بهترین وکیل بانکی و طرح دعوا علیه بانک

شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله به گفتمان آنلاین با کارشناسان وینداد و دیگر کاربران بپردازید.

آنچه در این مقاله می آموزیم

دعاوی بانکی یکی از مسائلی است که به رسیدگی های تخصصی نیاز دارد. شاید برایتان پیش آمده باشد که در زمان مراجعه به بانک، از طرف کارمند و یا مسئولین قرارداد خساراتی به شما تحمیل شده باشد. هر یک از مسئولین بانک وظیفه ای به عهده دارند. پس زمانی که خسارتی به یک فرد وارد می کنند، این خسارت باید جبران شود. برای این کار بهتر است به بهترین وکیل بانکی مراجعه کنید.

کتاب دعاوی بانکی -مشاوره با وکیل بانکی

وکیل بانکی

زمانی که برای حل و فصل پرونده های راجع به دعاوی بانکی، به یک وکیل مراجعه می کنید، ابتدا باید بدانید که اصلا آن وکیل چه کاری انجام می دهد و بهترین وکیل بانکی چه خصوصیاتی دارد. وکیل بانکی به فردی گفته می شود که وکیل پای یک دادگستری است و به امور حقوقی مربوط به بانک رسیدگی می کند. این فرد در صورت بروز هر گونه دعاوی بین مشتریان و بانک، می تواند از موکل خود به خوبی دفاع کرده و به حق و حقوق او رسیدگی کند. وکیل بانکی باید بتواند همواره از اطلاعات جدید اطلاع کسب کند و با قوانین و مقررات بانکی آشنایی کاملی داشته باشد. همچنین این شخص باید به تمام قراردادهای بانکی تسلط کامل داشته باشد. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر گونه قرارداد با وکیل مشورت کنید.

وکیل قرارداد بانکی

جالب است بدانید که بیشترین آماری که از دعاوی بانکی به دست آمده است، به قراردادهای بانکی باز می گردد. به همین دلیل است که به مشورت با یک وکیل بانکی خبره تاکید می شود. چرا که به این وسیله می توان تا حد زیادی از بروز این دعاوی و اختلافات جلوگیری کرد. امروزه با توجه به اینکه افراد زیادی روزانه از انواع ضمانت نامه ها، تسهیلات بانکی، اعتبارات سندی و وام های مختلف استفاده می کنند، این افراد املاک خود را برای بازپرداخت تسهیلات دریافت شده در بانک قرار می دهند، به این ترتیب از شایع ترین عقدهایی که بانک ها به مشتریان خود منعقد می کنند، عقد رهن است. بنابراین در این زمینه ضرورت اخذ وکیل متخصص بانکی نشان داده می شود.

قراردادهای بانکی از نوع انواع قراردادهای الحاقی هستند که با توجه به نمونه های از پیش تعیین شده توسط بانک تعیین می شوند که بدون هیچ گونه تغییری مشتریان آن ها را قبول می کنند. اما بانک ها معمولا ضوابط این قراردادها را به خوبی برای مشتریان خود شفاف سازی نمی کنند. همین امر باعث ایجاد شدن اختلاف و دعاوی بانکی می شود. پس بهتر است که برای حل این مسائل، به بهترین وکیل بانکی مراجعه کنید. این وکیل باید بتواند به تمام امور بانکی تسلط کامل داشته باشد و در این زمینه تجربه های زیادی را به دست آورده باشد.

وکلای تنظیم قرارداد بنیاد حقوقی سنا با داشتن سالهای سال سابقه در امور تنظیم قرارداد، بیشتر از هر شخصی به حوزه ی تنظیم انواع قرارداد های بانکی و حقوقی و روند عملی و ضمانت اجراها و میزان تعهدی که بند به بند قرارداد برای متعاهدین ایجاد می کند مسلط هستند و به شکل تخصصی در زمینه تنظیم قرارداد های حقوقی فعالند.

تماس-با-گروه-وکلای-سنا

 

بهترین وکیل بانکی

زمانی که برای رسیدگی به پرونده خود به دنبال یک وکیل عالی می گردید، بهتر است بدانید که این وکیل باید از ویژگی های مهمی برخوردار باشد. بنابراین بهترین وکیل رسمی بانکی باید بتواند به دعاوی مطرح شده از طرف بانک در مورد موکل خود به خوبی رسیدگی کند. همچنین در مسائل ثبت احوال و املاک از حقوق موکل دفاع کند. بهترین وکیل بانکی باید بتواند با استفاده از تجربه هایی که به دست آورده است، طرح دعوی را به بانک مرکزی ارجاع دهد.

 وی باید تمام رویه های قضایی و موازین مرتبط با آن ها را با مسائل بانکی کشور خود بررسی کند و در مواقع لزوم به موکل درباره مقررات جدید توضیح دهد تا پرونده با آگاهی کامل طی شود. بهترین وکیل باید در رابطه با ارائه دادخواست در دعاوی بانکی و دفاع در مقابل دعاوی مطرح شده تخصص کامل داشته باشد. بنابراین لازم است بدانید که این مسئله نیازمند داشتن تخصصص ویژه در این زمینه است که هر وکیلی نمی تواند از عهده آن برآید. از همه مهمتر این وکیل باید رازدار باشد تا موکل بتواند به راحتی به وی اعتماد کند.

مشاوره با وکیل بانکی، مشاوره تلفنی وکیل بانکی

انواع دعاوی بانکی

با توجه به انواع پیچیدگی هایی که در قوانین و مقررات بانک مرکزی وجود دارد، اگر یکی از طرفین قرارداد به تعهدات خود پایبند نباشند، درگیری های زیادی در این راستا ایجاد خواهند شد که برای حل و فصل کردن آن ها به یک وکیل بانکی نیازمند است. بنابراین چند مورد از این دعاوی بانکی می توان به دعاوی مربوط به اعتبارات اسنادی و ضمانت نامه های بانکی، پولشویی، اختلافات در محاسبه سود، دعاوی ارزی، دعاوی مطالبه وجه تسهیلات، دعاوی ابطال اجرائیه های صادره از واحد اجرای ثبت یا اجرای احکام، کارشنایی و ارزیابی ملک، جریمه و وجه التزام بین بانک و اشخاص، قرارداد فروش اقساطی، تسهیلات بانکی در قالب مشارکت مدنی، قرارداد جعاله و تخلفات در اجرائیات ثبت اشاره کرد.

در هر یک از موارد ذکر شده، با حضور و مشاوره افراد آگاه و به کمک بهترین وکیل بانکی می توان حتی اگر در صورتی که حکم صادر شده است، اجرائیه های مزبور را باطل نمود. به همین دلیل است که ضرورت اخذ وکیل توصیه می شود. همانطور که ذکر شد، دعاوی بانکی در انواع گسترده ای وجود دارد که هر یک از آن ها دارای شرایط متفاوت و ویژه مخصوص به خود هستند. به این صورت پیچیدگی های زیاد حقوقی و بانکی در بعضی مواقع باعث می شوند تا رای به نفع بانک صادر شود. در این صورت شخص باید هزینه زیادی را پرداخت نماید.

طبق گفته وکیل بانکی، در بعضی مواقع دعاوی که مشتریان در دادگاه های حقوقی اقامه خواهند کرد، در جهات مختلفی وجود دارند که دریافت خسارت و جرایم دیر کرد آن از حالت طبیعی و معمول خارج است. پس این یکی از انواع دعاوی بانکی می باشد که نیازمند رسیدگی وکیل بانکی می باشد. همچنین بانک ها باید روابط حقوقی و قراردادی خود را به صورت کامل برای مشتریان خود شفاف سازی کنند تا مشکلی دز این زمینه ایجاد نشود. به این صورت تا حد زیادی می توان از بروز اختلافات بانکی پیشگیری کرد.

یکی از مزیت های مشاوره با وکلای بنیاد حقوقی سنا چه در زمینه امور بانکی چه در سایر موضوعات کیفری و حقوقی مراجعه به وکیل متخصص در هر حوزه ای ایست زیرا وکلای این مرکز موظفند که صرفا در حوزه تخصصی خود که در آن رای گرفته اند و تجربه کسب کرده اند اظهار نظر و قبول مشاوره و وکالت کنند. مضاف بر این ویژگی وکلای سنا گروه های مشاوره و تحقیق تخصصی هم دارند و در آن وکلای متخصص هر حوزه ای در خصوص موضوع به شور می پردازند تا بهترین نتیجه را برای پرونده های شما کسب کنند.

کلام آخر

دعاوی بانکی در انواع ذکر شده، از دسته مهمترین انواع اختلافاتی هستند که نباید به هیچ عنوان نسبت به آن ها بی توجه بود. پس با توجه به موارد ذکر شده می توانید در این زمینه از تخصص یک وکیل خبره و با تجربه بهره مند شوید تا پرونده شما در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب برسد.

مقالات دیگر

با ما در ارتباط باشید