسئولیت کیفری از بابت افتراء برای خودتون ایجاد کنید.

وکلای متخصص ملکی گروه وکلای سنا، تمایزات حقوقی رو ابتدائاً انجام داده و با آگاه کردن مُراجع نسبت به حقوق قانونی خود، تلاش می کنند مُراجعه کننده حتی اگر قصدی مبنی بر اخذ وکیل ندارد، بداند باید چیکار کند.

پس اولین ویژگی وکیل متخصص در حوزه دعوای خلع ید، ایجاد تمایزات حقوقی و کیفری در دعوای خلع ید است.


بیشتر بخوانید: بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران و هزینه آن


آگاهی دادن به موکل در زمینه طرح دعوا

تشخیص نوع دعوا با وکیل متخصص گروه وکلای سنا

سپس باید از میان سه دعوای حقوقی:

با توجه به مدارک و مستندات و همچنین کیفیت تضییع حق، یک مورد را انتخاب کند. البته دعوای تصرف عدوانی ماهیت کیفری دارد اما اینکه چه زمانی وکیل موکل را به سمت طرح دعوای کیفری تصرف عدوانی سوق دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهتر است با مثالی ملموس به تشریح موضوع بپردازیم.

وکیل متخصص

شخصی به گروه وکلای سنا مراجعه می کند، پیش از آن دعوایی تحت عنوان تصرف عدوانی مطرح کرده بود که قرار منع تعقیب برای مشتکی عنه صادر شده بود، البته مراجعه کننده در دعوای تصرف عدوانی دارای وکیل دادگستری بوده است اما بدون اینکه از ابتدا تمایز در طرح دعوا ایجاد کند، صرفاً برای اینکه دعوای کیفری تصرف عدوانی با توجه به ماهیت کیفری آن سریع تر مورد رسیدگی قرار می گیرد، موکل را به این سوء سوق داده است.

وکلای امور ملکی گروه سنا پس از شنیدن کامل شرح واقعه و دانستن اینکه اگر مالک دارای سند مالکیت باشد، بایست دعوای خلع ید اقامه کند که امری حقوقی است اما زمان بَر، ولی با نتیجه همراه است و همچنین مطالبه اجرت المثل ایام تصرف شخص متصرف نیز مطالبه می شود.

پس با این نمونه ملموس تفاوت پزشک عمومی و پزشک متخصص بارز می گردد حتی اگر راهنمایی پزشک متخصص آنچنان وصف دلگرم کننده به موکل القاء نکند چون اولین اصل اساسی حرفه وکالت صیانت از حق موکل که ورای این تکلیف، بیان واقعیت برای موکل است.

دومین ویژگی وکیل متخصص ملکی انتخاب صحیح دعوای خلع ید در کنار دو دعوای تخلیه و تصرف عدوانی است.


بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب وکیل خوب در تهران – معرفی بهترین وکیل تهران


تشخیص نوع دعوا با وکیل متخصص گروه وکلای سنا

تشریح نوع درخواست های مرتبط با موضوع توسط وکیل متخصص خلع ید

به دلیل اینکه دعوای خلع ید از جمله دعاوی حقوقی است که ممکن است بیش از یکسال روند دادرسی تا صدور رأی آن زمان ببرد، و در این مدت ملک همچنان در تصرف متصرف است، وکیل متخصص ملکی بایست به موکل پیشنهاد درخواست تأمین خواسته دهد و تشریح کند که تأمین خواسته چه ماهیتی و چه ویژگی دارد.

وکیل خلع ید

چون خواهان دعوای خلع ید، دارای سند رسمی مالکیت می باشد، و به موجب ماده ۱۰۸ قانون آیین دادرسی مدنی، خواهان با داشتن سند رسمی، دیگر نیازی به دادن خسارات احتمالی خوانده به صندوق دادگستری ندارد.

 پس امری مثبت برای موکل در نظر گرفته می شود و متأسفانه بعضاً شاهد آن بوده ایم که موکلین از پیشنهاد چنین حق قانونی توسط وکلا محروم مانده اند، که دلایلی از جمله ندانستن تفاوت میان تأمین خواسته و دستور موقت که آیا باید تأمین خواسته در دعوای خلع ید بدم یا دستور موقت و همچنین پرهیز از مراجعات مکرر به شعب دادگاه است.

اما یک وکیل متخصص امور ملکی از جمله وکلای ملکی گروه وکلای سنا، به تناسب ضرورت طرح درخواست تأمین خواسته، موضوع را برای موکل تشریح نموده و موکل را مخیر در انتخاب آن می کنند نه اینکه نداند باید درخواست دستور موقت دهند یا تأمین خواسته یا سایر دلایل که بدور از وجدان حرفه وکالت است.

با این توضیح ویژگی سوم وکیل متخصص در دعوای خلع ید، بیان تمامی حقوق قانونی موکل و واگذاری تصمیم گیری به موکل است.

تشریح نوع درخواست های مرتبط با موضوع توسط وکیل متخصص خلع ید

حق الوکاله منصفانه با رعایت مصلحت موکل

انجام هر عملی لازمه پرداخت اجرت است، اجرت به تناسب تخصص پرداخت می شود و عموم به تخصص افراد اهمیت می دهند و با توجه به مزیت نسبی که برایشان دارند، اجرت در خور توجهی پرداخت می کنند.

حق الوکاله موکلدر دعاوی حقوقی و کیفری بالاخص دعوای خلع ید، خواهان یا خوانده دعوا بعضاً به دلیل حق الوکاله وکلاء تصمیم بر این می گیرند که بدون مشورت با وکیل متخصص امور ملکی وارد دادرسی شوند و بدون اینکه بدانند چه روندی را باید پشت سر بذارند، بازنده آن دعوا شده یا حتی برنده آن دعوا می شوند.

اما پیشنهاد وکلای گروه سنا این است که اصحاب دعوا اصل مشورت را رعایت نمایند بدین معنا که حتی اگر حق الوکاله وکلاء در توان پرداخت اصحاب دعوا نیست، حداقل مشورت لازم را گرفته تا بدانند که باید چه کنند و چه نکنند و حتی اگر در مسیر دعوای خود با مشکلی رو به رو شدند، مستقیماً به وکیلی مراجعه می کنند که می داند شرح واقعه پرونده از چه قرار است و با آگاهی نسبی از آن پرونده، راهنمایی در خور اقدام ارائه می کند.

پس حتی اگر توان اخذ وکیل را ندارید، اصل را بر مشورت گذاشته تا دید نسبتاً بازی در خصوص پرونده خود پیدا کنید.

ویژگی چهارم وکلای متخصص در دعوای خلع ید، که گروه وکلای سنا قویاً به مراجعه کنندگان و موکلین خود خاطر نشان می کنند، رعایت اصل مشورت و مشورت گرفتن از متخصصین است.

اگر شما یا اقوام، دوستان و آشنایان درگیر دعوای خلع ید شده اند و قصد گرفتن وکیل دارند، حتماً پیشنهاد دهید که این چهار اصل اساسی را در انتخاب وکیل متخصص رعایت کنند تا خدایی نکرده با راهنمایی و اقدامات اشتباه نشأت گرفته از فهم ناصحیح قوانین توسط وکلای غیر متخصص، نه تنها به خواسته خود نرسیده اند، بلکه موجبات مالی و بعضاً کیفری برای خود ایجاد کنند.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید