بهترین وکیل بین المللی راهنمای شما در مسائل خارجی

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

یکی از وکلایی که در پرونده های زیادی می تواند فعالیت کند، وکیل بین الملل می باشد. این وکیل با روابط عمومی بالا، آشنایی به مقررات داخلی و بین المللی، آشنایی به آیین رسیدگی و صلاحیت محاکم و مراجع و همچنین با تسلط به زبان دادگاه و قراراد می تواند به مسائل به صورت ایده آلی رسیدگی کند. لازم به ذکر است که در این امر بهتر است به بهترین وکیل بین المللی مراجعه کنید.

وکیل خوب بین الملی

وکیل بین الملل کیست؟

از جمله مشاغل پر مشغله و تخصصی و پیچیده وکالت است که در انواع حیطه های مختلفی صورت می گیرد. در واقع وکلا نقش سرنوشت سازی در تحقق بخشیدن به حقوق افراد آسیب دیده و دارای مشکل دارند. وکیل بین الملل وکیلی است که همانند سایر وکیل ها از کانون وکلای دادگستری موفق به اخذ پرونده وکالت شده است. در واقع این فرد نایب شخص حقیقی یا حقوقی دیگر است که با پذیرش وکیل وکالت صورت می گیرد. این وکیل باید بتواند به حقوق داخلی ایران تسلط کامل داشته باشد و با قوانین بین المللی و کشورهای دیگر آشنایی کاملی داشته باشد.

 با توجه به تفاوت هایی که بین این قوانین وجود دارد، وکیل بین الملل باید از چنان تسلطی بهره مند باشد که بتواند این تعارضات و مشکلات را به راحتی حل کند. با توجه به قوانین و کنوانسیون های یکسانی که بین توافق جهانی در موضوعات دعاوی و دعاوی خاص مانند دعاوی تجاری بین المللی وجود دارد، کار رسیدگی به این پرونده ها به گونه ای راحت تر شده است و وکیل بین الملل می تواند به راحتی به آن ها رسیدگی کند. اتباع خارجه در ایران نیز برای رسیدگی به امور شخصی نیازمند به کارگیری و مراجعه به یک وکیل بین الملل هستند.

وکیل پایه یک دادگستریویژگی های بهترین وکیل بین المللی

زمانی که یک فرد برای رسیدگی به پرونده خود به یک وکیل خبره مراجعه می کند، در اصل درخواست مطلوب هر موکل برای مراجعه به وکیل خود، دستیابی به بهترین نتیجه است. اخذ کردن رای داوری یا دادگاه بین المللی هر چند خوشایند باشد، ولی بدون اجرای رای به دست آمده از دادرسی قابل رسیدن به نتیجه نهایی نیست. بهترین وکیل که دارای دفاتر بین الملل خارج از کشور می باشد و می تواند با بهترین وکلای خارجی ارتباط برقرار کند، قادر است بهترین راه و روش را برای رسیدن به نتیجه مطلوب برگزیند. بنابراین بهتر است که به ویژگی های بهترین وکیل بین المللی آشنا شوید.

 • نقش قوی روابط عمومی بهترین وکیل بین الملل در پرونده های مختلف
 • تسلط کامل داشتن به انواع مقررات بین الملل
 • امانت داری و دفاع از حق و حقوق موکل
 • پژوهشگری و اختصاص وقت به بهترین شکل
 • دارای روابط در کشورهای مختلف
 • آشنایی با اصول حاکم در دادگاه های بین المللی

بهترین وکیل بین المللی کسی است که با توجه به تفاوت های دینی، فرهنگی و سوابق اجتماعی جوامع مختلف، بتواند قوانین هر کشور را به راحتی از یکدیگر متمایز کند و به آن ها به نحو احسنت رسیدگی کند.

وظایف وکیل بین المللی

از جمله مهمترین وظایفی که یک وکیل بین الملل در حیطه کاری خود به عهده دارد، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • بهترین وکیل وظیفه دارد تا درک و فهم کافی از موضوع دعوا داشته باشد و بتواند به راحتی آن را آنالیز کند و به بررسی صحیح پرونده بپردازد. همچنین باید بتواند به پیدا کردن یک راه حل مناسب و مکانیسم لازم برای پیگیری هایی اعم از تقویت ادله، میانجیگری، داوری، مذاکره، طرح شکایت یا دعوا بپردازد.
 • حفظ ادله و جمع آوری کردن آن ها و تعیین کردن یک استراتژی قوی در این امر از دیگر وظایف این وکیل محسوب می شود. بهترین وکیل باید به صورتی باشد که قبل از طرح شکایت و دعوا، به صورتی استراتژی خود را آماده کند که بتواند نتیجه پرونده را به سمت پیروزی بکشاند.
 • انتخاب بهترین روش برای طرح دعوا یا شکایت توسط وکیل بین الملل نیز باید به صورت عالی انجام شود.ش
 • دادخواست و شکایت مطلوب در مراجع بین المللی توسط وکیل بین الملل نقش مهم و موثری در رسیدن به نتیجه مطلوب دارد. بهترین راه برای ایجاد ذهنیت عالی در دادگاه یا در نزد داور نگارش صحیح روان و به دور از تکلف خواسته در فرم های مخصوص است که وکیل باید آن را به بهترین شکل انجام دهد.
 • دفاع کردن از دعا یا شکایت مطروحه یا دفاع کردن در مراجع بین المللی به وسیله وکیل بین الملل صورت می گیرد. در اصل انجام دادن آن در دسته وظایف مهم وکیل بین الملل قرار دارد که باید با تسلط بر اصول حرفه ای دفاع، زبان بدن و مقررات بین المللی و همچنین اصول حاکم بر دعاوی بین الملل انجام بگیرد.

مشاوره با وکیل بین المللی

بهترین وکیل بین الملل چه خدماتی را ارائه می دهد؟

زمانی که یک وکیل در حیطه بین الملل حرفه خود را به دست می آورد و مشغول به فعالیت می شود، باید به ارائه خدمات مهمی از جمله تنظیم قرارداد، مذاکره در انعقاد قرارداد، حل اختلافات، مشاوره با موکل در موضوعات بین الملل، دفاع از دعاوی، تنظیم دادخواست و لایحه و موارد این چنینی بپردازد. همچنین از جمله مهمترین خدماتی که بهترین وکیل بین المللی ارائه می دهد می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • اینترپل
 • دعاوی ورزشی و مشاوره در ترانسفر و نقل و انتقالات بازیکنان
 • داوری دعاوی بین المللی
 • پیگیری دعاوی اتباع و ایرانیان خارج از کشور
 • طرح و پیگیری شکایت در دادسرای بین الملل
 • استرداد قراردادهای بین الملل
 • پیگیری برای جلب کردن متهمین یا مجرمین فراری از طریق اینترپل
 • مذاکره یا میانجیگری در دعاوی بین المللی
 • مهاجرت و دعاوی مهاجرتی بین المللی

وکیل پایه یک دادگستریبنیاد حقوقی سنا با داشتن ده ها وکیل مجرب امور بین المللی و تجارت بین المللی و داوری بین الملی و داشتن محیطی مجزا برا وکالت در امور مهاجرتی، سعی کرده که روند دسترسی به یک وکیل مجرب را ساده کند. ضمانت عودت وجه نیز در صورت عدم رضایت، نشانه ای از صداقت و حرفه ای بودن بنیاد بین المللی  سنا ست

کلام آخر

وکالت از دسته مشاغل و حرفه های پیچیده ای است که در آن در حیطه های مختلفی فعالیت می کنند. یکی از مهمترین آن ها وکیل بین الملل است که برای اخذ این وکیل باید به بهترین وکیل مراجعه کنید. بنابراین قبل از این کار بهتر است با ویژگی ها و وظایف این وکیل آشنا شوید تا بتوانید پرونده خود را به دست یک وکیل خبره واگذار کنید و در آن به یک نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. با تماس با کارشناسان ما می توانید از هزینه و تعرفه وکیل بین الملل اطلاع کسب کنید.

مقالات دیگر

20 آوریل 2024

با ما در ارتباط باشید