وکیل اداره کار – مشاوره با وکیل اداره کار

وکیل کارگر وکار فرما-بهترین وکیل اداره کار

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

دعاوی زیادی وجود دارند که در زمینه اداره کار هستند. بنابراین با توجه به قوانین مهمی که در این زمینه وجود دارد، باید بتوانید برای حل این مسائل به یک وکیل خبره مراجعه کنید. رسیدگی به این مسائل، نیازمند مراجعه به یک وکیل اداره کار است که می توانید به خبره ترین وکیل اداره کار تهران مراجعه کنید. این وکیل به شما کمک می کند تا بتوانید به دعاوی خود رسیدگی کنید.

وکیل اداره کار خوب

وکیل اداره کار کیست؟

یکی از پیچیده ترین مسائل، مشکلات مربوط به دعاوی اداره کار است. بنابراین وکیل اداره کار تهران فردی است که توانایی رسیدگی به این مسائل را داشته باشد و بتواند به قوانین اداره کار مسلط باشد. این وکیل در انواع حیطه های کار، بیمه و تمامی بخش نامه ها دست دارد و باید به تمامی شعب اداره کار دسترسی داشته و با آن ها آشنا باشد. این وکیل باید از چنان دانشی برخوردار باشد، که بتواند حق کارگر را از کارفرما بگیرد و یا بلعکس عمل کند. در واقع این وکیل باید اختلافات را حل و فصل نماید. در این صورت باید به یک وکیل خبره مراجعه کنید و به مشاوره با وی بپردازید.

وکیل اداره کار فردی است که به تمام قوانین مربوط به اداره کار، تامین اجتماعی، آیین نامه ها، بخش نامه ها و سایر قوانین تسلط کامل دارد و می تواند به این صورت روند رسیدگی به این پرونده ها را در مراجع اداره کار انجام دهد. از این رو مشاوره با یک وکیل اداره کار، تا حد زیادی می تواند از بروز انواع مشکلات در بین کارگر و کارفرما و یا بلعکس جلوگیری کند. تمامی دعاوی کارگر و کافرما که نیاز به مشاوره حقوقی در اداره کار داشته باشند، می توانند توسط این وکیل انجام شوند.

تماس-با-گروه-وکلای-سنااگر به دنبال بهترین وکیل هستید، باید به یک موسسه شناخته شده مراجعه کنید که شما را با بهترین وکیل اداره کار آشنا کند. بنیاد حقوقی سنا با داشتن ده ها سال سابقه کار تخصصی وکالتی در خدمت شماست.   وکلای این بنیاد از تخصص کافی بهره مند هستند و می توانند به همه مسائل شما در این حیطه  رسیدگی کنند. دعاوی اداره کار راحت نیست و حل کردن آن ها بسیار پیچیده است و این به دلیل متفاوت بودن قوانین و مقرراتی است که در این حیطه وجود دارد. شعب مختلفی هستند که مربوط به اداره کار می باشند و به این مسائل رسیدگی می کنند. بهتر است که در ادامه با آن ها آشنا شوید.

وکیل اداره کار چگونه  به حل دعاوی بین کارگر و کارفرما می پردازد؟

یکی از مهمترین مراجع اداری، اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی می باشد. بنابراین هر یک از آن ها دارای شعب مختلفی برای رسیدگی به این اختلافات می باشند. اکثر کارگران و کارفرمایان نمی دانند که ساز و کار این شعب به چه صورت است و همین ناآگاهی آن ها از این موارد باعث شده تا آن ها نتوانند به حق خود برسند و حق قانونی آن ها به نوعی ضایع شود. البته گاهی نیز برخی از افراد از چنین شعبی آگاه هستند ولی نمی دانند که دقیقا آن ها به چه صورت به حل این اختلافات می پردازند. بنابراین بهتر است که افراد از این شعب و اینکه روند رسیدگی آن ها به مسائل به چه صورت است آگاه شوند.

شعب اداره کار

زمانی که برای رسیدگی به پرونده خود قصد دارید به یک وکیل مراجعه کنید، بهتر است بدانید که سابقه وکیل از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین باید به وکیلی مراجعه کنید که تجربه زیادی دارد و می تواند به تمام مسائل رسیدگی کند و از همه مهمتر، به همه قوانین اشراف دارد. از جمله شعبی که وکیل برای پیگیری کردن پرونده های اداره کار به آن ها مراجعه می کند، می توان به شعب زیر اشاره کرد:

تشخیص

اولین مرحله برای شکایت از کارگر و کارفرما، مراجعه به شعب تشخیص می باشد. ابتدا باید در این شعب، دادخواست را به ثبت رساند و بعد از ارائه کردن آن، وقت رسیدگی به آن می رسد. به این صورت این شعب وقتی را برای رسیدگی برای کارفرما و کارگر ارسال می کند که در آن هر دو فرد باید به شعبه مراجعه کنند.

حل اختلاف

بعد از آنکه در شعب تشخیص رای صادر شد، کارگر و کارفرما ۱۵ روز وقت دارد تا به رای صادر شده اعتراض کند. بنابراین این کار نیازمند تسلط داشتن به نحوه کار شعب می باشد. بنابراین اگر بار اولتان است که به دنبال رسیدگی به پرونده های اداره کار خود هستید، باید به یک وکیل اداره کار متخصص مراجعه کنید.

وکیل اداره کار تهران

پیدا کردن یک وکیل اداره کار تهران که به راحتی بتواند به حل پرونده های اداره کار رسیدگی کند، کار ساده ای نیست و موضوعی پیچیده است. چرا که وکلایی که دارای تجربه زیادی باشند، کم پیدا می شوند و یا معمولا وقت آن ها پر است. به همین دلیل باید بتوانید به موسسه ای مراجعه کنید که متشکل از بهترین وکلای تهران باشد. این وکلا در اصل به صورتی برنامه ریزی می کنند که بتوانند پرونده های زیادی را در دست گرفته و به آن ها رسیدگی کنند. همچنین این وکلا باید بتوانند به خوبی پرونده های وزارت کار را حل کنند.

پس پیدا کردن یک وکیل اداره کار در تهران، تنها با مراجعه به موسسه های شناخته شده امکان پذیر است. برای این کار می توانید با شماره های درج شده در سایت بنیاد حقوقی  بین المللی سنا تماس حاصل فرمایید و با وکلای خبره در این زمینه مشورت کنید و به مشاوره با آن ها بپردازید. پرونده های دعاوی زیادی وجود دارند که مشکلات متنوعی را شامل می شوند. در بیشتر آن ها قوانین اداره کار نادیده گرفته می شود. پس یک وکیل باید بتواند به تمام این قوانین تسلط کامل داشته باشد.

هزینه وکیل اداره کار

اگر شما نیز به دنبال این هستید که برای گرفتن حق و حقوق خود یک وکیل بگیرید، و به دنبال این هستید که بدانید هزینه وکیل کار چقدر می شود، بهرت است بدانید که این هزینه در بیشتر مواقع بین موکل و وکیل مشخص می شود. البته در بعضی مواقع این دو با هزینه مشخص شده به توافق نمی رسند و موکل مجبور به پرداخت تعرفه ای می شود که توسط کانون وکلای دادگستری تعیین شده است. در این زمینه چیزی که به روی هزینه وکیل اداره کار تاثیرگذار است، میزان تخصص و تجربه وکیل نیز می باشد.

هر چه مقدار تخصص و تجربه یک وکیل بیشتر باشد و او پرونده های زیادی را با موفقیت طی کرده باشد، دارای هزینه بیشتری می باشد و موکل باید آن را پرداخت کند. این هزینه با توجه به میزان پیچیدگی پرونده و خدماتی که در اختیار وکیل قرار می گیرد نیز متفاوت است. چرا که یک پرونده ممکن است در مدت زمان کوتاه تری به اتمام برسد و یک پرونده نیازمند رسیدگی های بیشتر وکیل می باشد و وکیل باید وقت و زمان بیشتری را صرف پرونده کند.

 البته وکلای بنیاد حقوقی سنا همیشه وجدان کاری و صداقت با موکل را در اولویت قرارداده اند و اگر موضوعی با دادن مشاوره های متوالی و بدون قبول وکالت حل شدنی باشد اصرار بر گرفتن وکالت ندارند و هدف صرفا حل شدن کار موکلین بر هر طریقی است که ممکن باشد.

وکیل قانون کار

چرا لازم به آگاهی کارگر و کارفرما از قوانین اداره کار می باشد؟

همانطور که به وضوح قابل مشاهده است، امروزه گذراندن زندگی و امور مربوط به زندگی تنها با کار و فعالیت های اجتماعی قابل انجام است. بنابراین همه افراد به کسب درآمد نیاز دارند. پس قانون گذار نیز قوانینی را طراحی و تدوین کرد که شامل و در بر گیرنده انواع شرایط کار، میزان مزد، حق السعی، ساعات کاری، اضافه کاری و هر آنچه درباره کار و فعالیت های اجتماعی و مالی است می باشد. در واقع به صورت واضح تر باید بیان کنم که این قوانین شامل یک نظام واحد برای کلیه کارفرمایان و کارگران می باشد که همه افراد باید طبق آن عمل کنند.

نکته مهمی که در این بخش وجود دارد، این است که افراد تا چه اندازه از این قوانین آگاهی دارند؟ و تا چه اندازه به آن ها مسلط هستند؟ در اصل آگاهی افراد باید از این قوانین به دلیل شرایط کاری که دارند بالا باشد ولی متاسفانه اینطور نیست و آمار نشان داده است که اطلاعات عموم مردم نسبت به این قوانین با توجه به سوابق کاری که دارند، در حوزه کار و قانون بسیار محدود است و آن ها نمی توانند از عهده مشکلات کاری خود برآیند. بنابراین عدم آگاهی کارفرمایان و کارگران از این قوانین، باعث شده است تا اختلافاتی در بین این دو گروه ایجاد شود که حل کردن آن ها تنها با وجود آگاهی از این قوانین امکان پذیر است.

وکیل اداره کار در تهران برای دعاوی کارگر و کارفرما از چه مستنداتی استفاده می کند؟

ادله اثبات دعوا یا همان مستندات از مهمترین مواردی هستند که وکیل اداره کار تهران برای رسیدگی به دعاوی بین طرفین در دادگاه به آن ها نیاز دارد. بنابراین این مستندات شامل موارد ذکر شده در زیر می باشند:

 • شهادت شهود که به معنای این است که فردی از موضوع مطلع باشد و بتواند نزد مقام رسیدگی کننده حاضر شود امر مزبور را مطرح کند.
 • اقرار که به معنای بیان خبری به سود دیگران و به ضرر خویش می باشد. البته این امر بسیار بعید است و تنها در بعضی مواقع وجود دارد که در جلسات رسیدگی کارفرما و یا کارگر اقدام به انجام این کار کند.
 • سند که به منظور نوشته ای گفته می شود که نشان دهنده وجود حقی برای صاحب آن خواهد بود. این اسناد می توانند شامل قرارداد کاری، فرم های ماموریت، فیش های واریز حقوق، فرم های واریز بیمه و ….. باشند. وکیل باید بتواند تمامی این مستندات را به خوبی جمع آوری کند و در دادگاه ارائه دهد.
 • سوگند به معنای گواه دانستن خدا است که یعنی قسم به نام خدا ادعای انجام شده صحت دارد.

تماس-با-گروه-وکلای-سنا

مزایای مشاوره با وکیل اداره کار چیست؟

همانطور که بارها ذکر شد، زمانی که یک فرد برای رسیدگی به دعاوی خود به دنبال یک وکیل خبره می گردد، باید بتواند به بهترین وکیل مراجعه کند. دلیل اصلی مراجعه به وکیل این است که شما به اندازه کافی تجربه و مهارت برای رسیدگی به این دعاوی ندارید و آشنا نبودن شما با این قوانین باعث می شود تا نتوانید از حق خود دفاع کنید. بنابراین مشاوره با یک وکیل اداره کار باعث می شود از مزایای زیادی بهره مند شوید. از جمله مهمترین این مزایا شامل موارد ذکر شده در زیر هستند:

 • عدم نیاز به حضور کارگر یا کارفرما در مراحل رسیدگی چرا که خیلی از این افراد تمایل روبرو شدن با طرفین خود را ندارند.
 • بررسی کامل و جزء به جزء و تخصصی اسناد و مدارک به وسیله وکیل
 • ارائه مشاوره تلفنی
 • دفاع کردن از حق موکل توسط وکیل مجرب با به کارگیری بندهای قانونی و فن بیان قوی
 • آشنایی کامل وکیل با قوانین اداره کار، آیین نامه ها، بیمه ها و بخش نامه های مرتبط با کار
 • بررسی مدارک و مستندات و پیش بینی میزان موفقیت پرونده بعد از طرح در مراجع رسیدگی کننده
 • تنظیم قراردادهای قانونی و بی عیب و نقص

از آنجایی که اغلب برخی از افراد بدون هیچ مدرکی به شکایت می پردازند، در نهایت این دعاوی به شکست منجر می شود. ولی مراجعه به وکیل کمک می کند تا بتوانید مدارک لازم را برای برنده شدن و گرفتن حق خود ارائه دهید و دلایل درستی را مطالبه نمایید. وجود یک وکیل خبره به پیش برد پرونده شما کمک می کند. اولین چیزی که برای شکایت می تواند ثابت کند رابطه کاری بین طرفین کارگر و کارفرما وجود دارد، وجود مدارک است که باید آن ها را برای بهره مند شدن از مزایای مطالبه و حقوق خود جمع آوری کنید. افراد به تنهایی قادر به جمع آوری کردن این مدارک نیستند، بنابراین وجود یک وکیل خبره و متخصص در این زمینه نیاز است.

کلام آخر

اگر حقوق شما به نوعی در جایگاه یک کارفرما یا کارگر پایمال شده است، باید بتوانید برای حل این مسائل به یک وکیل اداره کار متخصص مراجعه کنید. به این صورت باید بتوانید ابتدا برای مشاوره با یک وکیل، به یک موسسه معتبر مراجعه کنید تا با وکلای خبره و متخصص در این زمینه آشنا شوید. بهترین وکیل کسی است که بتواند به تمام قوانین تسلط کامل داشته باشد و به تمام مسائل اداره کار رسیدگی کند. این وکیل همچنین باید وکیل پایه یک دادگستری باشد که هدف خود را رسیدگی به پرونده های پیچیده قرار دهد و بهترین حق الوکاله را برای موکل خود در نظر بگیرد تا همه افراد بتوانند به راحتی برای پرونده های خود به یک وکیل مراجعه کنند.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید