نمونه دادخواست ابطال سند به دلیل مجعول بودن

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

وکیل پایه یک دادگستری

 

مشخصات طرفیننامنام خانوادگینام پدرسنشغلمحل اقامت- خیابان – کوچه – پلاک- کدپستی
خواهان
خوانده
وکیل
خواسته یا موضوعتقاضای ابطال سند مالکیت مربوط به پلاک ثبتی …… به انضمام کلیه خسارات قانونی از جمله هزینه دادرسی و حق‌الوکاله وکیل
دلایل و منضمات۱٫ سند مالکیت ۲٫ دادنامه کیفری ۳٫ نظریه کارشناسی ۴٫ معاینه محلی
ریاست محترم دادگاه عمومی حقوقی
احتراماً به استحضار می‌رساند:

۱٫ موکل مطابق سند مالکیت شماره ……مورخ ۱۳۴۷ مالکیت شش‌دانگ یک قطعه زمین واقع در ……… را دارد.

۲٫ متأسفانه بعد از انقلاب و مهاجرت ایشان به خارج از کشور خواندگان از عدم حضور ایشان سوء استفاده نموده و با معرفی خود به عنوان صاحب ملک با ارائه مبایعه‌نامه مجعول درخواست ثبت ملک و تنظیم سند مالکیت برای ملک نموده‌اند.

۳٫ نظر به اینکه مطابق دادنامه شماره…… مجعول بودن مبایعه‌نامه ارائه شده احراز شده و اقدامات برای اظهار و ثبت ملک بر خلاف مقررات بوده از دادگاه محترم رسیدگی‌کننده تقاضای ابطال سند و اعاده وضع به حال سابق به همراه پرداخت هزینه دادرسی و سایر خسارات قانونی مورد استدعاست.

محل امضاء – مهر – اثر انگشت
شماره و تاریخ ثبت دادخواستریاست محترم شعبه ………… دادگاه …………… رسیدگی فرمایید.

نام و نام خانوادگی ارجاع

 

4 پاسخ

  1. باسلام درمورد دادخواست شما که باحعل درکیفری ثابت وحتما هم قرارموقوف به خاطر جعل شده ولی استفاده ازسند مجعول حتما علاوه برخلع ید وابطال باید دادگاه حکم برمحکومیت استفاده کننده دهد ولی متاسفانه قانون وقانونگذران ما در اینموردها ضعیف وهمیشه خاطیان طلب کار هم هستند واین ضعف قانون ونوعی حمایت از تخلف ومماشات با انهاست …………………………………………………………….

    1. در قانون مجازات اسلامی جرم جعل و استفاده از سند مجعول مستقلا تعریف و برای هرکدام مجازات تعین شده است مبرا از یکی به معنای برادت از هردو نیست

  2. ملکی که متعلق به پدرم بوده را شخصی به تصرف در آورده و سند مجعولی ارائه کرده است و وقتی من و برادرم ملک را به تصرف در آوردیم با تمهید نیروی انتظامی و به زور ما را از ملک خودمان بیرون کردند و برایمان پرونده سازی کردند. حتی کتکمان هم زدند و طول درمان هم داریم ولی دادگاه ما را محکوم کرده ولی دادخواست ابطال سند هم ارائه کردیم. مدرک مالکیت ما هم در آتش سوزی از بین رفته است. ولی شهادت شهود را داریم. و این که متصرف فعلی به دروغ گفته که در این ملک از ۵۰ سال پیش سکونت داشته در صورتی که این ملک را پدرم در اختیار وزارت بهداشت قرار داد که درمانگاه شود و اگر از کار درمانی صرف نظر کردند حق تغییر کاربری ندارند. این زمین خوار تمامی مدارک موجود در بهداشت و درمان و شهرداری را از بین برده ولی در سازمان ثبت اسناد هیچ سابقه ای ندارد و سندش کاملاً جعلی و دست ساز خودش است ولی نیروی انتظامی شدیداً از این فرد حمایت می کند. و با گزارش نیروی انتظامی بنده در دادیاری به جلب در دادسرا محکوم شدم. این یعنی چه و آیا ممکن است به جرم تصرف یک ساعته ملک خودم به زندان بروم

    1. با سلام ورود شما به ملک خودتان حتی به جهت نداشتن سند جرم محسوب می شود به همین خاطر دادسرا علیه شما اعلام مجرمیت (قرار جلب به دادرسی) صادر کرده است.بهتر است تا مدارکتان کامل نشده از ورود خودسرانه خودداری کنید در ضمن می توانید علیه نیرو انتظامی به ۱۹۷ شکایت کنید.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید