بهترین وکیل دیه|مشاوره با وکیل دیه و پرسیدن میزان دیه دادگاه

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

دیه و یا خون بها یکی از مسائلی ست که هم جنبه حقوقی دارد و هم جنبه کیفری و ممکن است برای بسیاری از افراد جنین مسئله ای پیش آمده باشد که نیاز داشته باشند اطلاعاتی درباره آن بدانند و با وکیل و مشاور حقوقی درباره مسئله خود مشورت کنند. در ادامه راجع به بحث دیه مطالبی را بیان میکنیم همچنین وکیل متخصص در این امور یعنی امور مربوط به دیه و جنایات را نیز معرفی میکنیم.

تماس-با-گروه-وکلای-سنادیه چیست؟

آنچه ممکن است ابتدا به ذهن برسد این است که دیه تنها مخصوص قتل و امثال آن است اما در مورد هر جنایتی و جرحی که به اعضای بدن انسان وارد می شود دیه صادق خواهد بود و کیل دیه با توجه به تخصص و مهارتی که در این زمینه و احاطه ای که بر مواد قانون مجازات دارد میتواند بهترین کمک کار شما برای احقاق حق شما باشد.

مطالبه هزینه های درمانی به جز دیه

بر سر این مسئله اختلاف است که ایا به جز مبلغ کل دیه امکان دارد هزینه های درمانی و بیمارستان و… نیز اخذ شود. در اینجا میتوانید با وکیل مشورت کنید تا بهترین راهکار و استدلال را به شما معرفی کند این امر به ویژه که نیازمند دانش حقوقی ست لازم است که به فرد مسلط به این امور سپرده شود.

وکیل دیه در تصادفات

موارد مربوط به دیه زمانی پیچیده تر می شود که آسیب ها ناشی از رانندگی و تصادف باشد در اینجا چون لازم است فرد علاوه برا مسلط به قانون مجازات احاطه بر قانون بیمه اجباری هم داشته باشد و در مواردی لازم است دادخواست علیه شخص حقوقی تنظیم شود پیشنهاد می شود که با وکیل دادگستری مسئله خود را در میان بگذارید تا بتوانند کمک کار شما در این زمینه ها باشند.

وکیل دیه گروه وکلای سنا به شکل تخصصی در زمینه امور کیفری و دیه فعالیت می کند و ده ها پرونده در خصوص گرفتن دیه عمد و غیر عمد را به سرانجام مطلوب خود رسانده است.

پرداخت دیه بر عهده کیست؟

این هم می تواند مهم باشد زیرا درست است که در غالب موارد خود وارد کننده جراحت باید دبه را پرداخت کند اما در مواردی عاقله وی یعنی فامیل و نزدیکان ذکور پدری وی یا پس وی باید عهده دار پرداخت دیه باشند. اگر جراحت واده شده عمدا و شبه عمدی باشد خود فرد باید پرداخت کند اما اگر جنایت و یا جراحت با خطای محض انجام شود در مواردی که با بینه یا قسامه یا علم قاضی ثابت شده است پرداخت دیه با عاقله است و در غیر این موارد با خود فرد خواهد بود.

 مواردی مثل خطای محض و عاقله و قسامه و…. اصطلاحات علم حقوق است و تشخیص آن و مطابقت آن با مسئله خود را میتوان از وکیل دیه و مشاوران حقوقی جویا شد‌.

برای این کار می توانید از طریق موسسه حقوقی گروه وکلای سنا که متشکل از وکلایی با تجربه در این زمینه است برای مشاوره و اخذ وکالت اقدام کنید.

را ه های ارتباطی از طریق شماره تلفن های موجود در سامانه خواهد بود.

دیه در قتل عمد و غیر عمد

در قتل عمد اگر عمد بودن احراز شود مجازات فرد قاتل قصاص خواهد بود و دیه وجود ندارد و دیه مخصوص قتل غیر عمد است اما در قتل عمدی هم ورثه مقتول میتوانند در این باره قبول دیه کنند و رضایت بدهند و همچنین با مبلغ بیشتری رضایت بدهند.

در قتل غیر عمد هم هر ساله میزان دیه تعیین می شود اما در جنایاتی که به قتل منجر نمی شود باید میزان جنایت سنجیده شود و سپس میزان دیه مشخص شود که برای این کار در زمان مشاوره می توانید از مشاور خود این مسئله را سوال کنید. دیه ی هر سال متفاوت از سال قبل خواهد بود.

وکیل دیه شکستن استخوان

یکی دیگر از موارد که در مثل بسیاری از مسائل دیگر مطرح می شود دیه شکستن استخوان است که مقررات مختلفی دارد برای مثال دیه شکستن استخوان هر عضو یک پنجم دیه همان عضو است‌ .هم جنین دیه خرد شدن استخوان یک سوم دیه همان عضو است که در این حالت های با وجود قابل درمان بودن یا نبودن میزان دیه تغییر میکند برای اطلاعات بیشتر در مورد مسئله خود را با وکیل دیه در میان بگذارید تا راهنمایی های لازمه انجام شود.

وکیل دیه سقط جنین

دیه جنین که در اثر جرم سقط می شود با توجه به این که نطفه تنها بوده یا اعضای آن شکل گرفته متفاوت است. اما اگر در چند ماهگی بوده و روح در آن دمیده شده باشد؛ اگر پسر باشد، دیه کامل انسان به آن تعلق میگیرد و اگر دختر باشد نصف دیه به وی یعنی به پدر و مادر وی تعلق میگیرد اگر خود پدر و مادر سقط کنند دیه به باقی اقربای جنین مثل برادر و… تعلق میگیرد.

در این زمینه برای مشاوره حقوقی راجع به دیه سقط جنین میتوانید با مشاوران گروه وکلای سنا ارتباط بگیرید و مسائل خود را با ایشان در میان بگذارید.

مشاوره حقوقی با وکیل دیه

امکان گرفتن دیه هم در موضوعات عمدی و هم در موضوعات غیر عمدی وجود دارد.در قتل های عمد و غیر عمد، تصادفات عمدی و غیرعمدی، جر و بحث و مشاجرات که صدمه ای وارد شده است دیه قابل مطالبه است.

در بالا تنها به برخی از بسیار مسائلی که در زمینه دیه وجود دارد اشاره کردیم. همچنین شما میتوانید در خصوص میزان دیه تعیین شده هم به نظر پزشکی قانونی اعتراض نمایید.

وکیل دیه میتواند در هر زمینه ای در خصوص مطالبه دیه و اعتراض به میزان آن کمک کار شما باشد. برای اخذ مشاوره میتوانید از طرق شماره تلفن ۰۲۱۸۸۴۱۰۰۵۷در سایت گروه وکلای سنا با متخصصین این امر مشورت کنید و راهکار های لازم را جویا شوید.

نتیجه گیری

دیه و مسائل مرتبط با آن پرشمار هستند که با برخی از مسائل آن در بالا اشاره کردیم‌. دیه ماهیتی دو گانه حقوقی و کیفری دارد که راجع به برخی از مسائل آن به دلیل اهمیت ماهیت اختلاف نظر است اما مواردی دیگر از آن مثل مقادیر و میزان دیه اعضا را قانون مشخص کرده است که اختلافی در آن دیده نمی شود‌.

در ادامه راه های ارتباطی را معرفی کردیم برای مشاوره با وکیل دیه که بتوانید مسائل خود را با ایشان مطرح کنید‌.

سوالات متداول

دیه چیست؟

دیه یا خون بها مبلغی است که در ازای جنایت غیر عمدی بر اعضای شخص وارد می شود.

دیه سقط جنین چگونه است؟

دیه سقط جنین با توجه به این وه میزان پیشرفت جنین چه مقدار بوده متفاوت است که در بالا به آن اشاره کردیم.

دیه شکستن استخوان و خرد شدن استخوان چه میزان است؟

با توجه به ابن که چه عضوی آسیب دیده است و این که آیا قابل درمان است یا خیر این امر متفاوت است که در بالا به برخی از آن اشاره شد‌.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید